Отиваме си в България 2- реалности ....

  • 64 744
  • 1 441
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 945
Бургас винаги е бил хубав град - чист, зелен, с красиви главни улици и морска градина Peace
Последните 20 години живях там и си го обичам града Hug

# 16
  • Мнения: 2 786

Аз пък си оби4ам родината, ама си мразя държавата  Laughing


Това и аз съм го казвала много, много пъти и все още съм на това мнение. И според мен хората, които бягат от България, бягат не от родината, а от държавата.
Както и да е, впечатленията ти ги споделям и аз, когато сме в България (за щастие с ясното съзнание, че е за малко и че след това се прибираме вкъщи), надявам се ако не се примириш, то поне да свикнеш с тях така, че да не ви пречат много.
Пък ако не потръгне - свят широк, са казали хората   bouquet

# 17
  • Мнения: 3 371
включвам се само да кажа, че нямам никакво намерение да си коментирам повече живота тук, и да се подлагам на дисекции,  да ме наричат с обидни квалификации, луда и не знам каква още. страшно съм трогната  Wink

напатих се от 'мили' съфорумки, които ми пишеха едни такива трогателни ЛС-та, а после виждах как винаги из разни други теми успяваха да ме 'сдъвчат'. представям си само какво ли шушумушене е било зад гърба ми  Wink. и не, не ме гони никаква параноя, понякога е толкова видно, че чак щеше да е смешно, ако не беше тъжно.

в крайна сметка грешката и вината  си е била 100% моя  Sad. просто твърде много съм прекарала в скука, ама и това си е мой проблем.  Wink

гери, късмет в каквото и да е начинание, където и да си. аз честно , не разбрах къде си точно в Бг, но и няма значение.



# 18
  • Мнения: 1 156
Палмира, привет. 4етох страта тема и видях 4е мен са ме нарекли луда, да си беше направила труда авторката на квалификацията да ми про4ете вси4ки публикации, може би тогава щеше да  й стане ясно 4е не се прибираме щот така ми е теканло на момента. За да предприема тази стъпка се слу4о нещо наитина драмати4но в живота ми. то4ка.
В Бургас съм, изу4авам града. Не съм живяла до сега тук. За в момента ми допада града. Има перспективи. О4аквах по малко. За в момента мога д кажа 4е негативи и позотови са 50/50.
 

# 19
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Гери, щом си решила да напуснеш слънчева Комунидад Валенсиана, успех! Имаш ново предизвикателство. Усещам, че много усилия трябва да направиш , за да се адаптираш.

# 20
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 865
Геринко, слънце, надявам се лятото като се прибера във Варна да се видим и да се разведриш и да не си толкова песимистично настроена, а ако не - свят широк, все ще се намери място и за вас Hug А и се надявам да идваш до Варна по специални поводи и много много искам да се сбъдне Praynig Hug
Палми, майната им Hug

# 21
  • Мнения: 489
Гери, успех!  Peace И аз съм родом от Плевен.  Heart Eyes

Ние с мъжа ми от 4-5 години все до 1-2 г се прибираме в БГ  Joy, ама още сме тук. Сватба, жилище, бебе, животът си тече... Аз направих вече 10г в ДЕ и понякога ужасно ми липсва България и си мисля, че съм си пропиляла най-хубавите години тук, но детето расте и сякаш напоследък мисля повече за оставане. Приятели в Бг вече нямаме, всеки си има свой живот, тук пък сме вечно чужденци...
Моите наблюдения за живота в БГ са доста позитивни, но все пак не живеем там и тези впечатления се преплитат с носталгия, еуфория по време на престоя и др. Но реално нямам дори един познат, който/която наистина да живее зле в БГ. Оплакването е национален спорт, според мен. Някои, ако ги слушаш, живи да ги оплачеш, а всъщност живеят по-добре от нас.  Rolling Eyes
Много мога да пиша по темата, но не ми се влиза в спорове.
Пожелавам ти успешна реинтеграция и съм сигурна, че ще се справите! И да, не забравяй - свят-широк!
Палмира, много те харесвам и се радвам, че скоро ще бъдеш (или вече си?!) в БГ! Всичко най-хубаво ти желая!  Hug

# 22
  • Мнения: X
Гери, много ми е интересно какво пишеш
благодаря много за тези "репортажи"
в Бургас съм прекарала почти половината ми детство и ми беше любим град на времето
сега благодарение на теб разбирам как се е променил
 Hug

# 23
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Гери,4етат с интерес вклЮ4ванията,впе4атленията ти и коментарите.Не знам каква е била при4ината да вземете това реШение,но не мисля,4е това е от зна4ение в момента. Надявам се реинтеграцията да мине възможно най_леко,бързо и безболезнено. Пък ако някой ден ви стане непоносимо можете винаги да се метнете на колата и да поемете към някоя нова дестинация Hug

Палмирке,сакън,аман заман,пиШман,да не вземеШ сега да минеШ в нелегалност заради няколко злостни и тъпи коментара.Не си длъжна никому да обясняваШ в детайли каквото и да било от ли4ния си живот,просто си стой кротко тук и разказвай какво става в Българията.   bouquet

Надявам се и Фата да се появи скоро да каже как са пътували и да сподели първи впе4атления  Hug

# 24
  • Германия
  • Мнения: 327
гери,постовете ти са много интересни,не спестяваш нищо-ни хубаво,ни лошо.Действителността е наистина такава,от нас зависи как ще я погледнем и приемем и как ще се отрази на живота ни.Желая ти бърза адаптация,горе главата и много късмет!

# 25
  • Мнения: 7 605
Много хубаво, че се включи с впечатления, Гери, сигурно на всички ни е интересно. Желая ти впечатленията да стават все по-добри!   bouquet

Палмирке,сакън,аман заман,пиШман,да не вземеШ сега да минеШ в нелегалност заради няколко злостни и тъпи коментара.Не си длъжна никому да обясняваШ в детайли каквото и да било от ли4ния си живот,просто си стой кротко тук и разказвай какво става в Българията.   bouquet

Подписвам се под това!

# 26
  • Мнения: 414
Гери, много ми е интересно да чета преживяванията ти. Някой каза репортажи, да- и на мене ми приличат на такива. Звучиш обективно. И няма директни "препратки" към Испания, въпреки че това е неизбежно като си сменил местоживеенето. 
Защо смяташ, че Плевен запада? Там съм учила...преди 100-ина години. В градовете с туризъм ли има само развитие?
Успех.

# 27
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Гери, много увлекателно и реално разказваш. Желая ти бързо, да се адаптираш и да чуем повече положителни преживявания от твоя страна.
Палмира, аз също се надявам, че няма, да ни забравиш и ще споделиш впечатленията си от BG.

# 28
  • Мнения: 54 903

Защо смяташ, че Плевен запада?

Geri ,
Скоро пътувах до Плевен и да ти кажа много ми хареса . Баща ми ( мир на душата му ) е от този край и преди доста често ходех ...
Сега ми се стори много чист и подреден !
А за Бургас , да наистина трябва да се радваш , че си в най-добрия за живеене град  Hug .


В Бургас съм, изу4авам града. Не съм живяла до сега тук. За в момента ми допада града. Има перспективи. О4аквах по малко. За в момента мога д кажа 4е негативи и позотови са 50/50.
 

Браво geri , напредваш !  bouquet

# 29
  • Мнения: 5 710
Просто се опитвам да бъда максимално обективна. Не знам до колко успявам.


Засега не успяваш.
И аз ти желая успех в адаптирането, ако го искаш, ще се получи.

Общи условия

Активация на акаунт