За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 22

  • 27 871
  • 747
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 783
Старата тема

Въпрос - малката е леко болна пие сироп проспан и витамин Ц , мога ли да продължавам да й давам пюрета и  каши или да изчакам докато спра лекарствата.сега като и ги давам много я боли коремчето има колики , затова спрях твърдата храна , но дали е правилно , то така кога ще въведем и другите неща Outta Joint приемам всякакви мнения.
П.П.Отворен сироп Проспан какъв срок има след като се отвори не пише върхо опаковката може ли да се дава след месеци.
Самоцетирам се зада ви разкажа как се стекоха нещата и да поискам съвет.
Малката започна да прави бронхиолит сега сме на АБ Оспексин , сироп АЦЦ КИД и стеримар , купих и капки биогая за да давам с АБ кажете ми пак , да ви питам за твърдата храна да продължавам ли или да я спирам временно.за пръв път давам АБ и незнам как се отразява на корема и спирали се захранването.както казах на 7 м. сме педито каза , че трябва да ядем вече попара и месце , а аз още нищо от тези неща не съм въвела да не говорим , че е и жълтъка още не съм,то с неините колики все внимавам , внимавам , но сега тя нищо почти не яде(малко зеленчуково пюре въвела съм 4 зеленчука , плодово и каша , заместено хранене има само с кашата) да не му направя нещо на детето  newsm45

# 1
  • Мнения: 673
Запис.     bouquet
Да ви питам и аз нещо... от кога започнахте да ползвате омекотител за бебчо? Аз пера с Персил сеснитив и в него има малко, но се чудя дали мога да добавям вече омесотител/ навършваме 6 м./. Дрешките стават по-пухкави.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 783
Винаги съм прала с омекотител. Купувах бебешкия на Сано.

# 3
  • Мнения: 943
Мерси за хубавите думи Heart Eyes незнам дали е подходящ за бебе , но щом го е изписал педиатър дано да го е уцелил и да и помогне.и аз съм чела за майки , които захранват в 6 месец и чак към 9 дават месо , а за жълтък даже и по-късно.но ме плашат с хемоглубина на детето , че трябвало да яде всичко и т.н.кръвните й изледвания бяха много добри , ама разни майки и хора все ме мъмрят , че не давам твърда храна(като цяло давам , но по 80 грама) а каша изяжда не повече от 140 грама , а неини врасници по 180гр.както и да е както казва АнМари ще и давам ,че дано има апетит , сега и е леко запушено нослено.
П.п.Нищо ново да не въвеждам е по-добре нали , а да давам само от това което е захранена feeding

# 4
  • София
  • Мнения: 39 783
evitota, моят син беше захранен на навършени 8м. Хемоглобинът му на 6м беше висок, на 1г също. Не е имал проблем с това.
Не пришпорвай захранването, захранвай плавно. Няма дете, което да е останало незахранено Simple Smile
И бързо оздравяване  Hug

# 5
  • Мнения: 943
evitota, моят син беше захранен на навършени 8м. Хемоглобинът му на 6м беше висок, на 1г също. Не е имал проблем с това.
Не пришпорвай захранването, захранвай плавно. Няма дете, което да е останало незахранено Simple Smile
И бързо оздравяване  Hug
Мерси , Мерси , Мерси  newsm51 на всички , дано да оздравее бързо и дано няма много болни децица , че е много лошо и тъжно да гледаш детето си да се мъчи ooooh!АнМъри , защо сте захранени на 8 месеца , не е ли късно.
Впрочем детето трябва ли да пие повече вода когато пие АБ , че ще е трудна работа , тя не е водолюбива Misc Baby Bottle

# 6
  • Мнения: 673
Да, недей да даваш нищо ново докато оздравее. Само такива неща, с които е захранена вече.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 524
Black Lady според мен си е въпрос на лична преценка. аз лично предпочитам без омекотител или ако си има вътре в самия препарат, но не защото не трябва да се ползва, а защото аз така предпочитам. за малкия ползвах тео бебе доста време, а преди това -сано  Peace

evitota моят син късно пропи чиста вода, не помня точно, но вече беше на ясла, което значи че около 1 г. и половна е бил като е започнал. дотогава давах сокче с вода разредено а преди да захраня със сокчето давах чайчета (на хип основно, разтворимите, имаше и на блевит мисля), така че ако не обича вода можеш такова да даваш.  скорошно оздравяване Peace

# 8
  • Мнения: 4 615
Аз също ползвам омекотител от самото раждане на детето.  Щом обаче в праха има може би няма смисъл да добавяш.

# 9
  • Мнения: 943
evitota моят син късно пропи чиста вода, не помня точно, но вече беше на ясла, което значи че около 1 г. и половна е бил като е започнал. дотогава давах сокче с вода разредено а преди да захраня със сокчето давах чайчета (на хип основно, разтворимите, имаше и на блевит мисля), така че ако не обича вода можеш такова да даваш.  скорошно оздравяване Peace
[/quote]
Пробвала съм и чай на Хип , но реагира по същия начин като водата  smile3557

# 10
  • София
  • Мнения: 39 783
evitota, за водата не знам. Според мен няма голямо значение пие повече или по-малко вода когато се приема АБ. Важното е да не е на гладно.
А сина ми е захранен по късната схема. Като според мен можеше спокойно и още да си откара на АМ.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 135
evitota - аз захраних на 5,5 месеца, заместено хранене нямаше до над година, щом изкследванията са добри - няма страшно, а и то и АМ (ако сте на такова) и кашите са обогатени с желязо.
Ако се тревожиш за хемоглобина, като оздравее въведи елдата, тя е мн богата на желязо. Също може да се набавя и от други храни.
За водата - колкото пие -толкова има деца и до година-две които почти не пият, а дали е на АМ няма значение.
Ти предлагай, а колко ще пие ще реши детето. Може да пробваш и с детски чайчета....

Black Lady не съм ползвала изобщо...и до сега не полвам, миналата година само по едо време слагах в сушилнята кърпички, но аз се обринах от тях, та спрях...Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 39 783
evitota, след като оздравее детето можеш да пуснеш ПКК, за да видиш как е нивото на хемоглобина.
Аз лично не съм убедена в ранното захранване и хемоглобина. Дъщеря ми беше захранена по ранната схема, т.е. сок на 2м, плодово на 3, зеленчуково на 5м и т.н. На 6м беше с нисък хемоглобин, не се наложи да давам медикаменти. Мина само със "зелена" диета.
При синът ми всичко беше на ред с хемоглобина. И двамата съм кърмила до 5м.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 135
ПКК по-добре да не е баш след боледуването, понякога при боледуване хемоглобина пада леко.
иначе то ако няма заместени хранения, какво яде точно много не прави разлика защото количествата са мин...но както писах АМ и кашите имат желязо в себе си така или иначе и със и без жълтък все тая.
Моето късно захранено дете на 6 месеца беше идеално с хемоглобина(а беше на кърма), на година вече захранен с почти вс и ядящ не малки порции 4 пъти дневно беше с нисък и пи малтофер 2 месеца Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 39 783
Е, да, и моята мисъл беше след оздравяването, не веднага, а поне няколко дена.
Аз някъде бях чела, че хемоглобина се вдига по време на разболяване, т.е. изкуствено вдиган от организма.

Общи условия

Активация на акаунт