Декупаж_39 Коледна

  • 61 130
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 0
Ихааа, че красоти!  bouquet

*щурчо* - Прекрасни са коледните ти украси!
fanito  - Много нежни  рамка и   бижутерка!
bonnysofia - Сладурска е закачалчицата !
zlati22 -  Красиви, красиви свещничета!
_Гали - Чудни комплекти си направила!
росирос - Африканския комплект ми е фаворит! Супер е !:)
val1977 - Много си добра бе, жена!:)
ellinna - Какви красоти си сътворила самооо! Моливника е станал страшно як, с тези разкошни пукнатини!:) Какво е краклето?
zdravkova - Весела и нежна е кратунката!:)
GenovevaG - Тези хубави бутилчици ще зарадват всички на базараSimple Smile
Rakovina - Прекрасни са кратунките!
Натуся - Много добре е станала кошничката- Поздрав!
antom - Тези коледни чинийки просто ме разбиха!  bouquet

Ето едно свещниче от мен.   http://esteia.snimka.bg/hobby/hobby.516457.21607617
И едина чиния- първи опит.  http://esteia.snimka.bg/hobby/hobby.516457.21607616

Лека вечер!
 

# 76
  • Мнения: 139
Креола, това, за което ме питаш е мъх, кпйто купувам от Бриколаж. Има го в пакетчета, той е естествен, но е обработен и не си мени цвета. Лепя го със студен силикон. Обаче, както сама каза в това бременно състояние, силикона изобщо не е за теб. Има много силна задушлива миризма. И изобщо всички такива материали са си мирилизливи...но всеки си решава де...

Щурчо, това ''преплитане на стихове и салфетки'' в книгите на Росирос силно ми напомня на невероятните книги, които правеше Надето Стоянова...тя и сега ги прави де, само че вече не пише...

# 77
  • Мнения: 1
Еййй, че красотиии.Докато се усетя и вие сте запълнили 5-6 странички.
Джулис -манифактурата е безпогрешна. Hug
Савинче- smile3501
Диди Димитрова-пауните са прелест а коледният декупаже зимна приказка .Камбанката е много хубава. Heart Eyes
Синева-интересно и нетрадиционно шише .Браво!И свещничето е сладурско. Hug
Щурчо-идеални малко бутилчици.Много весели и закачливи.Другите предмети също много ми харесаха. smile3521
Фанито-рамката е нежна и страшно интересна.Много ми хареса и кутията .Класика с тези рози.... smile3501
Бонисофия-е, направо ме  #Crazy с тази закачалка .Невероятна идея.  bouquet
Злати-пълна си с невероятни идеи.Много хубави свещничета.  bouquet
Гали- добре дошла.Ами ти доказваш мнението ми че и с малко материали може да се прави хубав декупаж стига човек да е талантлив и да има свежи идеи.Браво!  bouquet
Росирос-е , доста си се потрудила и все интересни и оригинални неща си изработила. smile3501
Елина- ти си събрала толкова красота на едно място че направо ме  #CrazyКутиите са невероятни.Аз лично много харесвам този ретро стил.А пък ти така си подбрала всички компоненти че си направила уникати. smile3501
Здравкова-за кратунката мога само да   smile3501
Геновева- не мога да определя кое е по -хубаво или най- хубаво.Просто всичко е изпипано и доставя само удоволствие на сетивата.  bouquet
Раковинка-чудесни кратунки.Тази с дечицата е прелест.  bouquet
Натуся-чудесни първи опити. smile3521розите от сушени цветя са много интересни.
Антомче -не само даваш своя принос но и обогатяваш темата с невероятни красоти.Много интересни мотиви си използвала и страшно ми харесват. Heart Eyes
Е , да покажа и аз най- после нещо в тази тема.Експериментирах коледен декупаж върху живо сушено листоhttp://vivanova043.snimka.bg/hobby/esen-zima2010.545405.21610016
http://vivanova043.snimka.bg/hobby/esen-zima2010.545405.21610015 а това е една африканска чиниика , започната отдавна и сега и дойде времето да я довърша .
Желая ви хубава седмица.  love001

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Здравейте, момичета! Прегледах първата страничка, за да намеря отговори на въпросите си, но не успях, затова ще ви досадя, дано да отговорите.
Първото, което ме интересува е използването на принтирана картинка за декупажа. Може ли да ви помоля за точен линк с обясненията, защото този от първа страница води към цялата предна тема. Не остава ли по-грубо, с ръбче, ако не е със салфетка. Искам само акцент да ползвам, без да боядисвам около картинката, може ли някой съвет да ми дадете.
Другото, което искам да попитам е за лака. Ползвам обикновен аерозолен универсален лак и добре се получава с него, но не е безвреден. Гледам, че и вие лак за джанти използвате. Но за чинии, които ще се ползват за хранене става ли? Има ли изобщо такова чудо като безвреден лак?
Благодаря ви предварително и хубав ден   Hug

# 79
  • Мнения: 0
Честит ви нов месец, мили момичета и нека той е изпълнен само с прекрасни преживявания и творчески успехи!
Напълни ми се душата с красота, докато разглеждах новата тема ( Миражче, да си ни жива и здрава) и реших, че не мога да остана безучастна към труда на всички вас.   bouquet
Щурчо - много производителност, много нещо... , и все успешни.
Фанито -  сладурска рамка и много оригинална бижутерка. Това една салфетка ли е или няколко? А релефа на чинийката е супер!
bonnisofya - поздравления за това, че някой е оценил труда ти и е купил тази весела закачалка!!!
Zlati22 - свещничетата са много интересни - от СД ли си ги правила?
Гали - чудесни първи работи, много изчистени и добре направени!
Росирос - много интересни неща си направила, но аз се захласнах по книгите - прекрасни са!
Елинче - влюбих се в кутийките - страхотни е най-малкото, което мога да кажа...
Геновева - много весели коледни бурканчета!
Раковинка - твоите неща винаги много са ми харесвали и тези не правят изключение! Майсторско изпълнение!
Антомче - за теб какво да кажа - възхитена съм от идеите ти, от производителността и от перфектната работа!
Sineva - свещничето е много оригинално, но и другите ти неща са интересни. Кажи нещо повече за черната бутилка със сребърните цветя.
Виванова - благодаря ти за отговора за чантичката! Много интересно се е получил декупажа върху листо. Аз имам слабост към екзотичните мотиви и африканската чиния много ми хареса!
Момичета, имам въпрос към тези, които се занимават с декупаж върху свещ. Аз ги правя с гореща лъжица, след това ги украсявам и накрая ги "мажа" с лак - лепило за свещи. Реших да пробвам една свещ и се разочаровах. Първо си гореше добре, докато пламъка в един момент не подхвана салфетката. Стана като факла и свеща изгоря за отрицателно време. Свещите ги правя за подаръци, но ще е много опасно да ги подарявам, ако ефекта е пожароопасен. Вие как процедирате? Антомче, помагай - ти си опитна в тази сфера. 
Кажете ми и как и къде се ползва гранитна паста - в магазина нямаха никаква идея  newsm78.
Хубав ден и много  Hug Hug Hug










# 80
  • Мнения: 7 473
 Добро утро,момичета! Да почерпя рано-рано ,но от сърце,че днес моята най-голяма внучка Мими навършва 8 годинки!Да ми е жива и здрава ,с късмет и много успех и желая в живота!

# 81
  • Мнения: 0
ДОБРО УТРО МОМИЧЕТА.
Благодаря за отзивите ви.Книгите станаха чудесни ,наистина.Идеята е взех от едно много талантливо момиче ,което е невероятен творец:Надето от Варненската група.Това момиче което направи прекрасния замък от бутилки и какво ли още не.
ЛАРИНКА, пита за свещите.Аз също имах такъв момент,когато свеща пламна като факел.За това когато подарявам на някой свещ предупреждавам,че е като сувенир за да не стават неприятни неща.Ако Атомчето ,знае нещо по този въпрос ще чакам и аз съвет.

Последна редакция: ср, 01 дек 2010, 15:02 от росирос

# 82
  • Мнения: 7
Момичета кокичета здравейте,
Дидиа да ти е жива и здрава внучката,много весела и щастлива да расте !
Раковинче твоите работи винаги ме оставят с отворена уста - ахкам и цъкам ,книгата е невероятно красива , а кратунките са супер сладурски
Натуся много е нежна кошничката
Антомче чинийките със тия звездички са самата прелест.
Синева много интересно огънато свещниче и разкрасено от теб е прелест.
Виванова листото е станало много красиво ,страхотна идея-поздравления,а африканската чиния - прекрасна изработка.
Хубав ден момичета в този първи ден на най веселия и празничен месец !

# 83
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Благодаря ви за похвалите момичета  Hug Hug
Понеже съм набързо, ще отговоря само на питането и нама да коментирам, но вие си знаете  Heart Eyes

Няма начин салфетката да не се запали! Поане аз не съм открила такъв Mr. Green Работя с лепило за декупаж на свещи, пише че е незапалимо, но това е временно, докато щръкналото мотивче не се присуши от топлината и пламъчето не го близне. Затова винаги предупреждавам, ако ще палят свещичката да си приготвят и ножичка и редовно да подрязват мотива който щтръква след изгарянето на свеща. Другото спасение е да се прави дебела свещ. Пламъчето като гори прави кладенче, но не достига до външната страна. Това обаче е доста скъпо, защото цените на големите свещи са.... ooooh!

росирос щеше ми се Надето да е от Пловдив и сега щях да я познавам лично, защото много харесвам всичко което прави и много пъти съм ползвала нейни съвети и идеи, но  Sad  От Варненската група е, ех тази голяма, талантлива и красива Варненска група  Hug Hug

Didia да ти е жива, здрава и много щастлива внучката   bouquet

Фея сръчковка ако изстържеш крайчетата на принтираната картинка от към гърба с финна шкурка, става тъничка и не си личи толкова прехода към фона, относно лака за да се ползва чинията мисля че варианта е само изпичащтите се лакове за керамика. На всички по устойчеви лакове си миришат здраво преди да изсъхнат, а спрея за джанти го слагаме само за изолация преди акрилния, не е краен лак

# 84
  • Мнения: 0
АНТОМЧЕ- Корегирах си грешката.Знаех,че Надето е от Варненската група,но защо съм писала от Пловдив,не зная.грешка неволна.Аз също съм я молила за съвет и девойчето откликва веднага,както всички Вие сте ми помагали и помагате.Благодаря ти миличка,че ми посочи грешката.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 349
antom, много ти благодаря за отовора  Hug Ще опитам със шкурката, че едни дечица искат чинийки с динозаври, а такива салфетки никъде не открих, а и това с лака също ме притесняваше. Ще потърся такъв лак, може би из художническите магазини ще има. Отново благодаря  Hug

# 86
  • Мнения: 38
Тъкмо си мислех да пожелая на всички УСПЕШЕН МЕСЕЦ и гледам Ларина ме изпреварила  Wink При все това ... УСПЕШЕН МЕСЕЦ на всички работливки Heart Eyes

Ларина аз работя по твоя метод ... за свещите става въпрос, но не мажа след това с лепило нито с лак минава оставам го така и искренно се надявам никой да не реши да гори свеща Joy
Мойте свещи също са за подаръци и смятам да предупреждавам получателите да не горят свещите хахаха

За сега това от мен, спорен месец и започвайте да се настройвате празнично, защото остават само 22 Джамбо дни до коледа Simple Smile

# 87
  • Мнения: 102
kris70  Hug много ти благодаря, да наистина няма да е добра диеята със силикона за мен, но все пак ще знам за  в бъдеще.

# 88
  • Мнения: 0
Здравейте,вече сме в месеца в който някак всички ставаме добри ,казваме си пожелания ,подаряваме си подаръци,празнуваме с най- скъпите си същества .Надяваме се ,че следващата година ще е по-добра.Пожелавам на всички да бъдат завладяни от коледния дух,да украсят най-красивите елхи . lovekiss santa2 santa2
Ане-благодаря ти,и аз разгледах твоята галерия,дъските ти са страхотни.
Гали-добре дошла,като за начало добър старт,харесва ми сребърно-белият комплект.Браво.
Натуся-чудесна кошничка.
Елинна-нямам думи да опиша твоите кутии или бижутерки. smile3505 smile3525
Синева-и свещничето и чинията са много добри.
Виванова-ти ме разби получаваш 6 от мен за оригиналност,за предмет върху който да се декупира.Страххоооотнооо. newsm10 newsm10
Лек ден.

# 89
  • Мнения: 137
Здравейте, момичета!  bouquet
Правя някои неща, които са близки до декупажа и ви следя отвреме навреме.
Никога не съм навлизала в същината на тая техника. И не съм работила с истинските материали за това. Ползвала съм лепило С200, залепвала съм картинката директно, без да шкуря и трия и съм лакирала отгоре с яхтен лак или лак на спрей. Украсявам отстрани с каквото ми падне - или гипс+боички или бои за стъкло /според случая.../
Сега обаче имам една тежка задача и се обръщам към вас с молба за помощ и съвет.
Трябва да направя декупаж на обувки. По всяка вероятност ще са кожени, чисто нови. Картинките отгоре ще са снимки, принтирани на хартия. Обувките няма да се носят, а ще имат само декоративна функция. Повече информация ще имам в понеделник или вторник. Но дотогава трябва да ми се изясни в главата....
Така, че ако имате възможност - помагайте  Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт