Косопадът

  • 105 541
  • 749
  •   1
Отговори
# 240
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
  bouquet Люлякова    bouquet

# 241
  • Мнения: 17 987
Преводът е ужасен..Люлякова, копирай текста и ми го прати на лични, ще го преведа. Не ми се отваря сайта, т.е. антивирусната веднага го изключва....

# 242
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Ето го текста:

Цитат
Vitamin-Pillen fürs Haar?

corbis Sorgenvoller Blick auf das Haupthaar    Eisen, Zink, Kupfer, Biotin und Folsäure – diese Spurenelemente und Vitamine sind am Haarwachstum beteiligt. Eisen, Kupfer und Zink stellen wesentliche Elemente für Wachstum und Haarstruktur dar. Zink ist an der Bildung des Haar-Proteins Keratin beteiligt. Chronischer Mangel löst Haarausfall aus. Aber auch Radikaldiäten, die dem Körper zu wenig Nährstoffe zuführen, lassen die Lockenpracht schwinden. Hersteller von Nahrungsergänzungsmitteln haben diese Zusammenhänge für sich entdeckt und werben damit, dass bestimmte Pillen auch volleres Haar bewirken. „Meist sind es jedoch normalernährte Patienten mit Haarverlust, die solche Nahrungsergänzungsmittel nehmen“, sagt Rolf Hoffmann, Haar-Experte und niedergelassener Dermatologe in Freiburg.

Eisenmangel oder zu wenig Biotin führen zu Haarausfall. Alte Menschen und Diabetiker leiden gelegentlich an Zinkmangel. Die Zinkaufnahme kann auch durch eine Erbkrankheit gestört sein. Ob eine solche Mangelerscheinung schuld am schwindenden Haupthaar ist, kann ein einfacher Bluttest beim Arzt klären. In diesen Fällen helfen bestimmte Präparate, die jeweiligen Mängel auszugleichen.

Keines dieser Spurenelemente oder Vitamine hilft jedoch gegen anlagebedingten Haarausfall. Fazit also: „Solche Pillen sind für die meisten Menschen überflüssig. Gesunde, die sich ausgewogen ernähren, brauchen derartige Nahrungsergänzungsmittel nicht“, betont der Haar-Experte Rolf Hoffmann aus Freiburg.

Grundsätzlich können Vitamin-Überdosierungen Beschwerden auslösen – zu viel Vitamine aus der B-Familie etwa verursachen Durchfall, Störungen des Nervensystems und allergische Hautreaktionen. „Viel hilft viel ist die falsche Devise“, warnt die Berliner Haar-Expertin Ulrike Blume-Peytavi. Denn die Haare nehmen auch ein Zuviel an Vitaminen übel: „Zu viel Vitamin A löst Haarausfall aus“, bestätigt auch der Würzburger Haar-Experte Henning Hamm.

# 243
  • Мнения: 17 987
Благодаря, Алена, утре сутринта ще го преведа, че учим по английски сега....

# 244
  • Мнения: 3 675
В статията пише, че недостигът на желязо, цинк и биотин предизвиква косопад.
Също пише, че предозирането с витамин А също предизвиква косопад (а един експерт от форума твърдеше, че витамините са безвредни  Wink )
Цитат
Получавали ли сте косопад от тривитаминол или масла втрити на скалпа с маска

Да, получих косопад, като ползвах тривитаминол в маска  34 (24.6%) Не, не получих косопад, като ползвах тривитаминол в маска  44 (31.9%)
Да, получих косопад, като втривах само масла в скалпа (зехтин, бадемово, кососово....)  11 (8%)
Не, не получих косопад, като втривах само масла в скалпа (зехтин, бадемово, кососово....)  49 (35.5%)

Хубаво е човек да чете, но освен за ползите, трябва да се чете и за вредите и ако не е медицинско лице, то е най-добре да не посяга към медицинска литература. Медицинската литература само ще ви обърка и по-скоро ще ви навреди, отколкото да ви помогне.

# 245
  • Мнения: 17 987
Желязо, цинк, мед, биотин и фолиева киселина- тези витамини и микроелементи са отговорни за растежа на косата. Желязото, медта и цинка представляват основните елементи на растежа. Цинкът взема участие при образуването на протеина кератина. Хроничният недостатък предизвиква косопад. Също и радикалните диети, набавящи твърде малко храна за оганизма, намаляват силата на косата. Производителите на хранителни добавки са стигнали до тази връзка и са установили, че някои хапчета въздействат на косата. Най- често обаче  нормално хранещи се пациенти с косопад също приемат такива лекарства, казва....дерматолог и експерт по косата.
Недостигът на желязо или твърде малко биотин водят до косопад. Възрастните хора и диабетиците страдат основно от недостиг на желязо. Усвояването на цинка може също да е нарушен поради заболяване. Дали даден недостиг е виновен за косопада може да се установи много лесно с кръвен тест при лекаря. В тези случаи различни препарати могат да балансират съответния недостиг.
Никой от тези препарати и микроелементи обаче не помага при предразположени /с андрогенна алопеция/. "За повечето хора тези препарати са излишни. Здрави, нормално хранещи се хора не трябва да приемат хранителни добавки"- акцентира....
Предозирането с витамини също може да доведе да смущения- твърде много витамини от групата В водят до разстройство, смущения в нервната система, както и алергични кожни реакции. Многото помага е грешен девиз, предупреждава...., защото на косата и прилошава от твърде много витамини. Прекаляването с витамин А предизвиква косопад.

Последна редакция: нд, 12 дек 2010, 20:49 от raja_nikol

# 246
  • Мнения: 3 675
Не раково заболяване, а наследствена болест.
Продължавам да чета  Simple Smile
Обожавам да чета преводи   bouquet

# 247
  • Мнения: 17 987
Поправих се  аз, ама ти си успяла да прочетеш грешния ми вариант    Embarassed
Ако има друго давай, аз пък приемам критика, работя в съвсем друга сфера, така че не претендирам.

# 248
  • Мнения: 293
За съжаление и аз трябва да се включа от личен опит. Забелязах поне 10 косъма, дълги 4-5 сантиметра точно отгоре на главата. За съжаление не е новоникнеща коса, а косми, които ще опадат скоро. На допир са съвсем различни от останалата коса, грапави са и тънки, а няма как да са изгоряли. Това е коса, която не е успяла да се образува правилно.

А също и пада много лесно от скалпа, с едно леко подръпване, за разлика от другите косми. Направо не знам откъде ми дойде това  Thinking

# 249
  • София
  • Мнения: 958
Аз си мисля, че моят косопад е по-скоро андрогенен, въпреки, че тестостеронът ми винаги е бил в норма. Явно се трансформира в ДХТ. Значи ли, че от витамини няма нужда? И само регаин (виши и подобни) ли тогава е лечението? Тоест да се действа на хормонално ниво?

Не играят ли витамините също роля в хормоните? Четох някъде, че бирената мая, например, увеличава естрогена? Голяма каша ми настава вече....... Shocked

# 250
  • София
  • Мнения: 6 798
И на мен тестостерона ми е в норма, но клони към горна граница. А пък DHEA-S е даже над горната...но ъпк кой се сеща да пусне DHEA-S, почти никой.
Изобщо...в 5-алфа редуктаза-та е ключът, само да видим дали ще действа на 100%. И кой продукт ще е най-добрият.

# 251
  • Мнения: 75
Включвам се в темата с уговорката , че не споделям от опит , а ще напиша това , което съм чела в учебници.
Извинявам се ако вече е писано и дискутирано и се надявам да бъде от полза за четящите други.
Снимките , които виждам в темата и тези , които съм виждала в учебниците нямат нищо общо и добре , че е така.
Не казвам , че пишещите тук нямат проблем , но той не е толкова сериозен .

Тъй като всички косми естествено опадат в края на растежния си период , всеки човек губи между 40 и 120 косъма на ден - в зависимост от гъстотата на косата,възрастта и цикъла на растеж на косата.Обикновено те падат при ресане и измиване с шампоан.

Ако човек започне да губи повече косми от обикновено , тази загуба е значителна и продължава дълго време,тогава рано или късно скалпът става видим през изтъняващата коса.Това състояние се нарича алопеция /косопад/.

Моделите на оплешивяване са различни при мъжете и жените и като първа причина за оплешивяване учените поставят генетичната предопределеност.
     - растежната фаза на косъма (анагена ) става все по-къса и по къса с все по-голям процент от  косми във фаза на опадане (телоген).Това става под влияние на мъжките хормони (андрогени) - андрогенна алопеция.

Специалистите смятат , че повечето така наречени терапии са чиста загуба на време и пари.(за съжаление на мен ми прилича като борбата с бръчките...)
Считано за относително ефикасно е средството Minoxa-dil, което  се продава без рецепта във Великобритания и в много други страни.Прилага се върху скалпа два пъти дневно , но не се дава никаква гаранция за неговата ефективност.
Според различни специалисти в най-добрия случай то може да спре загубата на коса при около 80% от използващите го.
При 30% след 3 или 4 месеца употреба може да се наблюдава растеж на нещо като мъх , а други 30% могат да имат късмета действително да имат видимо ново израстване на коса.
Лекарството се употребява постоянно и в момента , в който се спре, първоначалното състояние бързо се възвръща.

Втората най- важна причина за плешивостта е общата или така наречена дифузна загуба на коса.
Мисля,че повечето тук пишещи имат косопад от този тип.
За причините за дифузна загуба на коса и по специално косопада след раждане ще пиша утре.
При всички положения ,който има дифузна загуба на коса,особено ако е започнала внезапно, консултацията с лекар-специалист най-точно може да установи причините, а оттам – и начините за лечение е моето мнение.

# 252
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Благодаря dachita   bouquet , какъв е учебника? по какво? кой е авторът? Peace

Аз също не мисля, че е вредно да се ползва специализирана литература (както вече бе обявено едва ли не за ерес и противопоказно) и човек да се образова и да не остава невеж по въпроса, особено ако има проблем;

В & С ...човек да се възторгне от желанието ти да ни помагаш, като човек, който не е имал нашия   "мним"  проблем... първо обясняваш - да не се четат статии, а да се ходи на лекар и да се обикалят до дупка, докато не попаднем на най-добрия; а после ни пускаш статия на немски и очевидо ти самата ги четеш  Hug;
после обясняваш колко опасни са витамините, а иначе обясняваш как пиеш биотин; но лекар ли ти го предписа, как се установи, че имаш недостиг? и няма ли да стане предозиране
свободно обясняваш също  как ползваш стимулисте ежедневно, че и обясняваш как всеки да го ползва спокойно, ама той съдържа и аминексил и витамини и други неща – сигурно си чела състава …..а ти как разбра, че имаш нужда от тях, нямаш косопад, косъмът ти е дебел – продуктът е против косопад и изтъняващ косъм – и в крайна сметка – защо си го самопредписа – не е ли в разрез с разбиранията ти
обясняваш как си ходила на фризьор и той те е орезилил – в твоя стил трябва някой да ти репликира – какво хленчиш във форума – отиди при друг и ги сменяй до дупка, докато не намериш най-добрия (пък до тогава може и да се лишиш от коса), но повечето хора са достатъчно тактични да не вмятат подобни реплики, а и е излишно - ти си знаеш най-добре как ще действаш  Peace - дали ще се постригваш сама в къщи или ще търсиш най-добрия фризьор

вярвам, че искаш да си полезна, но мисля, че и много подценяваш хората тук - всеки има избор - да споделя информация, проблемите си, да търси решение - както прецени и да носи последиците от избора, който е направил  Peace

излишно е темата да се обръща в личностни нападки – аз повече няма да те репликирам каквото и да напишеш – намирам го на пълна загуба на нерви и време – с написаното до тук мисля, че казах достатъчно – никъде не съм подстрекавала да не се ходи на лекар и да се самодиагностицира, нито съм поставяла диагнози и терапии; уважавам избора на хората да се грижат за себе си, както сами изберат, да търсят информация и взимат правилните за себе си решения   bouquet

# 253
  • Мнения: 35 968
момичета, объщам се към всички:

не забравайте:

Цитат
Форумът е за обмяна на личен опит и информацията в него не е предназначена да замени напътствия, назначено лечение или препоръки на медицинските специалисти. Преди да започнете употреба на някоя терапия, дискутирана във форума - потърсете съвета на Вашия личен лекар, медицински специалист или козметик.

всеки има глава на раменете и си може сам да прецени какво да прави!
моля, темата да не се превръща от дискусия в спор  Peace

# 254
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
благодаря за намесата bubanka, надявам се всички да се съобразят   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт