Рецепта за миома на матката

  • 64 876
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
Здравейте,
На 45 години съм,живея в Испания.От 2 години имам смущения в менструацията,т.е. един два месеца не ми идва,после идва и е оскъдна,друг път доста обилна.От 4 месеца обаче имам постоянна неспираща менструация и то доста обилна.В края на миналия месец ходих на гинеколог и ми откриха 2 миоми--4,5 см и 7,5 см.Гинекологът ме шокира като ми каза,че ще се наложи да ми махат матката.Кръвните ми изследвания показаха начален стадий на анемия та сега пия хапчета за анемия и за спиране на кръвотечението.Имам и спирала,не дадох все още да ми я махнат,защото имам 3 аборта и ме е много страх от забременяване.В началото на декември имам пак час за гинеколог и ако до тогава не спре кървенето вече ще я махна тази спирала.Тук всичко става много бавно,чака се доста за час за гинеколог,а на частно е ужасно скъпо и не мога да си го позволя.
Баща ми купил книгата на професор Христо Мермерски и ми изпрати една рецепта и съставките и.Аз обаче искам да се консултирам тук отностно тази рецепта.Много ви моля,ако някой я е пробвал да ми каже дали е добра и безопастна.Много е тъжно да си сам и с такъв голям проблем в чужда държава.
 Рецептата е:
250 гр  липов мед
300 мл сухо червено вино
350 мл алое вера/течен
  Смесват се в стъклен буркан,разбъркват се,затваря се буркана и се слага на тъмно място да престои 10 дена.След това се държи в хладилник и се пие 3 пъти на ден по 1  супена лъжица от сместа половин час преди ядене.
В рецептата не пишело колко време се пие.
Не ми е ясно това алое вера безопастно  ли е да стои на стайна температура 10 дена смесено с виното  и меда?
 Моля за помощ,защото вече ще експлоадирам от притеснение. Cry



# 1
  • София
  • Мнения: 5 074
Сигурно вече си експлоадирала, докато някой отговори на питането ти.
Моето мнение е - ако се наложи, нека да ти махнат матката...
Но на 45 години не мислиш ли, че вече навлизаш в климактериума и би могло да се спасиш от оперативна намеса newsm78
Аз лично бих се оперирала, за да елиминирам други усложнения.
И тая спирала  newsm78
Страха от забременяване води и до подобни последствия.
Мое мнение  Peace

# 2
  • Мнения: 376
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398689.0
Според мен  ще трябва да махнеш спиралата. Дано да се разминеш с операцията, но тези две миоми, от които едната е голяма...малко късно ми се вижда за билково лечение.

# 3
  • Мнения: 191
Да,на 3-ти декември имам час за гинеколог и ще махна спиралата.Сега си купих от билковата аптека тук Алое Вера и го пия така чисто без да го смесвам с нищо,та да видим.Сигурно няма се да се размина без операция,но поне да опитам първо с Алое. Praynig

# 4
  • Мнения: 376
Алоето за пиене се съхранява в хладилник, но ако има в него консерванти може и на стайна температура. На опаковката трябва да пише. Добре е да се пие и спирулина и да се пази диета.
А рецептата за миома зная, че е тази:
КОТЕШКА СТЪПКА- 2 суп.лъжици
БЯЛ РАВНЕЦ- 2 с.л
НЕВЕН- 2 с.л.
ТУРТА- 4 с.л
Всичките тези билки се варят 3 мин. в 600 мл. вода. След това отварата се оставя да изстине, прецежда се и се пие 3 пъти на ден на гладно.
Лечението продължава от 6 месеца до 1 година.

# 5
  • Мнения: 191
Ох,незнам...вече четвърти ден го пия алоето,но несхто взе да ми прилошава доста--доколкото съм чела няма странични ефекти. Незнам дали е от него или пък от миомите или анемията.Отделно пия хапчета с желязо за анемията.И аз не знам какво да мисля ooooh!

# 6
  • Мнения: 75
Вчера ми откриха миома 2 см. Докторът каза, че трябва операция. Искам да пробвам с билки, чувала съм, че понякога помагат. Има ли някоя от вас да е пила билки и да са и помогнали? Моля за точната рецепта!

# 7
  • София
  • Мнения: 4 999
mami isi ,  пила съм билки, като рецептата ми беше дадена от водещ акушер-гинеколог от Майчин дом, с уговорката да се следи дали миомата нараства. Билките пих два пъти по три месеца, с прекъсване между тях от 6 месеца. Закрепих положението за около 7 години, а сега, вече наближавайки 43 години, нямам миома. Междувременно е имало лекари, които са ми препоръчвали операция... Ако искаш, ще потърся рецептата и ще я напиша, но не зная дали правилата на форума позволяват. Ако не, на лични мога да пратя. Билките бяха турта и невен, има ги във всяка аптека, но за съотношението трябва да погледна у дома записките си. Мога да дам и координати на доктора.

Последна редакция: вт, 06 дек 2011, 11:45 от Prizma

# 8
  • Мнения: 94
Аз също ще ти бъда благодарна , ако споделиш рецептата и схемата за пиене. Аз съм на 39г с три миомни възела и бих пробвала лечение с билки.

# 9
  • Мнения: 46 492
От всичките ми познати с миоми, няма нито една, която да е имала полза от билки, а са опитали всичко, за мен това са празни приказки...

didona64, при доста жени, които влизат в менопазузата има такива проблеми, не е задължително да е от миомата, да не говорим, че и спиралата може да влияе. Махни на първо време нея, пък тогава мисли за операции...

Вчера ми откриха миома 2 см. Докторът каза, че трябва операция...

Прави ли ти някакви проблеми? Обясни ли защо се налага - местоположение или нещо др.? Много е малка newsm78

Аз имам 3, едната беше 7 см., сви се до 4.5 см., другите са по 2-3 см., била съм примного лекари, никога не са споменавали за операция. Казаха, че само се следят, ако не нарастват и не причиняват някакви проблеми, не се пипат. Така или иначе една матка, която е предразположена към миоми, след операция пак е много вероятно да си ги направи...
Майка ми също е с 3, по-точно беше, защото след като влезе в менопаузата се свиха и вече няма проблеми. Изпила е всички рецепти, за които се сетите - никакъв ефект.
Бабите ми също имат, въобще, целия род Tired може би затова го приемам за нещо нормално  Laughing

# 10
  • Мнения: 1 907
Здравейте бих искала да ви попитам някой от вас дали знае нещо за този готовият чай за миома,където се продава дали е по ефикасен от туртата, всъщност и той съдържа турта и няколко други неща, но се чудя кое е по-добре да си взема.

# 11
  • Мнения: 15
Здравейте.Знам че се пие само цвят от турта /невен/ и ефекта е сигурен, във всяка билкова аптека могат да ви кажат как точно се приема чая.Успех на всички!Аз лично съм пила невен за друг гинекологичен проблем и смятам че оказах положително влияние.

# 12
  • Мнения: 1 907
А дали някой от вас може да ми каже как се дозират туртата и невена?

# 13
  • Мнения: 14
От всичките ми познати с миоми, няма нито една, която да е имала полза от билки, а са опитали всичко, за мен това са празни приказки...

didona64, при доста жени, които влизат в менопазузата има такива проблеми, не е задължително да е от миомата, да не говорим, че и спиралата може да влияе. Махни на първо време нея, пък тогава мисли за операции...

Вчера ми откриха миома 2 см. Докторът каза, че трябва операция...

Прави ли ти някакви проблеми? Обясни ли защо се налага - местоположение или нещо др.? Много е малка newsm78

Аз имам 3, едната беше 7 см., сви се до 4.5 см., другите са по 2-3 см., била съм примного лекари, никога не са споменавали за операция. Казаха, че само се следят, ако не нарастват и не причиняват някакви проблеми, не се пипат. Така или иначе една матка, която е предразположена към миоми, след операция пак е много вероятно да си ги направи...
Майка ми също е с 3, по-точно беше, защото след като влезе в менопаузата се свиха и вече няма проблеми. Изпила е всички рецепти, за които се сетите - никакъв ефект.
Бабите ми също имат, въобще, целия род Tired може би затова го приемам за нещо нормално  Laughing
Не се сърди, човече ти на колко години си? аз съм с миома ,откриха ми я съвсем на скоро-но вече е добре отгледана-7 на 7 см    #Crazy докторите казват че с тази миома мога и да забременея,но едва ли мога да износя бременност.Аз имам вече едно дете,докторът казва че мога да си пия всякакви билки - но на моя отговорност..да не станело така, че миомата да се уголеми и тогава-хоп и без матка.иначе се храня доста здравословно,сега пия тези билки откакто ми я откриха,но обмислям и операция.Докато все още ми гарантират че ще ми спасят матката  babydust7

# 14
  • Мнения: 46 492
Сега съм на 33, но когато ми я откриха бях на 25 г.

Преди това никой лекар нищо не беше видял при профилактични прегледи, чак като забременях ги видяха на женската консултация. Т.е. бременността вече беше факт, така че не оставаше нищо др., освен да се наблюдава. В интерес на истината забременях от 1 единствен опит и имах изключително лека бременност (с изключение на едно зацапване в 11 седмица, но механично причинено).
До края на бременността намаляваше непрекъснато, в края вече беше 4.5 см.
Според лекарите, никой нищо не може да каже, при някои нараства, при други намалява, при трети не мърда.
Родих секцио, не заради миомите. Не ми я махнаха, защото разположението й е опасно и към операция ще се прибягва, само ако нараства или прави др. проблеми.

Пожелавам ти успех с плановете за второ детенце, аз нещо се отказах, много страхлива се оказах  Blush

Общи условия

Активация на акаунт