Помощ в търсенето на работа - 9

  • 66 633
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 446
Хайде да се запиша и аз Simple Smile
И да питам. Работите, трябва да дадете 2 месеца предизвестие...Как постъпвате? Кой работодател ще те чака 2 месеца, за да си изработиш предизвеститето?!?

Доста чакат. А има работодатели които Ви освобождават по-рано.

Джобтайгър са агенция отдавна--Тайгър он се казва. Не съм запозната с методиката им на работа и не мога да коментирам. Принципно всички агенции трябва да работят по еднакви методики,но надали. Най-добрите сме малко  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 157
Доника, мисля, че повечето работодатели спазват договорения срок на предизвестие. Друг е въпросът, че предизвестията са предимно за месец. Все пак, като ми се наложи да търся нов работник ми трябва време да намеря подходящия, стария да го обучи, да поработят заедно някой ден - и то срокът изтекъл.
Ако са ти  много 2 месеца, можеш да поговориш и да постигнете някакъв компромис.

# 62
  • Мнения: 3 066
...Проведоха и изходно интервю.


какво е това, моля?

# 63
  • Мнения: 1 446
...Проведоха и изходно интервю.


какво е това, моля?

Изходно интервю обикновено прави работодателя, който сте напуснали. При повечето големи компании текучеството се следи, а и компанията иска да знае какви са причините, какво може да подобри, с какво е сгрешила, та служителят напуска.
Аз провеждам изходни интервюта с всичките ми кандидати, които са напуснали в срока на изпитание и гаранция, а често и с другите. После давам обратна връзка на работодателите им, и те сравянват двете неща.

# 64
  • Мнения: 616
Не  знаех ,че ви има записвам се и аз дано имам късмет при вас.

# 65
  • Мнения: 223
Записвам се при вас,темата е страшно полезна Peace

# 66
  • Мнения: 4 569
Един път ми се обадиха от ДжобТайгър.Отидох на интервюто,обясниха ми всичко-време,пари,същност на работата...След два дни се обадиха да ми кажат че работодателя се отказва да развива бизнес в БГ заради неуредени документи.

Изходно интервю обикновено прави работодателя, който сте напуснали. При повечето големи компании текучеството се следи, а и компанията иска да знае какви са причините, какво може да подобри, с какво е сгрешила, та служителят напуска.
Досега не ми се е случвало.


http://www.jobs.bg/f1026898  Laughing

# 67
# 68
  • Мнения: 20
Здравейте! Случайно открих темата. Аз работя,но работата ми не ме удовлетворява. От известно време си пускам СВ по обяви в джобса, но ни за сега никакъв отговор. Звъняха ми от Цептер само,ама после като се поразрових излезе някаква пълна глупост-продаване на някакви стоки на % ooooh!. Аз преди 2 години като търсех си намерих работа за 2-3 седмици, ходех на по 2-3 интервюта на ден,а сега имам чувството,че въобще не търсят хора.Ще се радвам да споделите при вас как е?

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 4 136
Имам въпрос към Red Velvet - какво е твоето мнение за работата от разстояние/вкъщи и имате ли такива оферти от компании при вас?
Също така би ли споделила ако е удобно какви са личните ти впечатления от срещите ти с кандидати - т.е наблюдава ли се тенденция за желание за работа от разстояние.

Между другото при нас търсят човек с HTML с опит в IT сектора, ако познавате някой, които се интересува ми пишете.

# 70
  • Мнения: 1 446
vaflichka, при нас няма такива оферти. Аз лично си търся за мен нещо интересно. Примерно да слагам съдържание, снимки по разни сайтове. Преди съм го правила това, беше много добре платено, не беше за БГ компания, но проекта свърши за жалост. Слагах снимки в агенция за недвижими имоти (италианска някаква). Беше хем забавно, хем много добри пари допълнително падаха.

Лично аз познавам доста хора, които искат да работят дистанцианно от дома си като постоянна работа. Срещам го и като желание от кандидати, но не толкова често. Лично аз бих предпочела да кажем да работя по половин ден от офиса и половин ден у дома през зимата, че много ми тежи пътуването като падне сняг.

Има желание за работа от разстояние като допълнителни проекти и т.н. Мисля, че това трябва да се развива в БГ.

# 71
  • Мнения: 4 195
Аз в момента работя основно от вкъщи, когато не ми се налага да се срещамс хората, скоито работя, тоест всичкото писане и четене го правя вкъщи и товаме удовлетворява. На мен музата за писане ми идва късно вечер и тогава съм хиперпродуктивна Mr. Green
Обратното, следобед винаги ми се спи и не съм толкова работлива Joy

# 72
  • Мнения: 1 446
Аз си мечтая за легло в офиса  Joy да си почивам следобяд. Понякога така ми се доспива, че само си слагам главата на бюрото и затварям очите. Оня ден леко се онесох.  hahaha

Аз преди работех от вкъщи, защото правех само телефонни интервюта и организирах групови от време на време. Беше ми много добре. Манджата ври, аз правя интервю. Чистех си, в обедната почивка пазарувах, беше много хубаво. Като имам деца някой ден, ще се боря за home office. Да видим.

# 73
  • Мнения: 86
Аз в момента работя основно от вкъщи, когато не ми се налага да се срещамс хората, скоито работя, тоест всичкото писане и четене го правя вкъщи и товаме удовлетворява. На мен музата за писане ми идва късно вечер и тогава съм хиперпродуктивна Mr. Green
Обратното, следобед винаги ми се спи и не съм толкова работлива Joy

Ето това ми е мечтата и на мен Hug Най-продуктивна съм вечер и през нощта, а сутрин до към 10 ме няма никаква, а обикновено по това време е започнал работния процес  ooooh! Чела съм, че бъдещето е, да работим от вкъщи, с цел спестяване на много видове ресурси. Дано стане по-скоро ....

P.S. В допълнение на написаното по-горе: http://banks.dir.bg/2010/11/28/news7517503.html    Heart Eyes

Последна редакция: нд, 28 ное 2010, 19:26 от Evita

# 74
  • Мнения: 8 863


P.S. В допълнение на написаното по-горе: http://banks.dir.bg/2010/11/28/news7517503.html    Heart Eyes

Със сигурност човекът е любимец на Бога. Само да не забравяме, че той работи за себе си и не е чувал за крепостичеството, докато тук си е на почит. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт