130 Арабски аромата ни пленяват, магията на Изтока даряват.

  • 44 892
  • 745
  •   1
Отговори
# 90
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
  Заповядайте съботно кафе до камината, че навън е малко хладно. Mr. Green
На мен ми харесва обаче, след 2 години на топло, този студ си е разнообразие. И явно ми е липсвал.

Аз си приключих работата на тръстиката и моят черен арабин ме е пуснал в почивка.
Обаче имам проблеми с нета, по-точно с кабелите. Събарят съседната къща, секат дървета и вече 4-5 пъти късат кабели или ги режат умишлено. Адски е изнервящо, идват момчетата и ги оправят, обаче отнема време.
Вчера се простих и с кабелната, ама там положението е по-сложно, та се чудя какво да правя. По принцип миналата есен пуснах молба за временно спиране и си мислех, че са я спрели.
Като се втрнах за месец зимата не бяха я спрели, сега лятото пак. Никой не ме търси за такси. Явно ме водят изключена, ама на практика са пропуснали да я спрат. Та гледах на аванта няколко месеца. Не че се гордея особено. Обаче не ми се и занимаваше, че други грижи си имах.
Сега мился да отида в понеделник и да поискам да ми възстановят сигнала. Ако се усетят, аз си имам документ че съм подала молба за спиране. Лошото е , че просто в нашия квартал няма избор. Единственият друг вариант е Булсатком.

Ние украсихме къщата, имамме си елха, лампички и мнооого "гитанди". Карумче ръководи операцията по украсяването и стана маааалко шареничко Mr. Green, но важното е че той е щастлив. Grinning

Относно срещата, ако е съботно-неделна, то трябва да е следващата седмица, защото после почват празници. Така че помислете. Аз съм на линия, ще се радвам да дойдат нови хора.
Олди, дано успееш и ти да дойдеш този път.
Отсъстващите от миналия път- Алвера и Гаричка също.

Весел ден ви желая! Ние с дребчо ще се поразходим. Нас от студ не ни е страх. Grinning

# 91
  • Мнения: 3 215
ДобрЮтро! Кафето друг може да го изпие, но аз се настанявам до камината  Mr. Green
Ясмин, адашке на моето дете  Grinning, мерси за уюта. И аз се надявам да се видим на срещата  Peace
И ние поукрасихме, но умерено (да ми е по-лесно после като раз--украсявам  Blush) и нависоко, за да предпазим от бебешки набези. Бека получи нови книжки и гледаме животните и вместо "пате" казва "тате"  Joy
Ники, аз знам за хабибито ти, но не помня от Кайро ли беше или от Луксор - щото ако е саиди, работата е сериозна  Twisted Evil
На интерсуващите се от съвременен Египет препоръчвам една книга, за която с удоволствие установих, че е издадена на бг-ски (аз я имам на английски, но сега и на бг-ски я препрочитам) с бг-ско заглавие "Малък град в Кайро" от Алаа Ал-Асуани. Има и египетски филм, но преди не успях да го намеря с разбираеми субтитри.  Tired
Рейн-Лю, и "Три чаши чай" си купих...може би си я чела (американец е човекът, но строи училища в Пакистан и Афганистан)
Абе къде са Теди, Маги, Лили и т.н. Аз се появих и темата замря  Thinking

# 92
  • Мнения: 550
Добро утрооо!

Място до камината не отказвам, идеално е за пиене на сутрешното кафе(чай), докато навън е мразовито   food010

Ясминче, а Булсатком защо не го искаш? Него мисля, че можеш и в Сирия да вземеш.  Peace

Олди, за египетския филм - преди време някой бе постнал линк към него в гугъл видео, там бе качен с разбираеми субтитри, но лошо качество, за съжаление съм изгубила линка.

Астарта
, мерси за препоръчаната книга, ще се чете и тя.  Heart Eyes
Ти нещо против студентчетата ли имаш  Mr. Green Whistling

Ники, то и аз трябва малко да се спра с яденето, че покрай моя хоби готвач и вкусните му манджи винаги ям повече от нужното, а за спорт ми остава все по-малко време  Blush

За среща...аз от 19ти следобяд ще съм в БГ за три седмици, но дали и кога ще имам престой в Сф още не ми е известно.
А така искам да се запозная с вас  Hug

Приятни почивни дни   bouquet

# 93
  • Мнения: 3 215
Айа, мерси - тъкмо се поразрових за филма - май официално е преведен и на английски...нещо мернах от тази година...ще поразгледам.
Аз съм в Сф до 27.12  Peace И после откъм средата на януари пак  Peace

# 94
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Айа, аз в Сирия имам Булсатком.
Но тук не искам да слагам. На кабелната имам по-хубави програми. А и като им се обадих вчера на Булсатком, ми отговориха че могат да дойдат чак след 2 седмици, много били натоварени.
Кабелната ще си възстанови кабелите най-късно до сряда.

Относно идването ти в БГ-ще ти пратим на лични телефони. Щом дойдеш в София се обади, една част от нас са безработни Mr. Green, все ще има желаещи за кафе.
Моят мъж и той тогава си идва, ще му пришия дребния и ще миткосвам. Mr. Green

# 95
  • Мнения: 2 171
Айа, нищо против студентчетата нямам, разбира се Hug. Само се комплексирам от младостта ви Mr. Green. Много бих се радвала да се запознаем.

За среща, аз не мога единствено на 18 предиобяд, защото тогава съм на пак форумско, но коледно детско парти. Много бих се радвала да ви видя и да се запозная с момичетата, с които не съм имала досега възможност. Но не е нужно да се съобразявате с моя ангажимент, разбира се.
Амал, ако се видим, ще ти донеса книгата Peace

Ясмин, това е официалния срок, който обявяват Булсатком. После поне още 2-3 седмици ще се оправдават, че са им свършили приемниците Crazy. Добре си се ориентирала да ги избегнеш. Каруми сигурно е много щастлив от наближаващата среща с татко си Simple Smile

Ники, как си Hug? Оздравя ли? Как е настроението?

АД съвсем изчезна от хоризонта newsm78Hug на всички споменати и неспоменати.

# 96
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 943
Добро утро! Снега ли ви затрупа Mr. Green Да сложа нещо топличко тогава



Аз съм в отпуск тази седмица, а на 19 ще ходим с малката на Палавници. Ако ви устройва и вас може да се видим там. Топличко е, аниматорите се занимават с децата, ние си пием кафето на спокойствие...
Но и други предложения приемам с удоволствие, но ако може да е след обед.

Сега отивам да се настройвам психически за игра в снега, не обичам да ми е студено, ама няма да се отърва от боя със снежни топки, традицията го повелява...

# 97
  • Мнения: 468
Привет, принцеси.  Hug Hug

Сега аз да кажа - Патиланци ли имаш предви Алверка? И за мен е мнооооооооооооого удачен вариант, както и за Астарта и Ясминка. Децата наистина ще се наиграят, а ние наклюкарстваме.  Mr. Green Но  се пада в единия край на София, нека и другите кажат дали би им било удобно? newsm78 Готова съм да взема с колата една, две майки. Mr. Green (Ясминке, Ом Саед) Flutter

Айа, ето, 19-ти е твоята дата, и теб ще взема от летището, после ще те траспортираме до някоя автогара!

Олди, направо бус ще ми трябва за срещите, дайте да съберем пари за един, аз ще карам. Mr. Green

Астарта, ще чакам книгата. Peace

Ясминке, нищо не съм украсявала, направо ме е страх, то е едно дърпане, късане на тапети. Shocked А навън естествено не съм излизала. Mr. Green

АД, веднага да се явиш! Тоз път ще пропътуваш малко с транспорта, че много те разглезихме. Mr. Green

Над2, ще дойдеш ли? Party

Трябва да реши, за да кажа на още две дами да преценят дали ще могат. Peace

Поздрави на всички - Дуа, мм3, Гаричке, няма ли да се включиш в срещата, Катета, Лю, Лили, Ники, Уго и тези, които не съм споменала Hug

# 98
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
На 19 аз мога. Но ако е следобяд ще съм без дребното. Той ако не спи на обяд става безобразен. И предпочитам да е ранния следобед, щото трябва да се прибера до 17,00.

