Имат ли тежест жалбите в полицията

  • 22 423
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Имат ли тежест според вас жалбите в полицията. Особено когато са срещу хора с контакти и връзки. Дали такава жалба ще ги накара да се замислят преди да направят някоя мръсотия или по-скоро ще ги озвери още повече. Разкажете ако имате някакъв опит. Много съм притеснена.

# 1
  • Мнения: 170
Цитат
Имат ли тежест жалбите в полицията  

Имат, но много зависи от това как жалбата е написана, какво съдържа и срещу какво се жалите.
За по голяма тежест пуснете жалбата в Районна Прокуратура. Там преди да приемат жалба на съответния гражданин, дежурен Прокурор се запознава с нея и ви се дава входящ номер. Питаш, дали хората срещу които е подадена жалбата ще се замислят или напротив ще се активира агресията им. Там не мога да ти отговоря, много зависи от хората, това е много субективно. Обикновено хората се замислят и си вземат някаква бележка(все пак по жалбата се прави проверка), ама....

# 2
  • Мнения: 85
Аз моята " Grinning" си я изтрих, защото наистина нямаше нищо общо с темата, и се извинявам за което!

Tumba_lumba е отговорила повече от изчерпателно.

# 3
  • Мнения: 0
Цитат
Имат ли тежест жалбите в полицията  

Имат, но много зависи от това как жалбата е написана, какво съдържа и срещу какво се жалите.
За по голяма тежест пуснете жалбата в Районна Прокуратура. Там преди да приемат жалба на съответния гражданин, дежурен Прокурор се запознава с нея и ви се дава входящ номер. Питаш, дали хората срещу които е подадена жалбата ще се замислят или напротив ще се активира агресията им. Там не мога да ти отговоря, много зависи от хората, това е много субективно. Обикновено хората се замислят и си вземат някаква бележка(все пак по жалбата се прави проверка), ама....

Май ще се окаже, че имат приятели в РПУ то, жалбата е за заплаха.

Исках да променя нещо по предишната регистрация и стана каша. Наложи се наново да се регистрирам.

# 4
  • Мнения: 170
Пуснете копие от жалбата в Прокуратурата, за да бъде разпоредена проверката оттам. И щом е за заплаха, надявам се да е написана качествено, защото там са важни детайлите. Ползвайте квалифицирани услуги. Peace

# 5
  • Мнения: 170
Ами жалбата ви ще бъде разпределена евентуално на съответен разследващ полицай(или пък на кварталния newsm78)....той(разследващия или кварталния) ще извърши проверката.
А входящ номер ще си вземете от деловодството, не от полицая работещ по сигнала. Ще питате на портала, те ще ви упътят.
ПП За какво е заплахата.

# 6
  • Мнения: 7 325
Не нямат тежест. Пускали сме жалби, също и срещу нас имаше жалба миналата година ( с цел мръсотия ) и освен че ме вкисна изключително много и реших да съдя жалбоподателя когато се прибера в БГ за по дълго друг ефект нямаше. И нашите жалби нямаха ефект, нито си върнахме откраднатото нито крадците се стреснаха.
Писахме обяснения и в двата случая, говорихме си общи приказки с полицаите и след време получихме уведомителни писма, че нещата се приключват. Жалбата срещу нас беше в икономическа полиция ( за по голям ефект ).                           

# 7
  • Мнения: 288
От какво се жалвате? Срещу хора с контакти и връзки?

# 8
  • Мнения: 6
Здравейте ,  момиче съм на 17 години , от близо година има жена , която ми нанася психически тормоз , всекидневно живея с нейните обиди , заплахи и невярни неща написани от мое име до мои близки хора, тази жена е много по-голяма и не разбирам причината тъй като аз съм кротко дете и не правя на никой нищо но тя продължава , обижда мен , обижда семейството ми , починалите ми близки и по този начин ме докара до психолог , до хапчета и до усилване на паническите атаки които получавам. Искам да ви попитам мога ли да я осъдя да не ме доближава , тъй като знае адреса ми и всичко за мен от други хора и ме е страх да не ми направи нещо , тъй като ми повтаря че е човек който няма какво да губи. Моля , ако има някой който знае как да формирам жалбата за психически тормоз в свободен текст , да ми пише. Благодаря Ви!

# 9
  • Мнения: 96
В повечето случаи жалбите в полицията водят до проверка колкото да се отбие номера, но реално нищо не се случва.

# 10
  • София
  • Мнения: 16 194
Два пъти съм писала жалби в полицията (в районното), и двата пъти свършиха бързо работа - и докрай. Първият път беше за едни откраднати столове - е, намериха крадеца и ни ги  върнаха. Вторият път беше за паркирал S-Mercedes на мое подземно паркомясто - в петък подадох жалбата, в неделя колата вече я нямаше (след почти месец "отлежаване" на паркомястото и бележки по чистачки).

МирославаМ17 бих я посъветвала да направи запис със смартфон на заплахите и да подаде жалба. В самата полиция ще й помогнат с текста.

# 11
  • Мнения: 1 661
Не, нямат тежест и играят връзките.

# 12
  • Мнения: 4 406
Да, отбиване на номера си е от полицията.
5 жалби съм подавала с медицинско спрямо бившия ми приятел.
Викат го, той пише, че повече няма да прави така и това е....

# 13
  • Мнения: 1
Селски кмет оказва влияние на полицията при разследване на организирано от него сплашване с цел подаване на оставка. След подаден сигнал на тел. 112 идва и си тръгва полицейска кола. Кметът в отсъствие на потърпевшите и полицията провежда разпитите и заплахите в момента продължават.

# 14
  • София
  • Мнения: 16 194
Нали имате смартфони? Записвайте, и после със записа молба в по-горното районно.

Общи условия

Активация на акаунт