Re: Запленяваща сърцето / Gönülçelen / по ATV в петък от 20:00 - Тема 68

  • 33 110
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Пазарджик
  • Мнения: 425
Baqi благодаря ти за руската песен! Чудесна е, достави ми голямо удоволствие.

# 61
  • Мнения: 8
Изумява ме умението на Мурат да е непоследователен в своята последователност!
Това,че много обича Хасрет и слепите го видяха,и глухите го чуха!Дори пред майка си го призна...Сега,обаче,какво прави?Иди си-дойди си?!Разбирам,че иска да даде възможност на Хасрет да изяви себе си - може би мисли,че е свръхпроективен като "оджа".Но не вярвам да не си дава сметка,че с отдръпването си няма да й помогне за професионалното й и личностно израстване.Защо се сбогува с нея преди да й открие чувствата си?Страхува се да не бъде отхвърлен.Обрича се на самота и изгнание без да знае какво мисли и чувства тя.А на всичко отгоре й казва,едва ли не,че я оставя встрани от живота си-"Истанбул ще си е там,но аз няма да бъда с него"?!Много комплексирано,че дори и саморазрушително поведение!Защо не се бори?
А Хасрет,милата,плаче...Даже ми се стори по едно време,че каза-като цветарка е била по-щастлива/не съм много сигурна/
Не напразно е казано:Човек плаче,когато е познал щастието и не може да го има!!!

# 62
  • Мнения: 0
Привет  Hug до късно сте разнищвали серията.........все си мисля, че нашият филм ще е както се казва " на час по лъжичка", всичко ще е завоалирано, с погледи, недоизказани неща и така лека полека до края ще се наредят нещата 

# 63
  • Мнения: 5 723
Левент както и да се извини,както и да се обясни за мен си остава......Не става въпрос за любовта му към Хасрет/отношение продиктувано от сърцето му/ макар ,че и това е детайла,а за отношението му към Мурат-отношение осъзнато,прецизирано,предна-мерено,озлобеност,завист...Какъв ще стане Левент? Истински....?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

# 64
  • София
  • Мнения: 5 334
Благодаря ви много, момичета! Много се радвам, че анализът ми ви е грабнал. Тъй като не мога да съм така честичко с вас, както бях преди, се старая да наваксвам с дълги анализи. Grinning
Обичам ви! Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 65
  • Мнения: 0
Здравейте, Запленени!
 Поздрави на всички в новата тема!
 Hug Hug Hug Hug

Тинче, благодарности за обективния и точен анализ!
Подхождаш към всеки образ, съобразявайки се с неговите чувства и особености, а това
е много зряло и човеколюбиво отношение!
Харесвам анализите ти! newsm51 smile3525

Аз съм доволна, макар и без превод, че Мурат направи  малка стъпка към Хасрет и също
както много  от вас казаха, ще спре да бяга от чувствата си и ще се  бори.
Един толкова ерудиран и фин мъж,  като  Мурат, не може да не е видял как блестят очите на любимата му, когато е с него, как звучи гласа й, когато му говори, как тръпне тялото й когато танцува с  нея и докосна лицето й!
Така, че не мога да се съглася,  че  той не е  наясно  с нейните чувства. Според мен Париж и Жан Пиер му помогнаха да разбере себе си !






# 66
  • Мнения: 1 095
Здравейте, Запленени!
 Поздрави на всички в новата тема!
 Hug Hug Hug Hug

Тинче, благодарности за обективния и точен анализ!
Подхождаш към всеки образ, съобразявайки се с неговите чувства и особености, а това
е много зряло и човеколюбиво отношение!
Харесвам анализите ти! newsm51 smile3525

Аз съм доволна, макар и без превод, че Мурат направи  малка стъпка към Хасрет и също
както много  от вас казаха, ще спре да бяга от чувствата си и ще се  бори.
Един толкова ерудиран и фин мъж,  като  Мурат, не може да не е видял как блестят очите на любимата му, когато е с него, как звучи гласа й, когато му говори, как тръпне тялото й когато танцува с  нея и докосна лицето й!
Така, че не мога да се съглася,  че  той не е  наясно  с нейните чувства. Според мен Париж и Жан Пиер му помогнаха да разбере себе си !
Съгласна съм с вас момичета. Много хубави мнения се изписаха от снощи до сега и всичките си имат логиката....
Но за мен най-съществено нещо, което се случи в този епизод  е срещата и разговорът (него не го разбрах) между Левент и Мурат. Аз лично не очаквах Мурат при срещата си с Хасрет  (след завръщането си от Париж),  да и говори за чувствата си...
Ако го беше направил щеше да  постъпи като Левент (подмолно и зад гърба, при положение че знае за предложението му за женитба), а Мурат не е такъв, но след тази последна сцена на филма - картите бяха сложени на масата, правилата се изясниха - всичко започва отначало - наравно (като при облог)..... и двамата ще се борят. Такъв е Мурат оджа.
Това трябваше да направи и Левент... преди да започне да се домогва до Хасрет....

# 67
  • София
  • Мнения: 5 334
Кали, разговорът всъщност беше следното.... Левент нападаше Мурат за това, че го бил "излъгал", че казал, че ще остане да живее в Париж, а се върнал. Мурат отговаря: "Сбърках." После пък Мурат разпитва Левент какво са правили с Хасрет, а Левент отвръща с очевидни неща - албум правели, работили, помагал й... "Друго?", пита Мурат. "Друго? Какво друго?" "Ще ти кажа. Забрави нещо - че си й предложил брак, например." "Чул си, значи?" "Чух." Разправят се за това, че Левент действа зад гърба на Мурат. Левент защитава тезата, че Хасрет ще го обикне, един ден ще го обикне. И накрая спорът завършва с Левент: "От сега нататък, този, който ме лъже, не ми е приятел." и Мурат: "От сега нататък, този, който предлага брак на жената, която обичам, не ми е приятел."

# 68
  • Мнения: 0
след тази последна сцена на филма - картите бяха сложени на масата, правилата се изясниха - всичко започва отначало - наравно (като при облог)..... и двамата ще се борят.
Кали, и аз мислех за  същото, но ти го изрази чудесно!!!  bouquet  bouquet
Мисля само, че Мурат даваше също погрешни индикации и то не само с действия, но и с думи каза, че Хасрет не го интересува и то в прав  текст!
Левент, реши,че е свободен да действа, както той усеща нещата! Wink Wink
Е, сега, след  този разговор, ако може така да се нарече тази бурна  кавга резултатът е нулиран!
Нека победи любимият!!!

# 69
  • Мнения: 0
"От сега нататък, този, който предлага брак на жената, която обичам, не ми е приятел."   
Ето на  това изречение, казвам стъпка  към Хасрет и  съвсем осъзнато  чувство!
   
 

# 70
# 71
  • Мнения: 0
Благодаря, Кукумбер тази песен ми  напомни едни много мили дни от живота ми!   bouquet  bouquet

# 72
  • Мнения: 33
И аз ти благодаря за песента и клипчето, чиито кадри ме върнаха отново в този прекрасен и пълен с история град Рим от който се завърнах само преди седмица и с умиление гледах позвнати вече за мен места. Прекрасно беше. Нека всеки се докосне до атмосферата на вечния град. Пожелавам ви го все сърце

# 73
  • Мнения: 2 116


И аз благодаря за песента ...чудесна е.
Но, защо ги няма коментарите ти за сериала? Thinking
Ъгъла и гледната ти точка бяха много интересни? Peace
 Hug Hug Hug

# 74
  • Мнения: 0


И аз благодаря за песента ...чудесна е.
Но, защо ги няма коментарите ти за сериала? Thinking
Ъгъла и гледната ти точка бяха много интересни? Peace
 Hug Hug Hug
newsm10 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт