130 Арабски аромата ни пленяват, магията на Изтока даряват.

  • 44 851
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 24
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА САМАРА!!! ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА ДА РАСТЕ ВСЕ ТАКА УМНА ДА Е МНОГО ПОСЛУШНА ДА И СЕ СБЪДНАТ ВСИЧКИ МЕЧТИ.  УГО МУФИДА - ВИНАГИ ДА ВИ РАДВА ПРИНЦЕСАТА    bouquet   bouquet   bouquet

# 76
  • Мнения: 0
Деси и Муфита  да ви е жива и здрава принцесата. nbirthday Желая й много щастливи дни. Да е усмихната и много да ви радва. smile3510
Никито как минаха празниците?
Сайдаблагодаря. От сърце желая да осъществиш идеите си newsm10
На всички момичета от харема желая спорна и щастлива седмица
Hug

# 77
  • Мнения: 550
Честит рожден ден на САМАРА!
Да е жива и здрава и голяма радост за мама и баба!

 nbirthday

Вече сме и в новата ислямска 1432 година Simple Smile Нека Господ донесе щастие, здраве и мир за всички  Hug

Астарта, как е новата работа, свикна ли, разбирате ли се с колегите?

Олд Спорт, приятен панаир на книгата. Аз се замислих, че в последно време купувам повече книги, отколкото обувки  Mr. Green

Сега се сещам, Астарта, разкажи малко повече за книгата за Багдад, която ни препоръча преди, кой е авторът, за какво се разказва, че не ми се търсят рецензии в нета.  Blush

Амал се губи от хоризона, май сирийският вирус е стигнал и до нея. Коя ли ще е следващата от нас дето ще го хване   Crazy Whistling

Иначе, аз днес за пръв път успях да запозная дупето с леда от близо - тоест направих първо падане за тази зима, да видим дали ще ми е последно  newsm78
Лека нощ на всички   bouquet

# 78
  • Мнения: 2 171
Айа, с работата още не съм свикнала, защото все още ме обучават и не съм започнала реално да работя. Иначе колегите изглеждат много симпатични, поне тези с които се запознах Simple Smile. Е, има и един недостатък - че съм по-стара от всички в отдела, но ще го преживея Crazy Blush. В досегашните ми работи все съм била най-младата, пък сега само студентчета са около мен Rolling Eyes

За книгата - авторът е французин - Ерик-Еманюел Шмит. Разказва за живота на един средностатистически иракчанин и семейството му. Главният герой е роден по времето на управлението на Саддам, описани са проблемите на народа при неговото управление - цензурата, политическите арести и убийства. Но основния акцент е за последиците върху обикновените хора от ембаргото след войната в Кувейт, както и трагедията на голяма част от хората след влизането на американците и трудностите на тези, които по една или друга причина са решили да потърсят убежище навън. Всичко е разказано от първо лице единствено число, през очите на главния герой, на простичък, но много цветущ език. Особено ми хареса, че авторът описва нещата реалистично, без да щади американците, ООН, европейските политици и всички замесени в конфликта и де факто виновни за разрухата на Ирак. Доста е песимистична като настроение, да не кажа че оставя чувство на безнадеждност и безизходица. Книгата е съвсем нова, преведена е и излязла на българския пазар тази година.
Всъщност не знам, може и този роман да не породи никакъв интерес у хората, които нямат връзка с Ирак, но мен поне ме разтърси Peace

# 79
  • Мнения: 0
Момичета,благодаря Ви за поздравите и пожеланията който отправихте
към Самара.За съжаление  сирийския нет пак изигра лоша шега на Деси.
Желая Ви лек и успешен ден!

# 80
  • Мнения: 468
Привет, момичета. Не се знае докога ще имам нет, ще е геройство ако успея да публикувам и това.
Скъпа Мираж, много много щастие желая на Сам.
Утре се надвям вече нетът да е ОК. Crossing Arms

Последна редакция: ср, 08 дек 2010, 18:32 от amal

# 81
  • Мнения: 3 215
Айа, разглобих се вчера, но мога да отворя скромна книжарница  Blush Беше много хубаво и без проблем стигнах дотам и се движих вътре с количката - детето и то се сдоби с много книжки. И познай - днес пак сме там  Mr. Green Сега събирам сили за следобед  Rolling Eyes
Поздрави на всички  Hug

# 82
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
           

Малка почепка  за имения ми ден днес, докато ме е пуснал сирийския вирус, че не знам кога пак ще изчезне нета  #Cussing out
Честито на всички, които са имали повод за празнуване!!!
Отивам да чета сега  Heart Eyes

# 83
  • Мнения: 427
          ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН Алверка !
    Пожелавам ти много здраве , щастие , любов , късмет и безброй усмивки  Hug
    Нека всяко твое желание бъде наше пожелание .   bouquet

# 84
  • Мнения: 24
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН АЛВЕРА!!! ДЪЛГИ ГОДИНИ ДА СИ НОСИШ ИМЕТО СЪС ЗДРАВЕ
Почерпката е страхотна   bouquet не пропуснах нищо. Не знам за другите дали остана много  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 0
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ НА ТОЗИ ДЕН! МНОГО РАДОСТНИ ДНИ, УСПЕХИ И КЪСМЕТ! newsm51[/color][/b]

# 86
  • Мнения: 3 215
Алвера, честит имен ден и от мен! Много късмет и здраве!  bouquet

Ама темата само за поздрави ли е вече  newsm78 Mr. Green Или тоя сирийски вирус я прави такава... #2gunfire

# 87
  • Мнения: 468
Привет, ориенталски принцеси.  bouquet  bouquet

Какво да се прави, като така се получи с няколко от нас с нета. Mr. Green

Алверке, да си жива и здрава дълги години да посрещаш именния си ден. Heart Eyes

Олди, лиспва ми предишният ти аватар. Hug Но и този ти подхожда. Flutter Бека е най-най-умното бебе, наистина. Прави ми впечатление, че даже по-големи дечица не могат да се похвалят с такива неща. Но то зависи и от майката естествено. Heart Eyes

Астарта, много интересна звучи рецензията ти за книгата. Всъщност сега е момента да кажа, че с някои момичета се "запознахме" именно около Войната в Ирак, тогава ние бяхме тези, които защитаваха по други форуми иракчаните и вярвам, че всяка една от нас е страдала дълбоко за това, което стана с толкова много хора. Така че книгата бих прочела с огромен интерес, още по-голям плюс за нея е ако е обективна. Hug

Айа, много интересни линкове си дала, особено това с пожарникарите.  Hug Peace Честит шоколад, ако е останало нещо от него:-)

Ники, скъпа, на патерица Честит празник и на теб и чакаме да ни пишеш скоро от Луксор. Mr. Green

Робе, къде се спотайваш, хайде Уго няма нет, ама и ти ли? Flutter

АД, съвсем те отчаяхме ние, такива мързеливи ученички. Mr. Green

Саида, как вървии скъпа? Следваш ли съветите, които ти дадох? Hug

Над, значи те чака най-необикновената Нова Година. Hug

Дуа, как си, знам, че нетът ти е заразен, как са децата? Heart Eyes


Мм3,
обеща ми да пишеш, още ли нямаш клавиатура? Hug

Катета, как са бебоците, давайте да ги видим пак де. Hug

Уго, ще покажеш снимки като ти се отприщи нетът. Добре, че си имаш кой да те информира какво става тука, че иначе е много гадно. Mr. Green

Момичета, не е ли време да си спретнем една предколедна среща? Имаме и още дами, които ще ни уважат. Hug Плиййз. Praynig Praynig

На всички, които не съм споменала  Hug

# 88
  • Мнения: 3 215
Амал, мерси!  Blush И от бабата зависи много - и тя много я занимава докато аз пиша мъдрости във форума  ooooh! За бабешкия аватар ли говориш? На някои им беше прекалено зловещ май, та го посмених. Но вълкът аватарът си мени, козината - не...нали знаеш  Laughing Ако срещата се състои в приемливо време и на приемливо място, може и ние да се класираме с дребосъка  Thinking
Ники, в Масриландия ли си/ще ходиш??
Искам и аз снимки на бебетата на Катетата  Crossing Arms Напоследък тук май само момиченца се появяват  baby_neutral Тежко им на арабските принцове  Twisted Evil

# 89
  • Мнения: 24
ЕЕЕ ставали и чудеса! Появи се нета на заразените от сирийския вирус.  АМАЛЧЕ Hug
ОЛД СПОРТ бебка наистина отсега се очертава като много интелигентна дама  Hug . Де ги тия баби дето помагат за внуците. Специално за щерката никой не е помагал. За сина нямаше как защото той  като беше малък аз студентка станах  Laughing
В България съм си ама се надявам някой път да литна и до Масриландия, че има там едно масри дето лошо му се пише ако отида  Twisted Evil  Mr. Green  Laughing - шегичка де.
САЙДАХ вярвам в теб мила ще се справиш с бизнеса, ще потръгне   bouquet
АЙА значи си била послушна тази година а? И шоколади ядеш по този повод. Блазе ти - как обичам ама напоследък гледам да се ограничавам че таман покрай престоя в болницата и сега в къщи позаслабнах. Дано е трайно де  Laughing
АСТАРТА как върви обучението. Ще свикнеш и ще разказваш офис случки  Wink на баба ти Джеврие  Mr. Green
НАД да преживееш най-хубават си Нова година с човека до теб
Значи пак среща по Софийско  Outta Joint  Е хайде пък някой път дай боже всички да се съберем. Да видим форумските бебета и мами   Hug
На всички споменати и неспоменати  Hug

Общи условия

Активация на акаунт