Отговори
# 60
  • Мнения: 146

Аз още не съм мислила много-много за раждането ама като ви чета ми изникнаха въпроси...тази клизма задължителна ли е...не бях чувала, че се прави?  Shocked И за бръсненето-те ли го правят, ако ти не си се погрижил? ooooh! Които са раждали вече и знаят какво да очакват, аз съм още неинформирана напълно, а в нета съвсем се оплетах.

И един въпрос към раждалите планирано секцио-колко време преди термин се прави операцията?


клизмата ,да задължителна е,но на една позната раждала в частна клиника са и я правили с някакво като кремче и мен ме притеснява мн.това и поставянето на катетър  Rolling Eyes,за бръсненето също в болницата е било много неприятно така че по добре да сме подготвени.Аз също искам да родя с планирано секцио ако нещата са добре мисля че се прави около 10 дена преди термина.дано това да ти е в полза      http://semeistvo.rozali.com/galeria.php?catid=bremennost-desi
клипчетата са мн хубаво парвото онлайн секцио в БГ Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1
Poli - сигурно ти е прозвучало стряскащо (аз също не съм раждала), но според мен при нормално раждане си е напълно нормално да се направи клизма, защото при натиска на бебо върху дебелото черво при излизане, ако то е пълно ще се оплеска картинката - малко гадно прозвуча ама си е така  Wink и наистина не знам как се процедира в другите държави, за там не мога да изкажа мнение Simple Smile
А за бръсненето - да на място те бръснат, затова е по добре да си подготвена предварително 

Айде лека нощ от мен на всички и спокоен уикенд изпълнен с много разходки

Последна редакция: пт, 03 дек 2010, 23:33 от Nikol298

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 134
delilah_qk, получавам нещо като седмични новини от памперс и точно болките в гърба и контракции свързани с не-пиенето на вода са за 21-вата седмица. Ето линк http://www.pampers.co.uk/en_GB/pregnancy-calendar/week/21?utm_so … ;utm_campaign=nwl
Благодаря ти  много - сядам да чета, виждам че е имало още какво да науча по въпроса, явно тази бременост няма да има нищо общо с предишната и доста неща трябва да открия , които не съм преживявала тогава. Само не се виждам с тоя малък щурак как да седна , камо ли пък да вдигна краката да починат - иначе определо усещам дискомфорт вече от нарастналата тежест, а с баткото това го имах чак в 8я месец  Thinking
blagovesna - аз с предишната бременост също така се замислих по тия въпроси покрай форума, затова направих малко по-подробен коментар в предишния пост. Причината да се прави клизмата е точно тази, която Nikol298 е писала, а за бръсненето- от хигиенна гледна точка мисля. А ако не си се избръснала, то те ще го свършат и това . Искам да ти благодаря за линка - малко ми се затвърждава страха от секциото (незнам защо е толкова голям при мен), ама тук за първи път толкова подробно да видя процедурите по обгрижването на бебето след раждането преди да го върнат на майката (как се чудех предния път какво са го правили малкия цели три часа, а тука като гледам отнема не повече от 20-30мин за дете без проблем  Thinking).
В статията за 5ти месец попаднах на следното:
"Запушване на носа, което се случва на много жени. Неприятно е, но не е опасно. Може да предизвика дискомфорт през нощта, затруднено дишане или хъркане. Обикновени капки за нос на билкова основа помагат. Възможно е да се появи кървене от носа. Най-често е съчетано с обилно кървене и на венците. " Почвам да се чудя дали не лекувам нещо, което не се дължи на грипа който изкарах, а да е просто следствие от променит през бермеността  newsm78. Някой другг да има такъв проблем. Снощи направо не можех да си поема въздух през носа и почти не съм мигнала, а си мислех, че е от хремата, която вече трета седмица лекувам.

Последна редакция: сб, 04 дек 2010, 00:30 от delilah_qk

# 63
  • Мнения: 146
Да ясни са ми тези процедури просто написаното от мен исках да го пусна като цитат но незнам какво сам натиснала и всичко излезе като публикувано от мен,но маи мн ми се спи и затова,хаиде лекичка

# 64
  • Мнения: 115
Ди,това с томболата звучи интересно и забавно!Аз съм ЗА!  Wink

За клизмата-дакажа и аз,че по принцип е задължителна.Гадно е,но така е по-добре,за да не стане някой гаф,както е описала и Никол.На мен като раждах Бела клизмата ми я правиха,когато бях вече със супер болезнени контракции,а и бяха на доста често и като довиш и клизмата...положението беше мнооого зле... Sad Дано сега не е така,че...

За бръсненето-ако не сте се избраснали вкъщи,те ще ви избръснат,но аз лично предпочитам сама да  я свърша тая работа.

За плановото секцио-прави се 10 дни преди термина  Peace

Ааа,щях да забравя да ви питам,някоя от вече имащите деца мами...Използвали ли сте кремчето Бейбинос,хубаво ли и има ли ефекте,мислите ли да го ползвате и сега?

Лека нощ и от мен!

# 65
  • Мнения: 1 259
Мерси за отговорите, малко се изясниха нещата...а още колко има за изясняванеее...

# 66
  • Мнения: 11
Здравейте момичета.

Искам да попитам, относно усещането за ритничета. Преди няколко дни усещах по-осезаемо движенията на бебка, а от няколко дни усещам много рядко и слабо и много се притеснявам.  Има дни когато почти не я усещам. Преди два дни бях на лекар и всичко беше добре, но сега просто ме е страх.

При вас как е? Всеки ден ли усещате бебоците и колко често?

 Tired

# 67
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 733
Добро утро!
Поли, честит розов щъркел, много се радвам за теб, заплюваме си я за снаха веднага! Може и за баткото да я вземем!  Mr. Green Mr. Green
Да кажа и аз за клизмата - на мен са ми правили 3 пъти - две при ражданията и една при лапароскопията. Не знам дали се дължи на различната картина в различните болници, но пъвият път като раждах и вторият път като беше лапароскопията , беше гадно преживяване. Третият път обаче като раждах в Токуда, се бях настроила вече, че ще е гадост, но се оказа, че има и други начини, освен гадният маркуч. Sick Иначе за бръсненето не ми се е налагало да го правят в болницата, винаги съм го правила предварително! Според мен едно от по-неприятните усещания е слагането и махането на катетера, което е неизбежно при секциото.

# 68
  • Мнения: 1 574
Минавам да ви пожелая лек и спокоен ден . Hug Hug Hug

# 69
  • Мнения: 6
  Добро утро!!! При нас се очертава много кофти ден- едно мрачно, дъждовно, студено..., но не ми остава време да мисля за времето покрай заниманията с малкия. От сутринта сме се захванали с едни пъзели, после рисуване...  ooooh! , ама няма как  Grinning 

Здравейте момичета.

Искам да попитам, относно усещането за ритничета. Преди няколко дни усещах по-осезаемо движенията на бебка, а от няколко дни усещам много рядко и слабо и много се притеснявам.  Има дни когато почти не я усещам. Преди два дни бях на лекар и всичко беше добре, но сега просто ме е страх.

При вас как е? Всеки ден ли усещате бебоците и колко често?

 Tired
  Не се притеснявай за ритничетата. Бяхме коментирали наскоро пак тази тема, първо- много са малки още бебоците и по-слабите движения не ги усещаме, това не означава, че има проблем  Peace А и те като нас си имат добри и лоши дни, по-активни и по-мързеливи дни... И аз така усещам моя малък мъж различно- понякога така ме сритва, че направо подскачам, друг път цял ден никакъв го няма. Вечер като легна го усещам най-често, както и сутрин преди да стана  Peace
  Пожелавам ви приятни почивни дни   bouquet

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 852
Времето е ужасно!
За клизмата - задължителна е, но не толкова гадна. Аз се бях настроила да е ужасна, но става много бързо. След като ти вкарат разтвора трябва да изчакаш(по скоро да стискаш) около минута, но не съм сигурна...там ти казват колко, и отиваш в тоалетната. Това е!
За бръсненето - 2 дни преди секциото бях на козметик и се обезкосмих отвсякъде, за да избегна бръснарските услуги на Шейново
За секциото - терминът ми беше на 30.08, а секциото на 26.08. Така реши докторът. Последният месец бебето се следи по-често и докторите решават кога да е деняТ. Между другото, около 2 седмици пред термина ми падна т.нар. тапа, имах някакво разкритие, но не усещах нищо. На 26-ти си отидох в Шейново и след обяд ми направиха операцията.

# 71
  • Мнения: 1 488
РОзовичко торбенце в устата на моето щъркелче турнете!
Всичко е ок.Бебето е пушка.

# 72
  • Мнения: 2 271
Добър ден и от мен!
 Гледам,че нищите въпроса за клизмата.Да ви кажа от опит върху себе си, при първото раждане, и като правила стотици такива на пациентите(преди операция)- не е неприятно.Просто всичко зависи от вас(е в редки случаи и от некадърен персонал,но в крайна сметка не е никаква философия).Трябва да сте отпуснати(до толкова,че течността да не изтича,докато влиза в ректума).Когато вече се извади накрайника се стиска.Отивате възможно най-бързо в тоалетната, чакате,колкото можете да издържите и чак тогава се облекчавате.Това е сигурния начин,че ще се изчистите от един път.Ако не,ще получите позиви поне още един път,а не е добре с разкритие да се разкрачвате над тоалетната чиния(то напъни от клизмата няма,като взрив е Mr. Green).Както каза dni_d има и друг начин за клизмене.Не с маркучето,а със специални готови разтвори-в шишенце с наконечник!В нашето отделение ползваме само такива.Казва се Енема-балкан( и е с малко количество-мисля,че беше 300мл,а ефекта от половин шише е потресаващ  Laughing).Ако успеете да си намерите в аптеките може да го занесете в родилното и да помолите с него да се направи клизмата.
 За катетъра също ще кажа.Пациентите,които ме слушат как да се държат по време на поставянето са само с дразнене,но без болка.Пак важи правилогто-напълно отпуснати.Жените сме с къса уретра и поставянето е много лесно(освен ако няма вродена аномалия-стеснение).Наблюдавайте акушерката или лекаря(който ще поставя катетъра) дали го омазнява добре.Това е изключително важно.
 За бръсненето-най-добре е сами да се почистваме!Колкото и да е остро ножчето,на сухо е ужас!А при започнал родов процес и контракции вече на 10мин е хубаво да си направим приятен ГОРЕЩ душ(предизвиква бързо и безболезнено разкритие).Едновременно с това си направете и тоалета на триъгълника!Не отивайте в болницата преди контракции на 5 мин.Няма смисъл,само ще стоите по-дълго в родилно отделение и ще се наслушате на викове от други раждащи жени,ще ви хване страх и т.н.
 За секцио в България практиката е да се извърши 14-10 дни преди термина.А чужбина,при започнало  раждане,което за мен е по-добрия вариянт.Колкото по-зряло(в гестационни седмици) е бебето,толкова по-добре и бързо се адаптира!

 Малиии,какъв съм лектор  Joy
 П.п.-Щък,честито ти момиченце!

# 73
  • Мнения: 1 488
  Малиии,какъв съм лектор  Joy
Хех  Grinning ами,че добре си ги написала нещата ,така са си!
Даже мога да допълня,че при контракции и това висене в тоалетната си е направо удоволствие  Wink

# 74
  • Мнения: 2 271
Даже мога да допълня,че при контракции и това висене в тоалетната си е направо удоволствие  Wink
Ахахаха,уби ме,ахахахаха Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт