Отговори
# 660
  • Червено знаме 11:)
  • Мнения: 57
Запис и от мен..Нищо интересно днес-скука.. Thinking
Пеми всякакви идиоти има,ние преди някоко дни пътуваме с ММ,аз отзад стоя на широчко,и по едно време минаваме един автобус,гледам този от автобуса форсира и ни мина той,намали нарочно,ние го минахме,и по тоя полудя и представете си-завъртя автобуса успоредно на пътя,щяхме да се забием в него,и слезна и идва към нас да се бие,аз откачих,развиках се на ММ да бягаме,той откачи-искаше да се разправя с този,ама знам ли го,откачалка,ще ни изпотрепе,та за секунди склоних мъжо да бегаме,дадохме назад и дим да ни няма.Цялата треперех,още немога да дойда на себе си.Незнаеш откъде какво ще ти дойде,всички са откачили..

# 661
  • Варна
  • Мнения: 237
Мили девойки, всички ще имаме здрави и хубави бебчета април, живот и здраве. Като се притесня се сещам за приказката,че "майка лесно не се става" Hug

# 662
  • Свиленград
  • Мнения: 164
Djulia какви са тези хора без капка отговорност. Смятам че е крайно време да се спре това безконтролно шофиране. Добре че всичко с вас е наред. Така ще се радвам ако можеше навсякъде да има камери и да записват тези произшествия, за да може виновниците да си получат заслуженото.Но важно е че всички сте добре и най-вече бебо.

# 663
  • Мнения: 2 271
Мони има вероятност и да е от самата бременност.Понякога се получават обриви и дерматити.Ако не ти минават ходи на кожен.

# 664
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Djulia какви са тези хора без капка отговорност. Смятам че е крайно време да се спре това безконтролно шофиране. Добре че всичко с вас е наред. Така ще се радвам ако можеше навсякъде да има камери и да записват тези произшествия, за да може виновниците да си получат заслуженото.Но важно е че всички сте добре и най-вече бебо.
smile3521
Благодаря за инфото за магазините- ще разгледам, а и наистина май се очертава да пазарувам некупеното (то почти не остана, май повече ще е за баткото) след нова година!
Зачетох се и аз за раждането - много хубави статии наистина, много позитивни и вдъхващи увереност, само всеки път като се зачета в такива и ми се приисква да си раждам вкъщи само с един лекар да ме наблюдава, ама пусто шубе... пък в болницата как ще ги удържам да не ме пришпорват както са си свикнали незнам. За епизиотомиите - категорично съм против, писала съм си го в плана за раждане. Само не мога да преценя как да го запиша след раждането - бебето да си го искам веднага и да държа да го сложа на гърда още щом се роди преди да го отнесат за преглед или да искам да приключват по-бързо с процедурата и до половин час да ми е в ръцете  Thinking, ама ще помисля и ще добавя последната точка в плана и съм готова за април  hahaha. Стана ми много мило като четях, защото си спомнях за първото ми раждане- много близко до естественото благодарение на лекаря ми и в същото време в болница. Странно само, че ме хвана шубето как ще се справя този път, все едно мще ми е първи  Crazy, обаче си мисля че страха ми не е от самото раждане а от това как ще се държат в болницата и дали ще успея да се наложа за важните за мен неща. Добре че има време до тогава, че да се настройвам надъхващо  Whistling

Последна редакция: ср, 15 дек 2010, 23:34 от delilah_qk

# 665
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 748
Здравейтееее! Два дни не съм писала, защото бяхме в София при д-р Марков и успях сам набързо да вляза да ви нагледам!
 Пак да честитя на Диди розовите гащи!   bouquet
Много съм доволна от прегледа при д-р Марков, това е за мен страхотен специалист и много мил човек! Успокои ме, че всичко е наред с шийката на матката, самата матка и плацентата и няма никакъв риск от преждевременно раждане. Докторът е убеден , че при едно добро водене на раждането всичко може да мине нормално без да се налага второ секцио. Бебчо върви големичък, пишката расте и ще го чакаме с най-голямо нетърпение да се роди след 20 април. Малко е по-големичък от Калоян по същто времето. Той е бил 396г , а сега бебето е 450г, но Марков каза, че всичко е в рамките на нормалното!

Исках да кажа на Вадада и на Ася, както и на другите майки с близнаци, да погледнат ако имат възможност количките на Фил и Тед. Мисля, че са много добър избор за близнаци! http://www.iventas.bg/iventas/index.php?/Phil-Teds/Kolichki/PT-0 … bliznatsi-E3.html

При нас сега остава големият проблем с умуването на името! Имаме 4 месеца да го измислим, дано да стигнат!  Mr. Green Mr. Green

# 666
  • София
  • Мнения: 742
ani_d, браво за тези хубави новини!!! Марков ФМ ли ти прави + преглед или само преглед?

VesitoAJ, и аз много искам да поръчам от Asda и Tesco, но нещо ме притеснява доставката. Знам че тук не е мястото да питам това, но ти как точно поръчваш - с каква карта, до български адрес ли и колко е доставката?

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 10:31 от ЕлБиЕн

# 667
  • Мнения: 152
Здравейте, мами! Гледам сте добре в общи линии, което е много хубаво Simple Smile Въобще бъдете над тъпите неща и хора - никой от тях не заслужава и една сълза или нервичка от нашите, така че една голяма м*й*а  на всички и си гледайте бебоците и семействата.
Аз нещо се опитвам да се разболея, но вчера си взех някои хомеопатични лекарства и май съм по - добре. Беше много забавно когато в аптеката казах, че искам някакви медикаменти за грип, но да имат предвид, че съм бременна в 6 месец.   Ма наистина ли, то толкова добре изглеждате, пък и не Ви личи - и аз гледам едно такова учудено и викам е как не ми личи - вижте какво коремче си имам  hahaha Та така стана леко смешно и конфузно от друга страна, но както и да е!
Някой чувал ли е за Euphorbium - хомеопатични капки за нос и Осцилококцинум?Моля, споделете ако имате наблюдения за действието им.
И още един въпрос да Ви попитам - утре най - после е часът ми за ФМ  Peace, преди прегледа има ли нещо специфично - да не ям, да не пия нещо или такива особености не се спазват?
Благодаря предварително за информацията и прегръдки на коремчетата  Hug

# 668
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен, със закъснение. За количките на JANE - малкия е с Жане слалом про, триколка. Хубави са, защото са големи /широки/, на имат и недостатъци. Примерно - тежки са, когато се вдигат в багажника. Трудно е сгъването. Най-важното - позицията за сядане не е направена както трябва. Ние много дълго време не можехме сами да я нагласим, че ходихме в магазина да ни я сглобят в седнало положение. Може би е трябвало една идея по-изправен да е гърба на количката. Нашия много пострада от една ваксина и си забави двигателното развитие, ходим на рехабилитация и ще ходим още много време. И той понеже вече захитря, са "изсулва" и не седи на дупето си, както може, ами някакси се изляга и съответно - се изкривява малко или много. Иначе аз съм за триколките с големи колелета, задължително. Малките колелца по нашите дупки и тротоари са живо мъчение. С големия купихме хубава "зимна" количка. После порасна, седна и баща му се тръшна да сме купели по-евтина количка. Резултата е 3 седащи колички. Включително едната на втората седмица, като я качвах на един тротоар, дръжките й се изкривиха в ръцете ми. Така че - специално за количката - скъпото си оправдава парите, но разбира се, трябва да се гледа внимателно, защото само цената не е гаранция.
А за естественото раждане, секциото и възрастта - аз съм на навършени 38 години. Малкия го родих на 37 години. И двете ми раждания до сега са по естествен път, и двете деца бяха по 4 килограма. Ако сега не е седалищно или пък нещо не е омотано в пъпната връв, никакви операции. Възстановяването е при всяко положение по-лесно, пък и изпитвам ужас от всякакви упойки, не толкова че ще ме режат. Пък и съм си намерила "успокоение". При всяка контракция си казвам, че всяка следваща болка е всъщност една болка по-малко до раждането и това помага психически. Освен това, макар че сме от Варна, ще раждам пак в Стара Загора, в "Иван Рилски", понеже съм много доволна от всичко. Та там ми разрешиха колкото искам да вися в банята и да се поливам с вода. Не че ще спрат болките, но е една идея по - поносимо. Така че - всеки сам ще си реши, важното е да са живи и здрави и бебетата, и майките на финала; че след това - почват коликите, нощното хранене и т.н.
Поздрави на всички майки и не си слагайте на сърце кой какво казал, всичко ще е наред на финала!

# 669
  • sofia
  • Мнения: 1 191
Здравейте в тази снежна утрин!
Работещите, успяхте ли да стигнате на време за работа? Примиера обеща, че ще хваща снежинките още във въздуха, ама май не му се отдаде Laughing.
e.damyanova , не е необходимо да се прави нещо специално преди ФМ. Просто си отиваш на по-подробна ехография. За капките Euphorbium - пръсках с тях сина ми като беше малък - мисля, че имаше ефект. Ползай ги без притеснение.
Бобо и Алекс , коя ваксина ви направи белята? Моят син прие много тежко Тетраксим-а, който се слага на 6 г. До тогава не е имал проблем с ваксините. Тогава много се уплаших, защото беше неадекватен, сякаш със замъглено съзнание Sad. Слава богу след около 12 ч. всичко беше ОК.

# 670
  • Варна
  • Мнения: 13
Добро утро, мамчета! И във Варна сега пак вали сняг и се радвам като малко дете, а и бебо покрай мен явно - тропа си ритмично от сутринта.  Wink

Тези девойки разкриващи се ми стоплят душата  Heart Eyes и хайде женските мами да споделят идеи за имена. На мен частта с женските имена ми е любима и съответно много любопитна!  Flutter

Повъзмутих се и аз на случките тип "балкански синдром" на момичетата, които споделиха, но слава богу силата е в нашите ръце  Wink, си мисля аз - на нас се пада да отгледаме едни достойни българчета и да поправим саркастичната си собствена представа за нашия народ.  Peace

За кървенето от носа, Мони, понеже аз бях споделила първа (а и още ми се случва), открих, че честото проветряване на помещението, в което съм, ми помага доста и за отпушване на носа, и за разреждане на моментите на кръвотечение. Такива са ми наблюденията досега. Не ми се отделят в момента парички за овлажнител за въздух и действам с проветряване (а ние се отопляваме с климатик, и допълнително с духалка - и двете много изсушават въздуха). Whistling

Иначе при нас няма нищо ново, та затова и само ви чета тук, не се включвам особено. Blush Хайде, пожелавам един хубав свеж ден на всички ви!  bouquet

# 671
  • Мнения: 0
Втория пентаксим ни увреди. Голямо чудо стана, но не искам да ви развалям настроението. В България го доразболяха едно хубаво, понеже ваксините били манна небесна и не можели да причиняват вреди. Добре че в братска Турция /със и без ирония/ тези деца не ги отписват, та сега има светлина тунела. За бъдещата госпожица, както и за двете ми по-големи деца, ваксините вече са мръсна дума. Още в родилния дом ще подпиша, че ги отказвам, защото още едно такова преживяване просто ще ме довърши. Но това си и мое мнение, пък и наистина, увреди се случват много рядко, но е важно да се знае, че са напълно възможни.

# 672
  • Мнения: 288
Осцилококцинум е много добро хомеопатично лекарство - ако съвсем в началото на настинката изпия 3 за един ден, след това 2 и т.н. не се разболявам. От 2 месеца пия и по 1 на седмица профилактично и съм здрава /пия и Биозин мама и Пренатал и не гарантирам точно кое помага, но явно нещо помага, защото около мен само болни, а аз пу-пу съм здрава/.

# 673
  • Мнения: 77
Привет! Здравните неволи в нашето семейство продължават.От снощи Дани е с разтройство, цяла сутрин се мъкнем по лекари и лаборатории. Има съмнения за бактериална инфекция, която е заразна.Таткото е в София ,колата на ремонт, другата с летни гуми и цяла сутрин се моля на познати да ни карат, че тук вали много. Добре, че е бебка, която с ритничетата си ми дава настроение. На всичкото отгоре навън не успях да падна, но го направих в къщи. Подлъзнах се с мокрите ботуши на дървения под и направих шпагат. Резултат: ударено дясно коляно, навехнат пръст на лявата ръка, и нещо си направих на кръста. Абе приказка. Дано всички тези неволи останат в старата година и новата да почне на чисто!

# 674
  • Червено знаме 11:)
  • Мнения: 57
blv пази сеее!!!И от падания,и от зарази...и дано както казваш лошото ни остане в старата,а новата година ни донесе само радост и щастие,и няма как да не е така,с толкова бебоци които очакваме!

Общи условия

Активация на акаунт