В крайна сметка-каквото реши мнозинството.
Пък може и да го взема Каруми, все ще изкара един ден без следобеден сън. Само, че и друго ме притеснява, той досега на детски клуб не е ходил. Иначе много обича да се меша с децата, по площадките не съм имала проблеми. Обаче иска все да съм около него, ако се отдалеча малко и почват крясъците "мама, мамаааа".
От друга страна все някога трябва да го пробвам. Как е организирано това Патиланци (или Палавници, не разбрах).
Амалче, ти твоята водила ли си я там?

# 99
  • Мнения: 3 215
Палавници, които са в Младост ли? На бате Енчо базата  newsm78 (Той живее до нас, има кокер и е приятел с мъжо - разходжат заедно кучетата  Mr. Green) Аз да си кажа малко ме е страх да водя детето, където има много други деца, за да не лепне някой вирус (моля ви се, не ми се подигравайте много)...просто сезонът е такъв, а и досега не сме я събирали с много деца, нали е малка...иначе много се радва на деца...Но даже и да се престраша проблемът ще е, че може би тогава ще сме я водили на консултация и на ваксина  Thinking Абе вие се разбирайте, пък аз ще видя дали можем да се класираме  Peace

# 100
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 943
Патиланци вече се казва Палавници.Точно тази в Младост е.
 Ние ще сме там около 10,30- 11 докато ни омръзне.Обикновено това става към 1 часа, поне на мен ми омръзва тогава и започвам да увещавам детето да си тръгваме вече  Simple Smile Тя е голяма и самостоятелна вече и си обикаля сама, а аз си седя  на кафе.  Simple Smile За малките не мога да преценя, Амал ще каже.

# 101
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Значи явно остава за 19 преди обяд.
Но Карумче няма да го взимам. Замислих се след това, което писа Олди.
Баща му си идва за 20 дена, предпочитам да е здрав.
Иначе не се страхувам да го събирам с деца през този сезон. Нали имунитет трябва да гради. Ама да не стане така-татко му да си дойде, пък той точно тогава да е болен.

# 102
  • Мнения: 468
Ох, ами ще се уговорим така, че да е удобно за всички.  Party Има време.
Да, прави сте, че на такива места има повече деца и може да хванат някой вирус, но аз ако съм с нея просто няма как да седна някъде, където и да било, без да има детски център.
Там има малка джунгла, около оградата на която има маси, така че не е проблем децата да ни виждат.
Бебка миналия път изобщо не ме потърси, но гаранция не мога да дам за другите малчугани.  Hug Аз така или иначе ще я водя там през зимните месеци, няма къде просто. миналата г. питах доки много ли е страшно като боледува, защото баткото до 4 г. не беше боледувал хич, пък тя ми каза, че така щяла да й се изгради силна имунна система. И все пак ако не искате да излагате маловците на риск, съм готова и на друго предложение.  Hug Flutter

# 103
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Нека изчакаме Астарта, АД и т.н. да си кажат какво мислят, пък после ще решаваме.
Иначе предложението за Патиланци е добро.
Ако не беше височайшото посещение на г-н мъж ми Mr. Green, щях да взема Карумче. Явно би му харесало.
Но имам толкова планове за тия 20 дена, в които съпругът ще е в наличност. Ако дребният се разболее, ще трябва да се гледаме в къщи и никъде да не излезем.

# 104
  • Мнения: 2 171
На мен Патиланци (не знаех, че е преименувано на Палавници) ми е точно под носа, така че 1000% съм там, когато и да решите да е срещата. Много сте прави да се притеснявате за вирусите, особено за по-малките деца и тези, които не ходят на ясла./градина. Мен това не ме притеснява, защото едва ли ще има повече от градинските вируси. С Алекс никога не успявах да си изпия кафето с приятелки докато той е в малката джунгла, защото на десетата минута започваше да плаче за мен и влизах при него. С Илия не съм пробвала още как ще е, но и да не седи в джунглата си мисля, че няма да е проблем да си изпия кафето с вас Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт