Мразя да готвя целогодишно, но се налага спорадично :) - епизод 3

  • 31 062
  • 726
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 762
 Joy
Ох, много сте ми сладки  Hug

Аз пък да споделя нещо, дето вчера го врътнах и много ми хареса. Една малка глава карфиол я бланширах. Не е чак толкова врътня. Накъсах на розички, мънички и с малко сол. После я изсипах в тавичка, а през това време с вилица разбих един пакет готова смес сос бешамел на доктор Йоткер с половин литър прясно мляко. / Моля да ме извинят дамите, които не ползват такива смеси/. Залях карфиола, нарязах малко масло отгоре и рендосах около 100 гр кашкавал. Пекох до зачервяване. Забравих да спомена сол и черен пипер. Стана божествено. Като крем беше и се топеше в устата.
 Peace

# 676
  • София
  • Мнения: 6 166
Дамите, които не ползваме такива смеси, го заливаме с мляко, брашно и яйце. Добавяме сирене и кашкавал за разкош и гръмко го обявяваме за "суфле".  Wink

# 677
  • Русе
  • Мнения: 11 930
 а някои дами го хвърляме във фурната с червен пипер и някакво масло.  Embarassed

# 678
  • София
  • Мнения: 6 166
а някои дами го хвърляме във фурната с червен пипер и някакво масло.  Embarassed
Бре, това е още по-лесно! Ще пробвам да го пробутам.  tooth

# 679
  • Мнения: 11 607
Момичета, Пешеходке Heart Eyes, позволете ми да ви предложа една вкусна супичка, която се приготвя с минимум усилия - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=127588.0  Hug

# 680
  • Мнения: 10 761
Запис! И аз съм за тук  Embarassed

# 681
  • София
  • Мнения: 11 086
От мен една супер лесна рецепта с тиквички: http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%B5%D0%BD%D0%B5

# 682
  • Мнения: 3 326
Цоцоланке, ти отглеждаш повече мъже дори и от мен... къде ти хрумна да ги храня със супичка hahaha, после за вечеря какво да им поднеса? Себе си?  Heart Eyes

Лучената супа дето я споменах по-горе беше обилно гарнирана с наденци и пр. Само аз и малката я ядохме натюр Rolling Eyes

# 683
  • Русе
  • Мнения: 11 930
  Мамо Цоцоланке, днес се вдъхнових от твоя гювеч с пилешки пържолки и гъбки. Само че в моя вариянт след првоначалното загряване на гъби,месо и краставички, ме завъртяха служебно та бухнах сирена и гъби и го забравих около час. Сега гледам добре изглежда. Ще го дегустираме. Не знам моето капризното след тренировки дали ще е достатъчно огладняло да се навие да яде нещо.

# 684
  • Мнения: 11 607
Цоцоланке, ти отглеждаш повече мъже дори и от мен... къде ти хрумна да ги храня със супичка hahaha, после за вечеря какво да им поднеса? Себе си?  Heart Eyes

Лучената супа дето я споменах по-горе беше обилно гарнирана с наденци и пр. Само аз и малката я ядохме натюр Rolling Eyes

Това за надениците не го бе написала, ах тиииии.....Ами и тази ще я гарнирате с наденици, амаха Crossing Arms....Тя по оригинал е с пилешко месо, сварено Whistling.....

Пешеходков едва ли ще има нещо против като му се поднесеш....да го поздравиш тоз хубав човек.....

Е....гювеча е друго мързеливо чудо....

 A m b e r-че, ама и ти една хитруша.....Той профила май е с мъжко име, ако не се лъжа Party.....Дано ви хареса, ще очаквам отзиви......

# 685
  • София
  • Мнения: 6 166
Пешеходке, Цоцоланке, newsm20 с толкова гърла, сигурно белите по 3кг картофи за една мусака.

# 686
  • София
  • Мнения: 39 167
Снощи изобретих лесно пиле фрикасе!
Взимате направо филе от магазина. Нарязвате го /моето беше на парчета/.
Мятате го в дълбок тиган с олио.
Покривате го с капак, за да се задуши.
Като е почти готово приготвяте в купичка следната смес - 1 к. кисело мляко, 2 с.л. брашно, сол, черен пипер, чесън намачкан или каквото искате. Който иска да слага и яйце.
Изсипвате при пилето, изчаквате да се сгъсти и готово!

# 687
  • Русе
  • Мнения: 11 930
  Дидка, гювечът снощи стана чудесен. И беше одобрен. И по бързия начин пак е супер.   bouquet

  Днес за обяд взех една пица от Лидъла. Не съм фен на подобно хранене, но сутринта трябваше да тичаме до един доктор до Лидъла  и после да залягаме, кой върху работа, кой върху домашни до 11.
За довечера имам да обикалям едно цяло пиле. Големият твърди, че не обича фрикасе и не ми се ще да пробвам.

 

Последна редакция: ср, 20 ное 2013, 09:54 от A m b e r

# 688
  • Мнения: 761
Чудесна темичка, мързеливичка, и за работещи е идеална. Записвам се за бързи и лесни идеи.

# 689
  • Мнения: 3 326
Пешеходке, Цоцоланке, newsm20 с толкова гърла, сигурно белите по 3кг картофи за една мусака.

Забрави кило  кайма, половинка моркови.... Да не ти разказвам палачинки как правя Laughing

Снощи изобретих лесно пиле фрикасе!
Взимате направо филе от магазина. Нарязвате го /моето беше на парчета/.
Мятате го в дълбок тиган с олио.
Покривате го с капак, за да се задуши.
Като е почти готово приготвяте в купичка следната смес - 1 к. кисело мляко, 2 с.л. брашно, сол, черен пипер, чесън намачкан или каквото искате. Който иска да слага и яйце.
Изсипвате при пилето, изчаквате да се сгъсти и готово!

звучи добре - ще  пробвам...

В неделя готвх месо с ориз в най-голямата тава, вчера го доядохме.

Общи условия

Активация на акаунт