течност в матката

  • 19 278
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
 дами......не съм се доизразила правилно затова и сега чета възмущенията ви Simple Smile извинявам се за което. лекарят допусна че може да съм бременна и затова ме попита за теста, когато му казах че съм правила и е отрицателен, той сякаш се стресна и се загледа  пак на монитора,. аз знам че когато жената е в овулация тогава може да има и бебе...  след като го попитах за овулацията той завъртя и видя че навлизам и потвърди отрицателният ми тест. тогава доста гледа това , но и не можа да ми каже какво точно е и от какво се е образувало.

# 16
  • София
  • Мнения: 35 814
Няма начин да няма кухина в матката, тя е кух и мускулест орган. Rolling EyesМоже да се е изразил неправилно. И на мене лекарката ми каза, че съм в овулация,когато бях бременна на 1,5-2 месеца.
Някои лекари бъркат Жълтото тяло /вече на бременността/ с доминантен фоликул.
Наистина може да се сгреши когато лекаря не е много добър /с УЗ разчитане/ или апаратурата е лоша
Не ги оправдавам само обеснявам Simple Smile
 

# 17
  • Мнения: 1 192
Весела тема, има още много какво да науча...  Laughing
Наред с прочетеното в тази тема съм чела и за "изпишкани яйчникови кисти"  Wink ...

# 18
  • София
  • Мнения: 1 423
Весела тема, има още много какво да науча...  Laughing
Наред с прочетеното в тази тема съм чела и за "изпишкани яйчникови кисти"  Wink ...
Ха-ха как ли се изпишкват?
Имма въпрос, като ви гледат на ехограф 3-5 ден от цикъла имате ли течност зад матката. И ако имате какво е обяснението там да се намира точно тогава. Имам постоянно течност там като ме гледат, явно пукам кисти като ми дойде цикъла,но понякога не е това и пак има течност.
Отделно, че този месец уж от овулация си влачих 20 дни доста течност зад матката.

# 19
  • Мнения: 2 013
Шмати, при мен 2-ма доктори (различни) бяха видяли, цитирам:
- имаш вода около матката - яйчниците ти и матката ти плуват във вода. Пипа ми корема дали ме боли, но не ме болеше. След 2 дни нищо не се видя при друг доктор. Но този месец бях без овулация (потвърдено от 2-ма АГ).
- имаш възпаление в малкия таз (това след прием на антибиотик изписан на око от който направих алергична реакция).
В крайна сметка аз се оказах с хроничен апендицит, който се е обаждал (боляло ме е, ходила съм на доктори, но са ме успокоявали, че нищо ми нямало). При операцията от апендицит изкараха около 300-400 мл кръв от коремната кухина, която не става ясно от къде е дошла.
Така че мисли в различни посоки, не само на тема "кисти". Наблюдавай се при АГ-та, но не изключвай и други причини. Наблюдавай се кога те боли и т.н.
Може и кръв да са видяли (както аз съм си се влачила с по 300-400 мл кръв в коремната кухина).
По принцип течността и кръвта могат да се резорбират от организма (червата). Но когато кръвта е в по-големи количества - както при мен се е получило - тази кръв не може да се резорбира от организма и си се трупат съсиреци.
При теб не зная какво може да е. Само споделям моят опит.

# 20
  • Мнения: 7
Здравейте, бременна съм в 5г.с. Бях не първи преглед при АГ, но не се видя все още, каза ми, че е рано все още да се види плоден сак и ме извика след 2 седмици. Но видя в матката течност, нищо не каза, но аз се притесних.. На какво може да се дължи според вас? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт