МАЙчетата ни добрички греят като коледни звездички! №12

  • 22 867
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • гр. София
  • Мнения: 450
Момичета, какви са тези "ПАЯЦИ" за които говорите?! Какво представляват?[/color][/i]

Едно време /преди около 30-35 г./ не е имало проходилки масово /защото са били само внос/, а някакви дървени "чудеса", които явно са наподобявали на хората асоциация за паяк  Laughing. Били са адски нестабилни и направо опасни за децата /така са ми казвали/. Мъж ми е ползвал паяк от по-големите си братовчедки /сиреч "малката" сега е на 40 г./, а пък аз съм била с проходилка /приятелка на майка ми и я е дала/.

# 76
  • Мнения: 17
Здравейте днес и от нас  Heart Eyes
Браво на бебчовците как се справят с гърнетата, ние не можем да седим стабилно, но то не пречи да си вземем.

За паяците/проходилките - ние си нямаме, ама се чудя дали изобщо да взимаме. Купихме бънджи гащи и там ще позаякнат крачката все пак.

Аз се помотвам със захранването, ще чакам докторицата да каже с какво да продължим, та ще си връткам ту ябълка, ту морковче  Joy Поне ябълката ни спорИ.

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 4 515
Хайде и аз днес  Hug
Нещо с двете деца нямам много време (стандартно)  Mr. Green Не ми е особено трудно - заедно се забавляват, но имах да чистя, да готвя, да ги храня... Обаче много взе да ми натежава ранното ставане, ходя като зомби сутрин  Crazy
vivid, Вили, подаръкът за мъж ми е практичен, естествено  Mr. Green Просто от 1-2 седмици насам не му показвам какво съм му купила онлайн - събирам за под елхата  Peace Вчера беше парфюм от Ягодка - тъкмо до Коледа ще му свърши сегашния Wink
М а г и, тая майонеза на авокадото... бая мазничка салата ще се получи  Mr. Green
А иначе плодът трябва да е наистина мек, за да е "вкусен". Когато се опитва за първи път, на много хора не им харесва. Обаче залюби ли го човек - край  Peace Аз го слагам на салати (всякакви зеленчукови), аз да придаде плътност и да не "натъртва" мазното  Grinning Наскоро го правих с печен патладжан и лимони (всичко нарязано на дребни кубчета). На Крисето греба с лъжичката директно от плода, разрязан на 2.

Нашето гърне е такова
От Габи е  Peace Добре, че е тази топка отпред, та след първоначалното изреваване, Крисето започва да си играе. Уж е на топло в банята, но пак си е студена пластмасата  Rolling Eyes Имаме и от пеещите гърнета, но при първото си сядане на него, Габи много се уплаши, като се разсвири и после дълго време го беше страх да седне  Rolling Eyes Като стана по-голям, започна да му се кефи.

# 78
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Абе хора паяк и проходилка си е едно и също нещо. Всички си им казваха паяци, сега се наложи думата проходилка. Вероятно защото на етикетите в магазините е кофти да се пише паяк. Просто през годините дизайна им се е променял. Имаше един стар български филм, в който едно малко детенце имаше такъв дървен паяк - филма е от началото на 70-те години (когато аз съм била бебе). После са навлезли пластмасите, както и във всички други области.
Аз като съм си записвала в тефтера за големия, съм писала "Тошко си има вече паяк" - Коледа на 2001, подарък от сестра ми.

Салатата е много вкусна - http://www.bonapeti.bg/index.php?recepta=10&id=2095&cat= … 46&subcat=202

# 79
  • гр. София
  • Мнения: 450
Абе хора паяк и проходилка си е едно и също нещо. Всички си им казваха паяци, сега се наложи думата проходилка. Вероятно защото на етикетите в магазините е кофти да се пише паяк. Просто през годините дизайна им се е променял. Имаше един стар български филм, в който едно малко детенце имаше такъв дървен паяк - филма е от началото на 70-те години (когато аз съм била бебе). После са навлезли пластмасите, както и във всички други области.
Аз като съм си записвала в тефтера за големия, съм писала "Тошко си има вече паяк" - Коледа на 2001, подарък от сестра ми.

Ми не съм съгласна - аз така ги разграничавам  Rolling Eyes Като гледам снимките на мъжа ми, "паяка" е със сгъващи се крака и наистина изглежда като крака на паяк. То и от там може би идва нестабилността им.

# 80
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Друг модел, може би - такъв сгъващ се не съм виждала. По нашия край все още им викат паяци - и на сегашните пластмасови.

Ето намерих нещо подобно (дървените ) и това

По-горе си редактирах поста за гърнето и за момченцата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=544800.msg17045730#msg17045730   т.е. пуснах снимка

Последна редакция: чт, 25 ное 2010, 14:45 от М_е_г_и

# 81
  • Мнения: 386
Дани си има вече зъбчеееее  Party Party Party Party пораства момчето  Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning
А , аз се радвам като малко дете  Crazy

# 82
  • София
  • Мнения: 7 177
Честито зъбче на Дани, лесно и безболезнено поникване!
Меги е още беззъба, знаех си, че си е просто ревла, а не че й никне зъбче. Ходихме пак на ортопед, гледаха тазобедрените стави с ехограф, каза, че всичко е наред. Ортопеда ми обясни, че прегледа на 6 месеца е също толкова важен като този на 1 месец, проверява се дали са се образували някакви костни ядра, не съм много наясно.

# 83
  • Мнения: 234
Simple Smile Преди малко се върнахме от зъболекар, извадиха ми още един мъдрец, Атила много слушка в прегръдките на сестрите във медицинския център, даже не си и помисли да ме потърси, и на тръгване почна да реве искал там да седи- май ще го правим зъболекар Simple Smile

Атила от вчера почна да яде финни овесени ядки с някакъв настърган плод или пюре плодове и съм много доволна - яде по 5  лъжички, но все пак му харесва/ май лошото при нас е че много бързо му омръзва  Rolling Eyes

Силве
честита нова работа- браво на теб не се и съмнявам, че ще можеш да вършиш и работата и майчинството заедно

да се похваля купих си плат на килограм и си уших слинг шал, много евтино ми излезе 20 лв за 2 слинга- малко е мрачен цвета тъмно син, но пък е много удобно, като ме заболи китката, го мушкам в слинга , правим един възел на хълбок и хайде на разходка Simple Smile  Crazy

туфитури честито ви зъбче, как няма да се радваш аз постоянно го проверявам ама нямаме още Simple Smile

имах толкова много да ви пиша, но Ати пак мрънка, сигуно иска да цоцка  Blush

# 84
  • Мнения: 143
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ПАТЕРИЦА НА МЕГИ И МАГИ:)

БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ, ЗДРАВИ И БЕЗКРАЙНО ОБИЧАНИ

Честито зъбче на Дани

Луксче, на теб честито махане на поредния мъдрец, почна ли гердана вече Joy Как точно му направи на Ати овесените ядки?

Според мен паяците са първоизточника на проходилките. Свекърва ми ми е разправяла как брата на моя мъж е щял да се пребие ужасяващо с няакво такова именно заради това че краката са се сгънали докато детето се е движело

Мацки, аз импровизирах с килимчето за игра, послах 2 одеала на 2 ката и малкия се въргаля днес с голям кеф. У нас е много топло, тръбите на парнот минават по пода и все едно има подово отопление та голяма игра пада, малко да разнообразим столчето:) Сдледващата покупка ще е бънджи Party

# 85
  • Мнения: 6 072
Привет, девойки  Grinning
Славче, страхотна тема, както винаги  Hug
Силве, гледам за фондан питаш - ето: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339926.0 - по средата на страницата горе-долу; т. 1.5  Wink Честита ти работа на тб, и да не се преуморяваш, ей  Grinning
Lux-че, на теб честит ти далаверски слинг  LaughingТова ми напомни, че от един месец имам един спечелен слинг от сп. Кенгуру, а още на са ми го пратили  Crossing Arms
Викаш Ати за зъболекар се гласи, а  Laughing И в тази връзка - момичета, хвърлили ли сте пъпчетата някъде? Иска ми се на летището да й го хвърля аз, та свят да види детето, но не се знае кога ще ни се наложи да ходим  до там  Rolling Eyes Та събирам идейки аз  Grinning
Маги, Меги, честит празник, макар и със закъснение. Бъдете здрави и щастливи!!!
Честито зъбче на Дани!!! Да растат белички и здравички!
При нас май няма скоро да се появяват, та аз на хорските се радвам само  LaughingТо и не бързам, де - тъкмо няма да ме хапе дребичка  Simple Smile
Нашето оченце сякаш мина, пу-пу, дано!Поне не тече с предишния интензитет. Аник, мерси за съветчетата   bouquet
Аз си получих и картите от Кравата. Майка ми заяви, че било брутално да изтипосам снимка на малко дете върху карти за игра, но мен ме кефи идеята  SunglassesВсе пак няма покер да играем с тях  Laughing

Днес и аз се снабдих с авокадо, и след малко ни предстои дегустация...

# 86
  • Мнения: 52
Нари, идвайте си вече


Rallichka
, благодаря,ще пробвам

dudunski , не е ли рано за бънджита?нещо ставите? newsm78

# 87
  • Мнения: 2 559
Здравейте  Grinning

Ние се завърнахме от разходка и сега ме чака готвене  Tired
Сложиха ни третия Синфлорикс и сега няколко месеца ще си починем от ваксини  Party Сутринта се справихме супер бързо и лесно със събирането на урина, след като се събуди Ивката й махнах памперса и зачаках, въоръжена с едно стерилно контейнерче, след 3-4 минутки свършихме работата  Peace Друг път хич няма да се мъча с тези колектори дето се лепят Naughty После като й взимаха кръв дори гък не каза  Heart Eyes Та, резултатите са ни супер, хемоглобин 128  bowuu

Отивам да сготвя и после се връщам назад да прочета какво сте бъбрили днес  Peace

Аааа само за авокадото да кажа, не е задължително да му тропа костилката, като е узряло, рядко ми се е случвало да тропа  Rolling Eyes Трябва да е поомекнало и да има черни точици по кората  Peace Аз го обичам на салата с маруля или пък с нарязан на ситно праз лук, зехтин и лимон  Peace

# 88
  • Мнения: 6
Туфитури, честито зъбче на Дани Hug Дара му изпраща целувки Heart Eyes

Луксче, браво на Ати, че хапва, ама явно не може само едно нещо да му "сервираш" - иска човека няколко различни блюда, та да не му омръзват Laughing И аз мисля овесени ядки да давам като въведа глутена Peace

# 89
  • Русе
  • Мнения: 150
Silve,znam 4e e gadno da se chete,ama az ne moga da go opravq,brat mi razbira i ne moga.Problema e v komputara.Sori! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт