Декупаж_39 Коледна

  • 61 086
  • 732
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 0
mimi79777 паната са рисувани с декоративен пясък,а на чинийките понякога слагам черупки на цялата чиния и лепя салфетката от горе.Може да залепиш само под мотива или около него.........както ти харесва на теб  Peace На мен много ми харесва да лепя салфетка върху черупки  Mr. Green ,там и да ти се нагърчи едва ли ще се види ....

# 661
  • Мнения: 2 280
val1977, страааахотно малко комплектче си направила  Peace в любимите ми цветове ..

Като гледам станахме доста за часовниковите механизми..т.е..ще успеем да се снабдим с по 10бр Simple Smile
Аз предлагам който знае къде се продават на едро по 100бр да си признае и да се заеме с организацията  Simple Smile

# 662
  • Мнения: 376
Вал-превъзходен комплект!Браво,много,много ми харесва  smile3501 А керемидите,вълшебство!
мили приятелки,относно механизмите-снощи влезнах в сайта,но и двата модела са свършили  #2gunfire Сега ще им пиша на мейла,да ги питам кога ще има!

# 663
  • Мнения: 2
Здравейте на всички и от мен.Тази година само гледам,че изобщо не ми остава време,но както винаги ми се напълни душата с красоти:)Видях часовниковите механизми.Бих искала да се вклиу4а с 10 броя и аз.За Нова година намерих един изостанал часовник в магазина за левче до нас,другите бяха много....задължаващи.Та бих искала механизми,за повече свобода в подложката:)))
Исках и да попитам нещо.Като начинаеща,гледам чета и пробвам и естествено по метода на пробите и грешките се уча:))))Опитах да направя декупаж със застъпване на картинките обаче....За да не прозира долната картинка боядисвах мястото на застъпването с бяла акрилна боя,обаче ужасно се набръчква.Трябва ли да се лакира преди да сложа боя?Чудя се дали да не пробвам да прасна парво с лак за коса,че такъв имам под ръка или да ползвам нещо друго преди да нанеса боята?

# 664
  • Мнения: 2
Извинявам се за правописните грешки Embarassed

# 665
  • Мнения: 7
Здравейте красавици работливи,
Миражче паната са вълшебни ,приказни,абе беден ми е вече речника да изкажа възхищението си от твоите красоти
Фани много нежна красива кутийка ,Брависмоооо
Синева пролетната ти еуфория е страхотна
Вал сервизчето е чудесно, ноооо индианките - самата прелест
А за Антомчето    bouquet за страхотните линкове

И аз барабар Петко с мъжете - да се включа за часовниковите механизми
Хубав ден мили момичета!

# 666
  • Мнения: 167
момичета, виждам че стесе наговорили за тези часовникови механизми. Аз като един МНОГОСТРАДАЛЕН часовникар да ви светна в нещо.   В зависимост от това къде и върху какво ще се ТУРГА оста на часовниковия механизъм / Това което стърчи и върху което се набучват стрелките/ трябва да е съобразена с предмета. Т.Е. ако искате да е на дърво както беше показано на линка от предните страници тогава трябва механизъм с ост от поне 2см/ има такива виждала съм / за СD- стават  най-абикновените, те стават и за плочи грамофонни. За камък пак трябват от тези с по- дългата ост.Та  хубаво е този който ви купува да знае какво да търси.

# 667
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
ДО ТУКА  ТЕЗИ 11  АЗ ГИ ПРЕБРОИХ–ДАНО НЕ СЪМ ИЗПУСНАЛА НЯКОЙ...
kemi
antom
zdravkova
*щурчо*
KaMu
Didia
mumita
виванова
ellinna
dadusq
mimi79777
 ще допълвам списъка
СЕГА ДА ВЗЕМЕМЕ И ДА ГО ОРГАНИЗИРАМЕ -КОЙ? ОТ КЪДЕ? ПАРИ? ПОЩИ?
следват
salsa
GenovevaG


По груби сметки 13 човека  Единия вариант е по 7-8 бр на човек, другия да увеличим бройките на човек до 200 , но първия мисля, че е по добър.


А скоро попаднах на инфо за склад във Варна,където са 0,54ст !Но както е казала и

Ако някое от момичетата се наеме да отиде до този склад /Здравкова, дали ще откриеш пак данните му?/ Моето предложени е да му пратим парички и като ги събере да отиде да вземе и после да ни ги прати групирано - примерно в Пловдив на един човек и той да ги раздаде, в София също ... нали се събираве от време на време, та освен поркането, можем си ги раздадем  Mr. Green Така ще се спестят от пощенските разходи  Peace

Извинявам се за правописните грешки Embarassed
Миличка, не е нужно да пескаш ново постче с червене   Joy просто горе в дясно над поста ти има функция редактиране. Влизаш, поправяш или добавяш, можеш  и да провериш правописа с клависчето долу под прозорчето с поста - Проверка на правопис , и натискаш Запази.
Относно проблема, наистина първо трябва да лакираш и после да оцветиш салфетката, но под лакиране имам предвид спрея за джанти- ако лакираш директно с акрилния лак, пак ще се набръчка, защото лака също е на водна основа и надига салфетчицата / ако питаш мен най добре е да не застъпзаш, а максимално плътно да залепяш двата мотива /

Последна редакция: пт, 14 яну 2011, 16:12 от antom

# 668
  • Мнения: 2 172
Здравейте,момичета-творителки!Нещата,които правите са просто съвършени  Heart Eyes Цял ден съм потънала и разглеждам ли разглеждам  Crazy

Страшно много ми харесва това изкуство/за мен е абсолютно изкуство/ и имам огромного желание да се опитам и аз да направя нещо такова.Имам "точна ръка",отдават ми се призицни детайлни разботи,така че много се надявам да успея да направя нещо елементарно като за начало.

Но,разбира се имам няколко въпроса преди това.Всъност те са доста,но ще започна с по-елементарните.Опитах се да гледам клипчета в ю-тюб,но само на едно попаднах,където се работеше по-същество.И общо взето от всичко прочетено и видяно стигам до следните въпроси:

1.Върху каква повърхност е най-добре да започна,като за начинаещ?Дърво?Пластмаса?Порцелан?
2.След като изрежа съответния мотив от салфетка примерно,го нагласям хубаво върху повърхността и след това минавам отгоре с лепило.Или трябва и отдолу да намажа?
3.Какво е това лепило?Това ли е въпросният медиум?И различни ли са лепилата според повърхностите?Разбрах,че става с разредено Ц200,но това добър вариант ли е?
4.Кога лакирам и с какво?Колко време трябва да засъхне "апликацията"? И колко време съхне лака след това?
5.Ако реша да направя рисунки или фон около салфетката,то те с акрилни боички ли трябва да са?И съответно повърхността трябва да е обработена за акрилна боя с някакъв грунд  Thinking
6.Ако декорирам чиния или чаша,които искам да ползвам/тоест да ги мия/ трябва ли да ги пека тогава?
7.А ако няма да ги мия често/примерно ваза,саксия,кутия за бижута,сувенир/ не необходимо печене,нали?
8.Мога ли да използвам сух брокат,като декорация около основния мотив и рисунките с бои?

Наистина са ми много въпросите и предполагам тъпи,но ако някой има желание не ка ми отговори,за да не се лутам напразно.Иначе сега се връщам да чета назад и да успея да си отговоря поне на част от тях.
  bouquet

# 669
  • Мнения: 376
Антомче-малко по нагоре писах,че снощи проверих в сайта ,но в момента няма налични!Затова им писах на мейла,кога ще имат!Мисля,че втория вариант ще е по-добър!Моделите са два-и със сигурност са с различно Ф!Затова,може да си поделим по 5бр от модел!Какво ще кажете?
Елфичка-добре дошла   bouquet В началото на темата има много информация за начинаещи!На стр.29 виж поста на marinap !Най-добре е да почнеш на равна повърхност-дъска,кутия,чиния!Нанасяш 2 ръце латекс,след това залепяш мотива-лепилото отгоре или отдолу,трябва да прецениш сама на теб как ти е по-удобно!Някои момичета го слагат отдолу,други отгоре!Медиума е специално лепило за декупаж,но е скъпичко,затова повечето използваме С200!Може да правиш фон с акрилни или темперни(тук преди основното лакиране,трябва да лакираш с лак-спрей за джанти,защото иначе боите може да се размажат!Това не важи за акрилните) След това лакирваш 2-3 ръце с лак на водна основа!Пробвай първо с тези неща,пък после с тези при които се изисква печене!!!

# 670
  • Мнения: 1
Елфичка, добре дошла! Hug

Знам, че бързаш и нямаш търпение да видиш с очите си първия декупаж, сътворен от теб, но трябва търпение и, разбира се, време. Като за начало е задължително да прочетеш информацията от първа страница. Мисля, че ще намериш отговор на повечето си въпроси точно там.
Успех в новото начинание и да показваш Wink!

Сега видях, че със  Здравкова сме писали едновременно Simple Smile

# 671
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Виждам, че се престраши elfi4ka  Hug гледам, мноооого въпроси си наредила  Joy
ще се опитам по номера  Wink
1. на първо време гледай да е плоска, докато се усъвършенстваш - ако е пластмаса и стъкло, лесно се мие това което не ти харесва - накисваш и...
2.След като изрежа съответния мотив от салфетка примерно,го нагласям хубаво върху повърхността и след това минавам отгоре с лепило.Или трябва и отдолу да намажа?
при всеки е различно, всеки сам си намира най лесния начин, когато направиш няколко опита и ще видиш кой ти е най лесен- аз първо мажа повърхността, после поставям мотива и със суха четка гоня въздуха.
3.Какво е това лепило?Това ли е въпросният медиум?И различни ли са лепилата според повърхностите?Разбрах,че става с разредено Ц200,но това добър вариант ли е?
Можеш да го правиш с декупажно лепило, но е скъпичко , затова си работим с С200 - съвета ми е в началото да започнеш с него за да докато свикнеш, а после ще решиш дали да минеш на скъп вариант.
4.Кога лакирам и с какво?Колко време трябва да засъхне "апликацията"? И колко време съхне лака след това? На първа страница, повечето момичета са казали какви материали ползват, вклйчително и лаковете - просто си избираш- всички са проверени  Peace По принцип акрилните лакове съхнат около ден. Лакираме няколко пъти за здравина, като преди акрилния обикновенно пръскаме със спрей за джанти
5.Ако реша да направя рисунки или фон около салфетката,то те с акрилни боички ли трябва да са?И съответно повърхността трябва да е обработена за акрилна боя с някакъв грунд  Thinking Евичка, обработката на стъклото със специален грунд е страхотно... но скъпо, затова и съм описала в поста си, че грундирам с бяла акрилна премесена с С200 Всеки предмет който ще декупираш, поне на мястото на което се лепи мотива задължително се оцветява в бяло под мотива, иначе салфетката прозира и не се вижда.
6.Ако декорирам чиния или чаша,които искам да ползвам/тоест да ги мия/ трябва ли да ги пека тогава? По принцип предметите са декоративни- за украса, ако обаче искаш да се ползват тогава лака трябва да е специален и да се изпича /в книжарниците за худ.материали продават такива лакове - за керамика/
7.А ако няма да ги мия често/примерно ваза,саксия,кутия за бижута,сувенир/ не необходимо печене,нали? не само че не се пече, но и не е задължителен специален лак - на мен Сократис ми върши много добра работа
8.Мога ли да използвам сух брокат,като декорация около основния мотив и рисунките с бои? можеш, но при лакирането първо пръскаш с лак спрей и тогава с акрилен и четка, защото се размазват.
Линковете на първа страница са хубави, но опита събран от момичетата тук си е опит, затова прочети внимателно пак първа страница, разгледай и мастер класовете на Мираж, доста подробно е обяснила и стартирай опитите. Докато не хванеш четките, няма как да ти стане ясно  Peace Hug
ellinna, zdravkov писали сме заедно  Hug
Здравкова, като се замисля наистина ще е добре да са от двата вида, ще стискаме палци, скоро да получиш положителен мейл  Peace

Последна редакция: пт, 14 яну 2011, 16:46 от antom

# 672
  • Мнения: 2 172
ellinna ,zdravkov i antom изключително благодарна съм ви за отделеното време.
Друго си е някой да ти го каже директно и реално  Blush

Ще си набавя първо по-обикновени материали и ако видя,че се получава добре,вече ще пробвам с по-скъпи или различни техники.Но дотогава има мноого време  Crazy

Още веднъж ви балгодаря за топлото посрещане.Надявам се да стана достоен член на вашите  редици  Heart Eyes Hug

# 673
  • Мнения: 0
antom, веждам че много се наредихме за механизмите. На мен и 5 ще ми свършат работа /понеже до сега не съм работила с това устройство/ а и да може и другите да си вземат. Така, че останалите 5 ги отстъпвам на следващата "наредена на опашката" Simple Smile

# 674
  • Мнения: 0
elfi4ka - Добре дошла,миличка,при нас.Гедай в началото ..има и онлан уроци,обяснения..от момичетата обяснянения за всичко..ама за всичко можеш да намериш отговор..ако се затрудняваш..питай..всички ще се втурнат да ти помагат, обясняват.ще видиш,че ще почувстваш със сърцето си ,че тук е ДОМА НА ДЕКУПАЖА. Усети го нали? Аз също съм от последните попълнения.. така че спокойно,има момичета от 3 г.Чакаме да видим ,какво си направила.
Момичета и аз се вкл.за механизмите,за мен и за Ларина..да и занеса лично..тя може и да не иска ..ама поне 2 ще и занеса..ако има все още разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт