Мразя да готвя целогодишно, но се налага спорадично :) - епизод 3

  • 31 051
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 275
Амбър, пиле с ориз?
Моите умират за пиле с ориз, та ги научих и да си го правят Crazy напоследък какви количества се ядат, не е истина ooooh! ама с тинейджър-ламя...
Ще пробвам фрикасето на L'Agent Simple Smile

# 691
  • София
  • Мнения: 1 762
Като споменахте това фрикасе, та се сетих за още една изключително, ама изключително лесна манджа  Peace И то без вредни добавки  Wink Като изключим пилето де  Laughing
Та: взимате каквото си искате пилешко, дори и едно цяло може да разфасовате. Може и прасе да ползвате, разбира се. Редите пилешкото в товичка или йена с капак. Посолявате, попиперлявате и заливате с кофичка разбито кисело мляко. Отгоре може да сложите малко бучици масло за разкош. Ако съда е йена захлупвате. Ако е тава завивате с фолио. Бам в печката за час / може и половин/ . Махате капака или фолиото и връщате, докато млякото не изври и не стане, като бучици сирене по месото. Ще си оближете пръстите. Не се бърка, не се обръща, лесна работа. Peace

# 692
  • Мнения: 11 580
Супер идейки. Crazy
Аз все се каня да пробвам цялото пиле върху шише.
Пилето се маже отвън и вътре с масло, ръсиш подправки и го бучиш върху шише, пълно със 150 гр. вода и малко олио. Налива се в тавичката за печене малко вода и във фурната.

# 693
  • София
  • Мнения: 39 123
Супер идейки. Crazy
Аз все се каня да пробвам цялото пиле върху шише.
Пилето се маже отвън и вътре с масло, ръсиш подправки и го бучиш върху шише, пълно със 150 гр. вода и малко олио. Налива се в тавичката за печене малко вода и във фурната.

Ние пробвахме с бирено шише. Даже го бяхме снимали това чудо. Обаче не стана. В смисъл, пилето се опече, обаче бирата си остана в шишето и не тръгна нагоре да го облее.

# 694
  • Русе
  • Мнения: 11 928
 abet, веднага ти лепнах идеята + малко бира в гювеча, излята директно. Вече е вв фурната.

# 695
  • Мнения: 11 607
За фрикасето - много доволна от тази рецепта - http://www.bordovsky.net/index_files/page0296.htm

Още 2 лесни манджи - ориз с фиде - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231840.msg5258583#msg5258583

чолбур - с яйца - http://yoli-www.blogspot.com/2013/10/blog-post_8.html

А....картофи на фурна правя така....Обелват се от мъж, нарязвам ги на не много дребно, слагам подправки - сол, червен пипер, черен пипер, слагам олио - не много - и пъхам на около 180-200 градуса, до готовност. Без вода. Стават много вкусни!

# 696
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 275
.....А....картофи на фурна правя така....Обелват се от мъж, нарязвам ги на не много дребно, слагам подправки - сол, червен пипер, черен пипер, слагам олио - не много - и пъхам на около 180-200 градуса, до готовност. Без вода. Стават много вкусни!
е те това, подчертаното е много важно Simple Smile у нас се изпълнява от тинейджъра.
аз червен пипер не слагам, но розмарин - да. лесно и бързо  bowuu

# 697
  • Мнения: 7 201
По случай днешният празник - Денят на християнското семейство, направих пилешки бутчета с гъбен сос в йена.
Наредих суровите бутчета в йената(които са овкусени със сол и черен пипер), залях с гъбения сос(който направих предварително) и изпекох до готовност.Ако им се сложи топено сирене или кашкавал стават още по-вкусни(но днес нямах под ръка).

Честит празник на всички!  bouquet
Да си пожелаем топло огнище, хубави чувства, много любов и
разбирателство с най-близките хора!

# 698
  • Мнения: 2 288
Ах, здравейте Simple Smile
Тази тема е страхотна Simple Smile даде ми идейки за менюто снощи, а и предполагам за в бъдеще Simple Smile
Направих една френска лучена супичка от цитирания по-горе сайт- получи се много вкусно и изненадващо интересно. Донесените зелки от кандидат свекървата, направих на салатка и на манждичка в тенджерата с пилешко, което предварително разварих, чиито бульон отиде в супата, а мръвката заедно с два домата при зелето задушено в масло. Много бързо и вкусно Simple Smile 

# 699
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Пюренце,аз обожавам зеле във всякаква форма,но моите са страшни капризи и не кусват. А така ми се ще някой да ми го наготви,например майка ми но уви... Tired

Дайте идея момичета за някакъв мързелив сиропиран сладкиш със сметана.Имам две сметанки стоят в хладилника и ме хвалят, каква работна домакиня съм. Не ми остава време и това е.

# 700
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Никакви идеи не мога да дам. Сладките неща са ми били почти винаги пълен провал.
Обаче днес съм се амбицирала да направя портокалов кекс в машината за хляб. След малко отивам за портокали и почвам.

# 701
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Никога не ми се е получавал кекса в машината. Хем има програма cake.  newsm78    Лиляна, да споделиш резултата.

# 702
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
О, аз имам опит с кекс в машината - с шоколад и става. Уточнявам, че допичам, просто явно слагам повече продукти и отгоре се вижда, че не е още готов и допичам едно десетина минути още. Децата много го обичат. Този път реших да направя портокаловия.

# 703
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
  Никога не ми се е получавал кекса в машината.

на мен - да. Но 2ч. и 40 мин програма ми е множко. А после имам и киселини...  Sick
Мисля да пробвам фрикасето на L'Agent. Аз съм фен на традиционното, но защо да не пробвам нещо ново?
Пиле в/у сол съм си мислела да пробвам, но предполагам, че нищо няма да стане.
♥Mam4e♥ - как правиш гъбения сос?

# 704
  • Мнения: 7 201
♥Mam4e♥ - как правиш гъбения сос?
Шани, запържвам гъбите отделно.
След това запържвам брашното и разреждам с водичка.Варя до сгъстяване.
Накрая прибавям гъбите.Овкусявам само със сол.
Може да стане и с пилешки пържоли, а също и със свински, но преди да ги наредите в йената леко се запържват.

Общи условия

Активация на акаунт