Мразя да готвя целогодишно, но се налага спорадично :) - епизод 3

  • 31 050
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мерси.  Hug
И аз горе-долу така процедирам с гъбките...
Задушавам ги с масло и малко зехтин... и леко ги ръся с брашно и чер пипер... после наливам бульон или топла вода... Чакам да се сгъсти.
Слагах и малко бяло вино, но децата не ги одобриха и вече не фантазирам  Naughty

# 706
  • Мнения: 11 607
Пиле в/у сол съм си мислела да пробвам, но предполагам, че нищо няма да стане.

Става, пробвала съм, вкусно е, не е солено.....престраши се....мечка страх, теб не страх!

# 707
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 275
и пиле съм правила, и риба (ама да е по-мазна, примерно скумрия). кожата е солена - вътре месото си поема колкото му трябва  Simple Smile

# 708
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е как ще си поема колкото му трябва? То не винаги трябва едно и също количество. Някои обичат солено, други като мен почти безсолно. Как и в двата случая ще си поеме колкото му трябва?
Не обичам сол и готвя безсолно. Децата са свикнали вече, само мъжът соли в несвяст, ама не ми дреме, който не харесва моето, да предложи негово.

# 709
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 275
Аз ползвам морска сол. Смятам, че ядем нормално солено (имам примери за ядящи доста по-солено от нас роднини). като сложа отдолу слой сол, после рибата (вътре с копър и лимон) и отгоре я посипя със сол да се покрие, става добре. Кожата естествено не се яде.
Кой както си е свикнал Simple Smile
У нас вирее приказката "който не му харесва, да не яде" Crazy

# 710
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  А в солта колко време се пече. Като е покрито, как определяте дали е готово. Голяма невежа съм.  Embarassed

# 711
  • София
  • Мнения: 7 986
И как процедирате когато имате например филе и нямате кожа. От филето какво не ядете после.

# 712
  • Мнения: 11 580
Пиле върху сол, не набучено на бутилка, а сложено директно на солта съм правила много пъти.
Покривам дъното на тавата със сол, пляскам пилето, пообръщам го на два три пъти- няма такава вкусотия. Става като пиле на грил, дори не е толкова солено като от грила. Аз не го покривам. Време не засичам, уцелвам.
Трудоемкото е миенето на тавата. Mr. Green

# 713
  • София
  • Мнения: 7 986

Трудоемкото е миенето на тавата. Mr. Green

С хартия за печене отдолу не става ли по лесно.

# 714
  • Мнения: 11 580
Кой да се сети. ooooh!
Мерси за подсказката!

# 715
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 275
филе не пека по принцип. това със солта съм го правила само с цяло пиле и времето не помня.
иначе за рибата - около 30 мин. и солта си променя цвета, зачервява се. солта става като кора отгоре и си трябва нещо да се разчупи при вадене на рибата.

# 716
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Дамите, които не ползваме такива смеси, го заливаме с мляко, брашно и яйце. Добавяме сирене и кашкавал за разкош и гръмко го обявяваме за "суфле".  Wink

изкушавам се, но баш паниран ми се хапва.
обаче мъжът ми не бива да яде пържено....
хъх.
сега правя фрикасе и постен гювеч... спонтанно ми хрумна... не мислех да готвя тази вечер  Naughty
лиляна, аз за 20 и кусур години промених навиците за обилно солене на моя. сега яде по-бесолно и от мен  Joy

# 717
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
У нас вирее приказката "който не му харесва, да не яде" Crazy
А, така ще има гладни. У нас е - който не му харесва, той да сготви.

Шани, не мога да го обуча моя, не поддава. Все солИ, понякога не на вкус, а на цвят.  И съм го плашила с болести, и какво ли не, не увира. Негово е тялото, да го прави каквото ще. Майка му така го е свикнала..... Twisted Evil

# 718
  • Мнения: 11 580
Баща ми яде много солено, ама много. Сега не чува- трябва да му викаш да те чуе. Не знам дали е от солта.

# 719
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мдааа, разбирам те.
и моят прекаляваше с подправките, а сега се кротна, че му ври стомахът от почти всичко.

аз сготвих Simple Smile
поставих рекорд тази седмица... 5 пъти готвих  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт