Орхидея - тема 5

  • 102 654
  • 741
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 13 809
Побутвам прекрасната ни тема

В неделя на Кауфланд до мола във Варна имаше преоценени фалчета на 8.99, нямаха цветове но част от растенията имаха пресни зелени цветоноси с чудесни пъпки по тях, видях как две жени си избраха по едно фалче. Понеже в саксиите имаше окапали цветове по вида им заключих че са били във виолетовата гама.

Аз не се реших да си взема преоценен фал , макар че ме досърбяха ръцете. Точно бях решила че този път ще се приберем без цвете и в цветарския магазин който е във фоайето на Кауфланда забелязах най-прекрасния екзотичен екуострис , който съм виждала, че и с вариегатни листа. Мъжът ми на секундата усети трепкането на сърцето ми и ..... колкото да го убеждавах че имам вече два екуестриса и единият не ми цъфти трета година под ред а другия пуска някакво много странно кейки от върха на цветоноса че и без корени  , той отсече - На Коледа се случват чудеса и ето този екземпляр ще го накараш да цъфти. В резултат красавеца екустрис се кипри на кухненския ми плот...

# 106
  • Монреал
  • Мнения: 631
ееее, сега, ама може ли без снимки? Laughing Чакаме да я видим тази красота, и аз отдавна си мечтая...

# 107
  • София
  • Мнения: 13 150
ееее, сега, ама може ли без снимки? Laughing Чакаме да я видим тази красота, и аз отдавна си мечтая...

 newsm10  re_ge, може ли така? Сподели я!  smile3521   И честито! Дано те радва с много цветове!  smile3525

И аз да се похваля - нобилето и втората розова "германка" цъфнаха  Laughing. Интересно, че и тази камбрия е бледа, а не каквато я купихме  newsm78. Да не би да не ги торя достатъчно? При предишното цъфтене ми направи впечатление, че е доста по-светла, но този път си е направо бяла и само едно листенце розовее. И така е красива, но ми е интересно защо се получава така?

Ето и нобилето:



Засега са цъфнали само половината от цветовете на едната булба. Представям си след 1-2 дни какво ще е  Heart Eyes. А ароматът е невероятен!

Последна редакция: вт, 21 дек 2010, 22:42 от tania67

# 108
  • Мнения: 12
Здравейте, девойки  Laughing познайте кой ме изненада с цветонос  Joy Joy Joy
преди две седмици получих така мечтания Мини Марк от Тропики и днес гледам, че се е показало 2 милиметрово цветоносче  Joy Joy вярно, че не е заложено при мен, но пък ще си порастне тук  Crazy Crazy никога не е цъфтял, тъй като няма следи от стари цветоноси, пък да видим какво ще стане  Joy Joy Joy ляляляяяяя, подскачам  Whistling

# 109
  • Мнения: 13 809
Весела Коледа момичета!
Желая на всички ви мир любов и благоденствие, весели празници и приятни мигове със семейството и близки.
  bouquet

# 110
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Весела Коледа.

# 111
  • София
  • Мнения: 6 010
Весела Коледа, момичета!
Желая ви много здраве, късмет и топлина в душата
Hug

# 112
  • Плевен
  • Мнения: 97
Весела Коледа момичета много орхидейки красавици Simple Smile тази година.

# 113
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
...Интересно, че и тази камбрия е бледа, а не каквато я купихме  newsm78. Да не би да не ги торя достатъчно? При предишното цъфтене ми направи впечатление, че е доста по-светла, но този път си е направо бяла и само едно листенце розовее. И така е красива, но ми е интересно защо се получава така?
...

не знам от какво, но и моята лилава камбрия у дома цъфтеше с по-бледи, а накрая направо бели цветове  Thinking във флауърс.нет попаднах на подобно питане и отговорът беше че светлината е от значение  Hug

преди време някой показа дендробиум с пъпки на всяко прешленче. пак в оня форум попаднах на снимка на Dendrobium oligophyllum http://www.flickr.com/photos/24701487@N04/5248193019/

но имаше и снимка на дендробиум фаленопсис с осем цветоноса, излизащи отвсякъде  Crazy

цветен ден  Heart Eyes

# 114
  • Мнения: 18 542
Честита Коледа!

Моите орхидеи явно няма да цъфнат  Confused Всичко съхне преди да се е отворило.

# 115
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
попаднах на снимка на Dendrobium oligophyllum http://www.flickr.com/photos/24701487@N04/5248193019/

но имаше и снимка на дендробиум фаленопсис с осем цветоноса, излизащи отвсякъде  Crazy

цветен ден  Heart Eyes

Като гледам на кой е снимката, показана от теб и не се учудвам - Ели съм я признала като факир и на орхидеите и на хипеаструмите  Heart Eyes
Аз вчера си купих водоустойчиво лепило за дъво и днес ще си правя кашпи  Mr. Green
Само дето летвичките, които имам нещо не са първа прелест, но ако се получи като хората ще ходя да си търся по-качествен матерЯл  Laughing

ПС - Честита Коледа момичета, на мен никак не ми е коледно, но това не пречи да Ви пожелая много здраве, късмет и онази малка светлинка във Вашите сърца, която ще ви донесе само радост и усмивки

# 116
  • Мнения: 15
Честита Коледа и от мен! Да е здрава и цветна идващата година!

Миналата седмица си купих прозрачна саксия(доста голяма) от Практикер. Цената си я биваше - около 6 лева, което за турска стока си е доста. Изненадах се, когато на касата ми маркираха саксията и чинийката отделно  Confused На кой ли му трябва само чинийка  Close
 Сега да се похваля - имаме си доста пораснал цветонос. Обаче израстна хоризонтално - така си тръгна от начало под едно листо по дължината му. Сега се чудя дали ще се изправи вертикално или ще си имаме икебана. Crazy

# 117
  • София
  • Мнения: 13 150
Честита Коледа!

На кой ли му трябва само чинийка  Close
 

Например на мен  Mr. Green. Последният път си купихме по 15 броя от 2 размера. Като си купиш орхидея не я ли слагаш в чинийка? Между другото в Баумакс до скоро(може и все още) прозрачните саксии бяха на промоция и бяха по 3 лв. Все пак си мисля, че са прекалено големи, за да се пресажда в тях. Единствено ако се използват като кашпи.

Почти всички цветоноси тръгват хоризонтално. Трябва още докато са меки да се прищипват по малко към клечката. Ако все още може да се огъва  - пробвай. Ако вече се е втвърдил - ще ти е като икебана  hahaha. И така са красиви.

Да ви кажа, че в Баумакс има големи пакети с кори. Леля си е купила. Първо реших, че са ѝ пробутали поредния субстрат за земни, но се оказаха идеални. Сега ме е яд, че не снимах пакета, за да ви го покажа как изглежда.

# 118
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
 Blush Темата се оживи и мога да си задам пак въпросчетата.  Blush

Има ли някой с опит с вандите? Засега моите са прищипнати към клечки от прецъфтелите орхидеи, висят си над подложка с вода и ги пръскам веднъж на ден-два.
Виждала съм вързани към дърво, но не знам как става  Thinking

# 119
  • София
  • Мнения: 6 010
Честита нова година, момичета!
Желая ви много здраве, щастие и късмет през новата 2011 година!
И нека нашите красавици ни радват още повече!

Общи условия

Активация на акаунт