Косопадът

  • 105 534
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Над 30 милиона жени и 40 милиона мъже по цял свят се сблъскват с проблема косопад.
Този проблем надвива псероазиса, пърхота и дори бръчките, като се явява един от най- основните проблеми на нашето съвремие за жени и мъже. Голяма част от жените имат този проблем, но го пренебрегват заради схващането, че оплешивяването е проблем на мъжете главно. Като все по- често на възраст до 40 години жените стават все по- засегнатият от косопада пол.

Едно от най- погрешните схващания, разпространени навсякъде е, че самият човек е оговорен и причинява косопада си. Хората, често смятат, че те имат нещо общо с причините за загубата на коса, като често миене, прекалено стилизиране, носене на шалове или шапки.

Истината се крие точно в стимулирането на скалпа - колкото по- често се грижите за здравето и чистотата му, толкова по- вероятно е да избегнете или забавите появата на косопад.

Истинската причина за загубата и изтъняването на косата има общо с генетичната предразположеност за трансформиране на тестостерона в дихидротестостерон, което блокира фоликулите под и над повърхноста на скалпа. Периодът на растеж се забавя и намалява със увеличаване на годините, което в комбинация със блокирането на тестостерона води до косопад.

Стрес, неправилна диета, бързо сваляне на килограми, бременност,болест, замърсяване и хлорирана вода, могат да бъдат да бъдат причина тялото да блокира производството на нужни подхранващи съставки, нужни за израстването на здрави и силни фоликули, съответно здрава коса. Лекарства като противозачатъчните, стероидите, регулиращи кръвното налягане и предназначени за диабетици, акне, сърдечни болести и други могат да повлияят върху здравето на косата.

Въпреки, че толкова много неща могат да бъдат фактор за загубата на коса, номер едно в листата е генетичната предразположеност. Важно е да стимулирате кръвообращението на скалпа си и да му дадете нужните подхранващи вещества, за да се предпазите от косопада.

# 1
  • Мнения: 294
Оф, аз от както се помня съм с косопад!
Не е сезонно, а просто постоянно! Пих ревалит (май така се казваха), пробвах и с ампули на Виши, няма ефект.
Добрата новина е, че никне нова коса, след ражданията(2002,2004) даже бяха цели нови кичури.
Не знам дали косопада ми е провокиран от боядисването (всеки месец, заради 50%-товото побеляване) или от ежеседмичния сешоар, от когото не бих се отказала. Отказала съм се вече, но ще следя темата!  Wink

# 2
  • Мнения: 101
И при мен е постоянен, нищо не помага, а даже не си боядисвам косата, нито я суша със сешоар, нито каквито и да било други агресивни манипулации. Преди много се тровех, направо ми се плачеше, като знам каква коса имах, но сега свикнах и вече не обръщам внимание, само още ме нерви като чистя с прахосмукачката и видя цели валма косми на топка Laughing

# 3
  • Мнения: 17 987
И при мен е постоянен, нищо не помага, а даже не си боядисвам косата, нито я суша със сешоар, нито каквито и да било други агресивни манипулации. Преди много се тровех, направо ми се плачеше, като знам каква коса имах, но сега свикнах и вече не обръщам внимание, само още ме нерви като чистя с прахосмукачката и видя цели валма косми на топка Laughing

Същата история, при мен обаче го има и генетичния фактор, няма спасение, ужасно е...не го пожелавам на врага си. В тази връзка, какво мислите за тези продукти? http://nanogen.bg/?gclid=CKPlqMWjp6UCFQGDDgodUjYHGA
Както всички продукти за косопад са адски скъпи, а аз съм толкова отчаяна, че не виждам вече изход, на никои не мога да повярвам

# 4
  • Мнения: 294
Много любопитно, чудесно би било някой да сподели впечатления!

# 5
  • Мнения: 578
Страхотна тема - и аз се боря с тоя кособад от година вече. Хубаво е да споделим информация за разни продукти. Ще изровя всичко, което ползвам и ще сложа картинки по-късно  Simple Smile
raja_nikol, много интересна серия. Аз ще взема да пробвам. И без това шампоана ми свършва. В аптеките дали се продава?

# 6
  • Мнения: 17 987
Не знам, аз онзи ден попаднах на сайта, мисля че е само с доставка. Хайде който пробва да пише, че...няма време с всеки изминал ден става по- лошо. Като си гледам стари снимки....ми се плаче направо

# 7
  • Мнения: 578
Ето и нещата, които аз ползвам в момента:
- Масло за коса - против косопад с екстракт от коприва и репей  на "Ауриметрия"
Билков лосион за коса   - "Ауриметрия" - Регулира омазняването, премахва пърхута и успокоява сърбежа и възпалението на кожата на главата.
Спира косопада и цъфтежа.
Подходящ за укрепване на мазната коса.
Съдържа екстракти от розмарин, коприва, невен, здравец, жълт кантарион, бял равнец, лайка, роза, етилов алкохол.
КРЕМ ПРИ КОСОПАД - "Хималая" - http://si-plus.com/index.php?page_id=7&record_id=66
DEFLUVAL® шампоан против косопад -  http://bioshield-bg.com/defluvalnew.html

Един куп неща, ама....редувам ги...и мисля да си купя нещо за пиене, но още съм в процес на размисъл какво да е.


# 8
  • Мнения: 59
Грижа се за косата и скалпа си, старая се да се насочвам винаги към щадящи процедури и продукти. Струртурата на косъма се променя с възрастта, забавя се разстежа и настъпват много други промени. Промяната на времето- пролет и есен при мен също много осезаемо се усеща. По- бързо омазняване на скалпа и есенното засилено падане на косата.

# 9
  • Мнения: 431
При мен се засили сякаш през последните години. Не мисля, че е сезонен. Но косата ми стана доста редичка и като я хвана на опашка направо е с дебелината на ... химикалка, например. Добре поне че е обемна и не личи.

Фризьорката ми открай време ме съветва да пия нещо, за да я подхраня. Но си взех хапченца (цинк и биотин) едва преди 2-3 седмици. Честно казано, усещам лекичък ефект вече, дано не си въобразявам  Embarassed А иначе се спрях точно на тези сновно заради цената и липсата на отзиви тип "напълнява се от тях" (не усещам нищо такова).

Сега ми се иска да взема някакъв по-специален шампонан, колебая се между Фитовал и Ревалид...

# 10
  • Мнения: 17 987
От Ревалид не спира косопада, но е много хубав шампоан.

red devil, има ли полза? Гледам, че доста неща ползваш.

Аз съм пила Ревалид, Пантогар, Анакапс, Приорин- полза няма от нищо. Обемна е първия ден след баня, втория вече не толкова. Страшно много ми пада след къпане, ужасна работа.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 797
Хормони изследва ли?

# 12
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Някой поръчвал ли е от тук http://topdobavki.com/Sreschu-kosopad-opleshivjavane-Minoxidil-3 … .html?cPath=3_168 ?
Изглежда ми много евтино  newsm78 Знам ,че минохидила в БГ е около 70лв едното шише,а тук са 3 за 50лв... Thinking


Аз съм с косопад вече 15год  Cry само горепосоченото ме спасяваше. Ползвах го 2год(редувах 2% и 5%) докато бях в чужбина,сега в БГ не съм си купувала и положението вече с косата ми е извън контрол  Tired
Между другото не знам ,защо тук е толкова скъпо,аз си го вземах за 10€.

# 13
  • Мнения: 293
Специално на този продукт пише да не се ползва от жени.

# 14
  • Мнения: 17 987
Да, изследвала съм хормони, всичко, гена си е гена, в моя случай за жалост.

Общи условия

Активация на акаунт