Строеж-къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-19

  • 67 641
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 390
Грубо пресметнато си спомням, че ние за 200 кв. платихме 5-6000 лв. за проекта с всичко включено, така че 5200 Е за тази квадратура звучат нормално.
Галана, вие какво отопление предвиждате? При толкова много прозорци ще има ли място за радиатори? Ние мислим да комбинираме подово за местата с френски прозорци и радиатори там, където има повече стени.

# 676
  • Мнения: 637
Asinka, между другото ние сме с Weber, но каква е топлоизолацията не помня вече.
Гледам, че сте коментирали съществуваща малка и стара къща в темата. Аз също съм на мнение, че не си струва заради едностайна постройчица да се чуди човек как да проектира нова къща Peace За зидове, тераси и т.н също се плаща за проектиране-няма как те са елемент от къщата и то какъв Peace
Акси, днес беше отвратителна мъгла и не правих снимки. Утре ще нащракам както ти обещах Peace
temir, в приземния етаж сме сложили котел, радиаторите вече са закачени, на места има и водно подово отопление, дограмата е хубава, има и климатици...би трябвало да е топло Grinning Даже преди 2 дни запалихме котела, за да пробваме системата а и да съхне къщата Wink
За радиаторите намерихме място-има и вертикални, така че няма страшно Peace

# 677
  • Мнения: 2 575
И аз ще имам вероятно вертикални радиатори, но доколкото знам при тях ефективността е доста по-ниска. Няма как обаче да имаме много прозорци и едновременно с тях хоризонтални радиатори  Laughing Аз предпочитам прозорците Mr. Green

Като споменахте дограма се сетих - в момента доуточняваме стъклопакетите и исках да питам има ли от вас правили на една и съща фасада различни стъкла - т.е. триплекси на първи етажи, после К или Стоп-сол на по-високи и дали си личи разликата визуално. Нали стоп-сола и другото подобно имат лек огледален ефект, докато триплекса не Thinking Дали е дразнещо на голяма площ и отдалече? Аз като сравнявам на мостри не мога да кажа newsm78

# 678
  • Мнения: 637
При нас е на места с Ка стъкло, а на други-с Енерджи. Не забелязвам разлика, но и те и прозорците са доста прашни Laughing

# 679
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ние енерджи ще слагаме навсякъде, освен в банята, тъй като там ще е с мат и няма как да се сложи енерджи.
В тази връзка да ви се похваля, след сумати и терзания за моите подпрозоречни первази, с които ви занимавах преди няколко дни и след вземане на окончателни размери на дограмата, решихме, че ще направим дървените. Да похваля Теодосита и шефа им. Толкова хубава оферта ни направи, че дори със скъпите подпрозоречни сме доста под бюджета, който бяхме предвидили за дограма. Днес дадохме капарото и подписахме договора. Само остава да кажа дали и в банята да направим дървен перваз или там да го направим от плочките  newsm78.

Галана, и на мен ми харесва жълтото, няма за какво да съжаляваш. Чакам с нетърпение и обзавеждането.

# 680
  • Мнения: 16
Asinka ,Elichka mama, BonyB , Temir, благодаря за бързите отговори! bowuu
При мен първоначалният шок отмина и сега след вашите мнения съм по- спокойна. Просто се бях настроила за по- малка квадратура , но явно нещата стоят по различен начин.Включила ми е в проекта и някаква площадка на кота нула пред прозорците на хола , които искам да са френски ,която също оскъпява допълнително ,но за нея ще споря и искам д се махне , при положение , че не съм я искала изобщо #2gunfire.Къщата е замислена с покрив , който е плоча , а не стандартен с керемиди , т. е. огромна тераса , а съществуващата стара част ми е ясно , че е най- добре да се събори.Много интересни неща сте писали и смятам да ги прочета , явно опита ви ще ми е от голяма полза Wink

# 681
  • Мнения: 1 020
Предполагам, че площадката, за която става въпрос е пътеката около къщата  newsm78 Хубаво е да има такава  Rolling Eyes

Меги, не знам колко е голям прозореца в банята, но ако е само горе, по-добре с плочки само, но ако е голям (нормален  Rolling Eyes ) и няма опасност много да се мокри според мен по-добре дървен... Но и зависи от плочките дали ще си подхождат  Peace

# 682
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Предполагам, че площадката, за която става въпрос е пътеката около къщата  newsm78 Хубаво е да има такава  Rolling Eyes

И аз така мисля, даже и го направихме вече, имахме го и по проект, но го направихме малко по-широко. Не сме плащали обаче за него.

Меги, не знам колко е голям прозореца в банята, но ако е само горе, по-добре с плочки само, но ако е голям (нормален  Rolling Eyes ) и няма опасност много да се мокри според мен по-добре дървен... Но и зависи от плочките дали ще си подхождат  Peace

Не е от големите на 1,20 мисля,че от земята, 68/107 е, принципно няма и да се мокри, от една страна му е тоалетната, от другата ваната. То и на мен това ми е терзанието дали плочките ще си отиват с дограмата. Тя е цвят махагон, но по тази логика и в другите стаи като има различни цветове, няма да правя всяка стая с различна дограма Wink. Ще помисля още малко и петък най-късно ще мина да им кажа.

# 683
  • Мнения: 5
galana ще може ли да ми пратиш и на мен че съм на вълна идей ?

# 684
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
 Галана къщата ви е ФАНТАСТИЧНА  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 685
  • Банкя
  • Мнения: 823
... То и на мен това ми е терзанието дали плочките ще си отиват с дограмата. Тя е цвят махагон, но по тази логика и в другите стаи като има различни цветове, няма да правя всяка стая с различна дограма Wink. ...

Аз съм за обръщане с плочки до дограмата. Някакси ми се струва по-практично за баня. А ако те притеснява, как ще изглежда плочката до дограмата, то тогава трябва повече да те притеснява, как ще изглежда дървеният перваз на фона на плочките. Wink

galana_s Не бързай със снимките - когато успееш. Grinning Аз съм болничен цялата седмица и ще има да се мотая тук във форума... Laughing

veni777 Изглеждат интересни тези керемиди... И ние сме се замислили за Брамак, но ми се иска да са тъмночервени или кафяви. Имаме още няколко месеца да решим. Grinning

# 686
  • Мнения: 1 020
Като заговорихте за Брамак.... Кои са по-добри, Брамак или Тондах  newsm78 Голямо за и против тече при нас  Rolling Eyes

Буболечо, вие ли взимахте Тондах? Защо избрахте тях?

Мъжа ми твърди, че Брамак били по-добри, понеже били по-здрави и спокойно можело да се ходи по тях... Човек ще каже, че на покрива ще живеем и по цял ден керемидите ще газим  ooooh!

# 687
  • Мнения: 2 575
Ние също бяхме в раздвоение за покрива, но се спряхме на Тондах - все пак четох основно само полжителни отзиви за тях ( за разлика от тези за Брамак), а и в крайна сметка реших, че предпочитам класическата керамика пред бетона Wink

# 688
  • Мнения: 505
Здравейте, на всички!
Нахлувам в темата ви абсолютно неподготвена, без да съм прочела другите теми и с много въпроси. Много ще съм благодарна ако някой реши да ми отговори, защото започнах с четенето на тази тема и не мога да се ориентирам въобще. Имаме идея да строим къща, но за момента сме на етап търсене на парцел. Можете ли да ми кажете каква е последователността в документите, необходими за започване на строеж?

# 689
  • Мнения: 390
Kseopea, и аз си мечтаех за плосък покрив, но в общи линии се оказа особено рисковано това поради опасността от не достатъчно добра изолация, та в крайна сметка направихме плоча с покрив.
Еlichka, ние също си бяхме избрали Тондах, но се оказа, че става много трудно поръчката, не можеш да си закупиш малки количества, ако не ти достигнат, нямаше и тъмно кафявото, което си бяхме харесали, та заради тези организационни неуредици предпочетохме Брамак, там винаги можеш да си вземеш някой елемент или, ако ти потрябва нещо от тяхната серия бързо и безпроблемно.
Galana, котлето ви на дърва ли е? Ние сега залагаме тръбите на система, която вероятно ще е на ток и много се чудя дали да жертвам 4000 лв. за слънчеви панели, които да ни топлят всичката вода или да заложа на бойлери на няколко места.

Общи условия

Активация на акаунт