Орхидея - тема 5

  • 102 640
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 054
Ами не мога да разбера.. май чак на пресаждането ще си проличи имат ли нещо общо... сега малко ме е страх да ровя навътре  Rolling Eyes

А сега като пресаждам в същата големи саксия ли да ги сложа двете отделно или от по-малките кофички за салата  Mr. Green

# 736
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Браво на бебето ми - много се радвам, че му харесва новата къща  Heart Eyes

Буболече, за големината на саксията може да се говори чак като се разделят и се види колко големи са корените на всяко растение. Но като ги гледам - бая са големи фалчетата, та май ще трябва в тези кофички от по 400гр.

Добри, то си личи, че са кейки, а не отделни растения засадени по погрешка - виж как едното като че излиза от основата на второто  Wink

# 737
  • Мнения: 1 054
Прибрахме се вкъщи и намерих идеалното място! Върху хладилника, възможно най-близко до прозореца, през който никога не влиза слънчев лъч! Simple Smile
Не знам само дали не засенчих много корените с тази ми "декорация"  hahaha

# 738
  • Мнения: 13 792
Момичета

Всички сте добре дошли в новата тема
ЗАПОВЯДАЙТЕ
 Hug

Орхидея - тема 6


# 739
  • Мнения: 0
Здравейте. искам да попитам нещо..... Преди около 20-25 минути орхидеята ми падна от перваза и едното листо се откъсна ... Искам да попитам какво да правя с листото ?? Така се притеснявам .

# 740
  • Мнения: 13 792
Здравейте. искам да попитам нещо..... Преди около 20-25 минути орхидеята ми падна от перваза и едното листо се откъсна ... Искам да попитам какво да правя с листото ?? Така се притеснявам .

Темата е стара, добре дошла ето тук :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=661602.435

# 741
  • София
  • Мнения: 1 877
Дами,
орхидеята ми май старее...стъблото изсъхва в горната част, някои цветове падат (лилав фаленопсис, нямам снимка тук). Нова съм и не намирам инфо точно по този проблем. Да отрежа ли стъблото, което какато писах по - горе, съхне (и то само от едната страна, т.е. едно малко клонче) или да оставя така и да чакам да спре съхненето...в това няма май много логика. Моля за съвет! Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт