Зимна ПЛЕТАЧЕСКА седянка

  • 79 894
  • 746
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 499
http://fuzzyjay.blogspot.com/2010/01/diagramming-and-designing-entrelac.html Направих това от ентрелака, ама само на мен ли ми става дупка в средата? newsm78 На картинката не е така. Пришива се после леко, нали? Embarassed

# 661
  • Мнения: 329
При мен обикновено правилният кръг стои плосък, не се извива. Наддавам по същия начин като теб.
Няма да е тясна, а ще се обтегне леко по главата. Ако си пресметнеш диаметъра от формулата за обиколка на кръг, ще получиш същия резултат. Wink
Много благодаря! Simple Smile

# 662
  • ...до морето..
  • Мнения: 74

Додо им е специалистът, но понеже ги плетох онзи ден:

първият ред * с първите мидички е обяснен в описанието, после по схемата от start
(ако ще редуваш цветове, сега е моментът да смениш цвета, при мамочка мидичките са по-различни от оригинала, но и така са си хубави)
Start: правиш синджир от 4 бримки, 1 dtr (двоен висок пълнеж), пунктирът е синджир от 7 бримки,
два двойни високи пълнежа с въздушна бримка между тях (в нея ще захващаш мидичката на горния ред) и т.н.
Така мидичката от един цвят се оформя от два реда - един нисък от този синджир и един висок от мидичките).

Дано съм била полезна  Hug



много ти благодаря Carmela Biscuit Hug,
утре ще пробвам,дано успея да се справя!

# 663
  • Мнения: 112
Момичета, търся си небоцкаща прежда в тъмно лилав цвят. Може ли да ми помогнете?

# 664
  • Мнения: 0
Беборана - мерси за инфото за формиките, трябва да взема да си поръчам - друго си е като има улеснение, добре измислят хората разни такива неща  Laughing

Това го плетох с Катрина на Стенли, много хубав цвят и е мекичка, но е 100% акрил...........
http://media.snimka.bg/7671/021598159-big.jpg

# 665
  • Варна
  • Мнения: 3
Момичета, търся си небоцкаща прежда в тъмно лилав цвят. Може ли да ми помогнете?


аз сега плета с тъмно лилава...ей тая е: http://alexanderyarn.com/prejdi/prejdi-akrilni/ira-259.html номер 150
надявам се до няколко дена да го покажа завършено,че от лятото го почнах,ама все почвам нещо друго и то оставяа на заден план..сега съм го подкарала,остават ми 4-5 мотива и малко ластик и ще е готово..... Mr. Green

# 666
  • София
  • Мнения: 1 655
Момичета, търся си небоцкаща прежда в тъмно лилав цвят. Може ли да ми помогнете?

Признавам си, че недолюбвам 100% акрилите, препоръчвам ти Alize Lanagold Classic 50% вълна, 50% акрил.
Сравнително дебела е (240 м/100 г), много е мека, хубав тъмнолилав цвят.
Също тъмнолилава, но 100% вълна е и Alize Cashmira, малко по-остра е, но след изпиране с Perwoll  и омекотител на мен не ми боде.

Първата снимка от албума в подписа ми  - шапката е с Ланаголд, ръкавиците с Кашмира.

П.С. Не съм обърнала внимание, че dodofit  Hug е питала за Кашмирата - купих я от безистена срещу Съдебната палата,
много добре заредено магазинче има там.

# 667
  • Мнения: 1 172
Момичета, търся си небоцкаща прежда в тъмно лилав цвят. Може ли да ми помогнете?

Ето от тази има хубаво тъмно лилаво и преждата е много приятна, въпреки че е 100% акрил. Не съм навътре с детайлите,но някои акрили са просто ужасни, скърцат, а други са доста меки и нежни.
http://alexanderyarn.com/prejdi/produkti-nako/nako-vizon.html
За жалост не мога да кажа кой номер е лилавото, купувах го отдавна, а в момента на монитора всички тъмни цветове ги виждам черни и не мога да отлича. Надявам се при теб да се виждат по-добре. Плела съм и с Ира, спрямо нея Визон е много по-хубав(и два пъти по-дебел конеца).

# 668
  • Мнения: 4
Carmela Biscuit може ли да ми кажеш каква е схемата на плетката на пуловерчето на детенцето.
ето на това

# 669
  • София
  • Мнения: 1 655
Carmela Biscuit може ли да ми кажеш каква е схемата на плетката на пуловерчето на детенцето.
ето на това

Заповядай:  Hug



Ако не се отваря радикала: бримките са кратни на 24, свиване на лицевите редове:
първите 8 плетеш заедно 2 по две - 4 лицеви, после редуваш 8 лицеви с наметка, пак 8 свиваш две по две - 4 лицеви.
Следват три реда гладка плетка.

# 670
  • Мнения: 601
Момичета моля ви кажете ми във Варна откъде мога да си купя ФИЛЦ листи.

# 671
  • Мнения: 521
Страхотни сте! Много ефектни неща правите - четох и от старите теми.Търсех мопдела на цветето от първа страница на темата.Не мога да плета на една кука - мога само да правя синджир и кутийките - мислите ли че ще мога да се справя? Ако на някой му се занимав аи има малко свободно време може ли на лични да ми обясни как се плетат - от схеми неразбирам.

# 672
  • Мнения: 3 499
http://fuzzyjay.blogspot.com/2010/01/diagramming-and-designing-entrelac.html Направих това от ентрелака, ама само на мен ли ми става дупка в средата? newsm78 На картинката не е така. Пришива се после леко, нали? Embarassed

Аз да се поправя. Посмъртно не мога да свържа триъгълниците. Гледах клипчетата от библиотеката, не мога да разбера как се свързват петте триъгълника от първия кръг.... Embarassed Cry

# 673
  • Мнения: 1 172
Момичета моля ви кажете ми във Варна откъде мога да си купя ФИЛЦ листи.

Във Варна имате магазин Слънчоглед, там се продават. Магазина има сайт.
От този сайт също можеш да поръчаш http://store.krokotak.com/product.php?id_product=75

# 674
  • София
  • Мнения: 17 596
момичета пак имам нужда от помощ ,ако някой има представа  от къде да взема схемата на този модел да помага
 




Нямам модел - но ми се струва, че са прави - или почти прави - парчета...


В12, нямам идея...

Не ми става ентрелак-а, не мога да го направя квадратен и това си му е Twisted Evil Crazy С триъгълниците по клипчетата се оправих, но с този наклон не мога да се преборя. Помощ


О, елементарно е. Даже по- лесно от 45 градсовите. Плетеш квадрат - ами, да речем набираш 5 бримки и плетеш 5X2 реда (т.е. общо 10 - по 5 във всяка посока). После набираш 5 бримки от ръба на квадрата. Плетеш ги 10 реда, аналогично на предните. Набираш 5 бримки отпред и започваш да ги плетеш, свивайки същевременно с тези от предния "хоризонтален" квадрат на всеки нечетен ред. И т.н.

Общи условия

Активация на акаунт