Радост голяма вкъщи настана, бебче ще гука през Август на мама

  • 25 648
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 79
Здравейте на всички, не знам дали ще се присъединя към вас, но да се разпиша сега. Честито на всички, лека и безпроблемна бременност, а на финала малко сладко бебче   bouquet
 Закъснява ми вече 5 дена, а след раждането ми абсолютно безболезнен и много точен. Имам болки като при цикъл-то така беше и първия път, все чаках да дойде, ама не  Wink Във вторник си направих тест-отрицателен, но  ми се струва, че беше рано, днес ще видя дали ще успея да стигна до аптеката за втори тест.
Тесс ..., няма смисъл от втори тест, веднъж отчел ли е хормона на бременността, то и втори път пак ще го засече. Аз ще повторя, защото нивата може да са ниски и теста да не ги отчита в началото.
Изследвания се пускат от първи или втори преглед от АГ-то по ЗК-кръв, урина, васерман, ХИВ, резус фактор и кръвна група, урина, цитонамазка.

Привет Bosa Bosila, доколкото знам се ходи през 7 дни в началото, за да видят дали плода се развива. .....
По ЗК се преглежда всеки месец и в 9-ти всяка седмица, на частен лекар може и така  Peace
Хубав ден и стискайте палци да стана ваш пълноправен член.

Тук може да видите, всичко, което ви се полага по ЗК по време на бременността и раждането, и първите дни след това http://www.momentofpeace.net/wp-content/uploads/2008/04/maichino … draveopazvane.pdf

Последна редакция: сб, 04 дек 2010, 09:06 от Мадленка

# 46
  • Мнения: 16
Мадленка, линка към Програма "Майчино здравеопазване" е супер, браво че си го публикувала. Нека всички да сме запознати с изследванията, които ни се полагат по здравна каса, защото знаем, че има недобросъвестни гинеколози, които или не назначават или искат да си заплатим изследванията, които принципно се поемат от НЗОК.

# 47
  • Мнения: 4
Мадленка, благодаря за линкчето!   bouquet Я разкажете вие как казахте на татковците и как изобщо се усъмнихте, че ще има бебче.
Аз като че ли знаех още преди да ми закъснее, просто усещам тялото си ужасно променено - гърдите не ме болят, но са корави и зърната червени, пишка ми се постоянно (то май е от цистита де), повръщах само 1 път, но ми се гади от много неща, преди датата на цикъла съм обикновено много нервна и ми иде да гръмна мъжо, а този път само плачех и се чудех за какво да ми стане тъжно. Нашето бебче не беше планирано, всъщност е плод на грешно изчислен цикъл - забравих, че датата ми се премести няколко дена по-късно и само с 1 опит бебчето е готово! Ако го бяхме планирали сигурно нямаше да стане толкова бързо. Та, в момента в който се усетих, че нещо ми има спрях да пуша, ракийката със салатка спрях, взех 1 тест, но преди да ми закъснее изобщо и беше отрицателен. На 2 ден от закъснението имаше розова черта. Направих го сутринта рано, занесох го на мъжо в леглото и викам "Втора черта виждаш ли?", той зяпа, зяпа още сънен и вика "Виждам", и аз "Честито тогава, ще ставаш баща". Той горкия се изчерви целия, много се шашна, още не може да дойде на себе си дори. Не че аз мога де, все ми се струва нереално ... Дано не се събудя от този сън!  Praynig

# 48
  • Мнения: 433
Simple Smile Нпаравих си теста на третия ден закъснение. Исках да изчакам още защотот бях сигурна, че ще ми дойде - имах налице всички ПМС. А и първи месц опит - малко не ми се вярваше, при положение, че миналата зима пробвахме няколко месеца и след като не стана спряхме. Но под натиск на приятелките ми си направих и първата ми реакция беше силен плач, просто все едно ме коляха. Та в този си вид се обадих на приятеля ми, който всяка неделя играе тенис и му казах през сълзи и задавяния. ТОй толкова се шашна, че ме попита - Нали искаше  Laughing Аз как да му обясня, че просто това ми беше естествената реакция и че да - искам го и то много.  Flutter

# 49
  • Мнения: 79
Радвам се, че съм била полезна  Hug
Аз обаче няма да се присъединя към вас, днес по-рано ми дойде  Confused. Нищо де и без това не го планувахме сега, а за другата година. Още веднъж ви пожелавам лека и безпроблемна бременност. Без никакви черни мисли и притеснения, чакат ви прекрасни месеци, в които трябва да сте спокойни и да се наслаждавате на чудото растящо във вас  Heart Eyes И да не забравяте, че сега е момента да се глезите и другите да се съобразяват с вас  Naughty
Ще ви навестявам от време на време  Hug

# 50
  • Мнения: 0
Темата се раздвижваа Party
Мадленка- много полезен линк благодаря ти  bouquet и догодина живот и здраве да ни зарадваш с  EFP
Аз на моя направо му занесох теста в леглото със закуската. Mr. Green

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 9 736
Записвам се и аз да ви следя с тенденция да се присъединя ако докторът потвърди. Взех си фолиева киселина все пак, то не пречи и да не съм бременна Laughing
Гади ми се по цял ден, точно като при първата бременност, заредила съм се с кисели краставички, че не се търпи  Confused
Леко бременеене на всички и не забраяйте, че най-важното, което трябва да осигурите на бебчо сега е спокойствие  Hug
По-малко се притеснявайте и изобщо не се тормозете за глупости Whistling

# 52
  • Мнения: 2
Здравейте да се запиша и аз. Лекаря потвърди миналата седмица, че съм бременна след 3 теста направени от мен положителни Peace
Беше шок за мен не съм го планувала, но съм много щастлива определено. Днес даже казах на майка ми Crazy Термина ми е за август, дано се роди за рождения ми ден и да ми направи най-хубавия подарък Hug
Успех и лека бременност на всички тука  bouquet

# 53
  • Мнения: 24
Нямам никакви други признаци, освен болка и тежест в гърдите. Апетитът ми дори е намалял. Планувахме бременността от лятото. Усъмнихме се след закъснение от 3 дни и бъдещият татко купи тест. Не сме очаквали да има положителен резултат.  Bosa Bosila и на мен ми се очерта корема, ходя с тесни панталони и дънки и още от сега усещам разликата, а може и да е заради моята предпазливост, да не притискам корема.

# 54
  • Мнения: 144
Bosa Bosila и аз виждам разлика в тялото си. Гърдите ми са по-големи ...  Crazy С 300 зора си обувам по-тесните дънки, а когато съм в тях ми стягат на корема. Дори понякога, ако стоя прекалено дълго време наведена коремчета започва да ме стяга и ми пречи. И аз съм в началото, но промените се виждат определено.  Laughing

# 55
  • Мнения: 121
Момичета, докато дойде време да ви се похваля сте напълнили темичката. Днес правих кръвен и ЧХГ- 21,5 на 13 ден от ембрио трансфев, доки каза че може да са 2 поне за него е висок резултат макар че не мисля така,  в четвъртък пак съм на кръвен да визя дали всичко се развива добре и на 20.12 на преглед ако всичко е ок.

# 56
  • Мнения: 2 908
Момичета, прекрасни, включвам се да ви честитя един от най-вълнуващите моменти в живота на една жена-двете чертички!  bouquet Мечтание, много се радвам за теб, стопли ми душата,като видях,че си тук.  Hug

# 57
  • Мнения: 82
bibka-bibibka, супер новина! Стискам палци в четвъртък резултата да е удвоен  fingerscrossed

# 58
  • Мнения: 40
Здравейте, момичета!
Аз си пуснах теста два дни преди датата на предполагаемия цикъл, просто защото имах у дома. Беше със бледа, но видима втора черта. На лекар мисля да отида след две седмици и се моля на Господ този път всичко да е наред и да видя тупкащо сърчице и хубаво ембрионче. Вероятен термин по калкулатора 14.08.2011г.
Благодаря за темата. Надявам се да споделяме всичко около нашите бъдещи дечица.

# 59
  • София
  • Мнения: 164
Момичета, докато дойде време да ви се похваля сте напълнили темичката. Днес правих кръвен и ЧХГ- 21,5 на 13 ден от ембрио трансфев, доки каза че може да са 2 поне за него е висок резултат макар че не мисля така,  в четвъртък пак съм на кръвен да визя дали всичко се развива добре и на 20.12 на преглед ако всичко е ок.
-ти ден
Мила, аз бях с ЧХГ на 18-ти ден 1313 и докторите се учудиха защо е толкова високо...в последствие се разбра разбира се... Party Laughing
Стискам ти мноооооого силно палци. Дано всичко е наред

Общи условия

Активация на акаунт