Отговори
# 15
  • Мнения: 539
Нощни очи, чудесна си!   bouquet

За броенето, с което приключихме предишната темичка: да, остават дни, именно защото самата бременност е малко повече от 9 календарни месеца (280 дни). Иначе просто от датата на ПМЦ се брои всеки календарен месец.
Не може да се брои назад от термина, защото тогава пък първият месец ще е по-дълъг, а и единствената сигурна дата в цялата работа е ПМЦ - терминът е ориентировъчен (не ми се ще да се повтарям, ама на мен са ми отпределяни 4 варианта 31.,1,2 и трети, на който има най-много залагания).

Последна редакция: нд, 28 ное 2010, 22:09 от Az i ti

# 16
  • Мнения: 422
Абе таткото нещо изчезна тия дни  Laughing
Браво Хриси Simple Smile
Тука е тука е поне никът му е горе в десния ъгъл на линия, явно тихо тихо ни чете Simple Smile)
Голяма хамалогия с тия седмици, термини луда работа. А за овулацията знам, че е различна, но винаги съм мислила, че при мен е късна , а то май ще излезе обратното.

# 17
  • София
  • Мнения: 128
ей пак не успях да се класирам на 1 стр

# 18
  • Сливен
  • Мнения: 145
На мен ми направи впечатление, че 8ми месец е 5 седмици. Явно компенсира предните месеци, в които се смятат по 28 дни. Тоя 8ми месец ще ми се стори цяла вечност. Трябва да го остискаме Simple Smile Като гледам бая мами вече влизат в деветия. Много се радвам за тях Simple Smile

# 19
  • Мнения: 422
На мен ми направи впечатление, че 8ми месец е 5 седмици. Явно компенсира предните месеци, в които се смятат по 28 дни. Тоя 8ми месец ще ми се стори цяла вечност. Трябва да го остискаме Simple Smile Като гледам бая мами вече влизат в деветия. Много се радвам за тях Simple Smile
Мдам а според това тук пък 7-мия е 5 седмици, а 8-ми е 4  и 9-ти пак 5 : http://www.svatbata.org/forum/index.php?topic=2041.0

# 20
  • Мнения: 295
Нощни очи,  bouquet
Бебо,добре дошла!

# 21
  • Сливен
  • Мнения: 145
На мен ми направи впечатление, че 8ми месец е 5 седмици. Явно компенсира предните месеци, в които се смятат по 28 дни. Тоя 8ми месец ще ми се стори цяла вечност. Трябва да го остискаме Simple Smile Като гледам бая мами вече влизат в деветия. Много се радвам за тях Simple Smile
Мдам а според това тук пък 7-мия е 5 седмици, а 8-ми е 4  и 9-ти пак 5 : http://www.svatbata.org/forum/index.php?topic=2041.0

Да, тука е така, но аз гледам таблицата на 1ва страница. Според нея съм в 8ми вече. А според този линк съм в 7ми още. Според лентичката ми долу съм в 8ми, тъй като сега ми се премести квадрадчето на препоследната бебе-картинка Wink

# 22
  • Мнения: 205
според мен по-правилното изчисление е при 10 месечна бременност - не знам кое точно е календарно, кое лунарно, но поне месеците са с еднакъв брой седмици. А по тази таблица от първа страница някои месеци са по-дълги от други.

Моя бебчо също е много кротък от няколко дни- усещам го, но някакси по-лекичко. Много се притеснявам в такива моменти

# 23
# 24
  • Сливен
  • Мнения: 145
Мойта си се бушува Simple Smile Обожавам, когато я усещам Simple Smile Момичета, аз да Ви пожелая лека нощ и успешна седмица на всички. Да не се натоварвате физически и психически Simple Smile Лека нощ  Hug

# 25
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
според мен по-правилното изчисление е при 10 месечна бременност - не знам кое точно е календарно, кое лунарно, но поне месеците са с еднакъв брой седмици. А по тази таблица от първа страница някои месеци са по-дълги от други.

Лунарната е 10 месечна!  Peace

# 26
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
И както казах - лунарните месеци са 10 със по 4 седмици , а календарните месеци са 9 месеца , четири от които са с по 5 седмици

# 27
  • Мнения: 226
Запис и от мен, Нощни   bouquet

И моята бебка се вълнува и то много силно от около седмица насам. Усещам ръчичките и крачетата й, докато се движи по коремната стена  Heart Eyes

Доки ми каза, че главичката й е много ниско от контракциите. Сега си пия хапчетата, но малко ме е страх. Дано всичко се оправи и спрат проклетите контракции  Sad

Добре дошли на новите момичета  Peace

Аз също оня ден влязох в 8-мия Peace

# 28
  • Мнения: 0
Мен пак ли ме няма на първа страница?  smile3516

# 29
  • Сливен
  • Мнения: 145
Аз още не съм легнала, разчистих се тука, почнах да бърша шакфове ooooh! Лудите ме хванаха, хем ми се спи, ама не ми се ляга, а утре пак трябва да ставам към 7 Thinking
Zaharieff , мисля, че това е дискриминация, спрямо теб Wink

Общи условия

Активация на акаунт