Дядо Коледа пристига, в коремчето на мама МАЙ-чето купон ще вдига - 7 тема

  • 19 299
  • 731
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 328
Здравейте майчета,чета ви редовно.Гледам вече за раждане си говорите.Аз мисля в клиниката на Щерев да бъде.Вярно,че паричките ще ни дойдат нагорно,но пък съм много доволна от миналия ми път.И ако не ни мине котка път и разполагаме с парите,там ще бъде.
 За килограмите съм с 3 нагоре.
 Искам да попитам мамите с дечица,как се справяте с вдигането им.На мен вече Вики много ми тежи 14кг.е.Все му казвам,че тежи на мама и бебето,но той иска да го гушкам и това е.По цял ден сме сами/когато не е на ясла/и ето днес на пазара се тръшна на земята и не мръдна докато не го гушнах. #Crazy
Ей, аз това щях да питам тия дни също, за тези с по-малките дребчовци. При нас не стои много много на дневен ред това - по-голям е и разбира моя. Иначе е малко над 13кг. Инцидентно искаше да види веднъж нещо и го вдигнах, буквално само за 10 сек. и това беше. Като съм седнала го взимам в мен да се гуши, но изобщо не го нося. Не знам с по-малките как е положението, сигурно трудно..

# 76
  • Мнения: 254
 Здравейте мили мои!Елфичкада си ни жива и здрава и все така разговорлива/разбирай пишеща/ много ми е интересно да чета постовете ти.
  И аз има повод да почерпя-дъщеря ми става на 8 годинки днес!/все печени хора на тази дата Mr. Green/
 Иначе аз съм добре-обаче килата ми хич не саи ми мирише на караница другия път на ЖК newsm50
Лека вечер-ние отиваме да празнуваме  bouquet

# 77
  • Мнения: 102
Относно въпросите за вдигане на 13-14 кг деца Rolling Eyes
Май'чета докторите не ви ли казаха, че нищо не бива да вдигате, какво е това: деца по 14 кг и вие ги вдигате, да не искате да си изгубите бебето   ooooh!
Аз, като прокървих имаше съмнение, да не е от един плик понеже е 5 кг и доктора ми каза, да не вдигам нищо по-тежко от 2, по изключение 3 кг. Дори котка вече не смея да вдигна, че тежат повече от 3 кг. Едно е да сте седнали и детето да дойде да седне у вас, друго е, просто така от земята и на ръцете - хоп 14 кг  ooooh!
 Не знам някой лекар да ви каже: може, вдигайте ги спокойно. Ако се е заинатило на земята, измисляйте нещо за да го мотивирате да стане и това е, не ги глезете точно сега, когато имате по-важна задача пред себе си. Ако сте си у дома, нека някой друг да го дундурка, ако ли не обяснявайте на детето, че се чувствате дискомфортно, когато иска да го гушкате, че вътре в коремчето има бебче и ако го гушнете сега , то ще смачка бебето и затова не трябва няколко месеца до го гушкате. не знам, измислете нещо, вие по-добре си познавате децата. Аз доколкото знам, на жени, които се занимават с деца в детските градини, като дойде време им пускат болничен за да не се занимават с малки деца, понеже са потенциално опасни: може да ви ударят без да искат и т.н.

# 78
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 378
Абе много е лесно човек да дава съвети отстрани Mr. Green
Лично моя вече е по-голям и разбира...самият той е 18кг на височина 108....когато иска да го вдигна просто му казвам, че трябва да пазя бебето и той се съгласява. Баща му е този, който го носи и повдига когато трябва.

# 79
  • Мнения: 23
Зу, честита рожденничка, да ти е жива и здрава и много да се гордеете с нея! Simple Smile  bouquet

# 80
  • Мнения: 0
здравейте отново  Grinning 4*Р* Д* от мен много щастие  късмет и здраве ти пожелавам Simple Smile Hug Grinning за подаръците е много хубава идея същата си правим за втора година в работата и най- хубавото е че никой не знае от кой ще получи подарък Grinning само че тук найстина малко е по сложно но ако има томбола включете ме и мен  Grinning Laughingза килограмите аз също съм качила 3 кг. и мисля че е добре а и имам тази твърдина от лявата част на коремчето не всеки път но си мисля че мъничето  Grinning Simple Smile лека вечер  Laughing

# 81
  • Мнения: 49
Здравейте момичета! Първо да честитя рожденния ден на Елфичка, да си жива и здрава, щастлива и усмихната и на финала едно сладко бебе Simple Smile    bouquet

А сега да споделя с вас, трябват ми положителни мисли Sad . От снощи имам болки в десния бъбрек и болка ниско долу. Днес по спешност посетих доки, каза ми, че за сега бебо е добре, имам контракции, който уж били нормални, тъй като са предизвикани от нарастване на матката. Утре сутрин ще ходя на ПКК да видим от къде идва болката във бъбрека. Иначе ми изписа Но-шпа и Нутри Маг. Толкова съм притеснена да не загубя бебето Sad

# 82
  • Мнения: 23
Мисс Монк, дали контракциите наистина могат да бъдат предизвикани от нарастване на матката??? Все се чудя и аз защо и от къде ги предизвиках, като не ходя на работа... док каза че продължителните разходки също може да съм предизвикала... аз мислех, че може и от повръщането да е, но точно спрях да повръщам и захванаха те.. сега пък и като пия хаповете ... има риск от  Sick
Момичета тези които от вас пият магнерич, имате ли проблем с него по отношение на  Sick....  Всеки път със страх го пия .. освен това 3х2 направо полудявам...

# 83
  • Мнения: 1 152
Привет МАЙчета  Hug
Благодаря за хубавата темичка на Креола и Хера   bouquet

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЕЛФИЧКА!
ЗДРАВЕ, УСМИВКИ, ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ И ЕДНА ПРЕКРАСНА МАЛКА ПРИНЦЕСА ПРЕЗ МАЙ   bouquet

Петинка, аз смених гинеколога от ЖК само преди 2 дни. Хера ти е обяснила, че първо ти трябва направление от личния лекар. Той  каза, че досието от ЖК, където съм била, се изисквало служебно от новата ЖК, но когато отидох при новия ми док, той каза, че не е съвсем така и вариантите са 2. Или отиваш и сам си изискваш досието с досегашните изследвания (малко е неприятно, защото трябва да даваш обяснения, а и може да се направят на интересни и да не ти го дадат, макар че нямат право), или новият док ти пуска отново всички изследвания. Моят предложи да не ме поставя в неудобна ситуация и да ми пусне всичко отново. Казах му, че няма смисъл, а и аз съм в правото си да си изискам изследванията. Док ми пусна само кръв и урина, но в лабораторията попитах дали имат в базата данни старите ми изследвания. Оказа се, че се пазят и аз помолих да ми ги извадят пак. Взех си спин, васерман и хепатит и така няма да се налага да ме бодат пак. А от старата ЖК си поисках само документа за кръвна група, без да давам обяснения за какво ми е. Не че се притеснявах да си поискам и останалите, но като се получи така с лабораторията, предпочетох да си спестя влизането в евентуален конфликт, или най-малкото спор.

Май тук масово сме с болки и контракции  Rolling Eyes Аз, след 2-седмичен болничен, съм от вчера на работа. Днес май движението ми дойде малко вповече и едва се замъкнах вкъщи от болки в кръста. Иначе си пия магнерот 3х2 и но-шпа 3х1 и уж кротувам. И моето шушулче е с ниско прикрепена плацента, което ме притеснява, но се моля да няма проблеми и да се гушнем щастливи напролет Praynig

Хубава вечер на всички мами!

# 84
  • София
  • Мнения: 294
Зу, да ти е жива и здрава каката.
 
Miss Monk, стискам ти палци всичко да е на ред. Знаете ли до като бях в болницата в отделението Майчин риск, повечето бременни там бяха с бъбречни кризи. Кризите по принцип предизвикват контракции.  Мамите които имат бъбречни проблеми трябва много да внимават и да се посъветват с лекар как да се предпазят от бъбречни кризи до края на бременността.  

dudence, не се притеснявай за плацентата. Аз също съм с ниска и тези дни доста изчетох за това. По принцип в толкова ранна бременност повечето лекари даже и не споменават за това, тъй като тя в много голям процент от случаите се вдига до 20-30седмица, а има случаи и в 33 седмица. При мен например проблема , е че притиска кръвоносни съдове и за това имах кървене което за моя радост изчезна тези дни.
 

# 85
  • Мнения: 4
Елис не само че ме сърбят ръчичките за сайтовете,а и вече съм си набелязала някои неща,но ще поизчакам още малко,а и там разпродажбите започват в началото на януари.Но до тогава със сигурност ще съм си поръчала нещичко,но при майка ми ще ги пратя,поне за сега.
Елфи  newsm67 newsm59  bouquet и  тук и едно много сладко и послушно бебенце май месец.

# 86
  • Мнения: 1 130
Лека нощ от мен! Тази седмица съм поспалива и все не мога да легна рано, но днес реших, че трябва Simple Smile

# 87
  • Мнения: 102
Miss Monk - мила и аз тази вечер имам непоносима болка от едната страна на срамната кост, както го определихме с друга мама от темата. Вече ставаме 3 с подобни оплаквания, освен нещо, ако не бъркам. Не знам, дали е контракция, толкова рано в 14 ГС, ама щом докторката го е казала. Обаче, доколкото разбрах контракциите са втвърдяване, което е нещо различно. Аз тази вечер излишно си опипах целия корем, докато траеха болките и бяха най-гадни. После накарах и мъжа ми  да палпира с върха на пръстите и той каза същото: че коремът ми е напълно мек навсякъде. Така, че как могат да са контаркции?    33uu
Аз моите вече ги описах: болка в срамната кост, най-много се проявява при ставане , стоене права или леки напъни, като навеждане, сядане и т.н. Пих едно нош-па и ме отпуснаха. Моята лекарка каза, че е рано да се пият магнезиеви препарати. Обаче щом нош-пато ме отпусна, а то отпуска гладката мускулатура, значи болката е фалшива и не е костта , а някой мускул там. Аз поне така си мисля. Ще чакаме вести, да разкажеш как върви лечението ти и моля те не си мисли глупости, контракциите са си нормални явления и дори жени в 5-я месец ги бъркат. В болницата имаше едно момиче на системи заради контракции, които накря се оказаха , просто мърдане на бебчето при мек корем и това беше главното, което лекарите  взеха под внимание: мекотата му. Така,че спокойно, всичко ще се успокои!

Момичета, аз си свалих един календар на бременността, не знам, тук ли беше публикуван или в друга тема и там за 16 ГС пише , че тогава матката била голяма, колкото пъпеш  smile3544 Възможно ли е това? Вие пишете, че сте качили само 3 кг,  а аз днес свалих и захвърлих  най-дебелия си клин, защото вече не ми става, ужасно ме убива и ми прищипва гадно корема, добре че си купих едни ватирани клинове за бременни с талия под гърдите, та живнах малко. Аз отсега съм, все едно съм глътнала цял пъпеш с кората    Scream Направо се плаша, колко още може да ми порасне корема... А вече не вечерям от 2-3 дни, понеже не мога да задържа вечерята напоследък... Ям по-малко от преди и пак расте "пъпешът", след две седмици, ще е поникнала цяла диня  ooooh!

# 88
  • Мнения: 202
Честит рожден ден и от мен на Елфичка .Бъдете здрави с бебока....  bouquet
Креола,аз съм с 2 ръце за томболата,но идва въпроса-НА МЕН КОЙ ЩЕ МИ КУПИ ПОДАРЪК????  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green
И един въпрос.Нормално ли е сутринта да се тегля и да съм 62.5  кг и като се претегля преди лягане,тежа 65.2...и всъщност колко тежа?? newsm78
Редактирам се и аз да кажа за болките.Преди около седмица ми спряха,но около 2-3 седмици не можех да стана от леглото,имах чувството,че отдолу ще ми се разтворят костите и ще няма да ми издържат тялото.Много неприятно чувство,мисля,че е от разтварянето на таза.Сега отмина,но от време на време ме пробожда точно в срамната кост.

# 89
  • Мнения: 102
Значи и ти с такива болки, точно и аз си мисля същото няколко дни, че ми се разместват/разтварят костите там, но като гледам, не всеки е усетил такива неща, дали не сме с по-чувствителни кости, кой знае, на какво се дължи... Но днес, като ме отпусна еедно нош-па, реших, че е мускул, вече съм съвсем объркана.
iskrone -  ще ти пратя едно на лични.
На останалите маминки: лека и спокойна нощ!

Общи условия

Активация на акаунт