Как почиствате при смяна на памперс?

  • 1 892
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Всеки път го мия, но без сапун. Сапуна, само вечер.

# 16
  • Мнения: 2 000
С мокри кърпички.

# 17
  • Мнения: 46 516
Като забременях се заричах, че такива кърпи няма да ползвам за моето бебе, не ми се струваха достатъчно хигиенични и наистина първите 2 месеца миех на всяко акане. Обаче от честото мокрене се подсече много зверски, спрях и минахме на мокри кърпи и миене веднъж на ден. Вече година и нещо така я караме. Спасиха ни  Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Абсолютно винаги го мия, щом е акан.Първо избърсвам с мокри кърпички, после мия с водичка и бебешки душ-гел, после крем против подсичане и памперс.Щом аз не мога да си представя да ида до тоалетната и да не се измия, не виждам защо да държа бебето си неизмито Naughty
За протокола - не се е подсичал никога, нито веднъж Grinning

# 19
  • Мнения: 4 068
През деня сме с мокри кърпички, освен ако не е много оакано положението. Но то при нас рядко е много оакано, понеже тя ака един максимум два пъти на ден и то сутрин точно по едно и също време.
Иначе вечер я къпя и тогава измивам много сериозно дупата. Ползвам си бебешки душ-гел всяка вечер. Преди пампата мажа с един сръбски крем-Детска витаминска крема се казва-и досега никога не се е подсичала или дори леко зачервявала.

# 20
  • Мнения: 854
Ако е много наакан го мия/примерно ако е седнал и го е смачкал едно хубаво Sick /, ако не се е оцапал много - кърпички. Вечер или го къпем целия, или само дупето. Като беше по-малък пак така процедирах. Но сапун не ползвам като му мия дупето само, аз също не се мия със сапун. Като го къпем целия тогава. Дупето му не се е подсичало досега, при най-малкото зачервяване Бочко и изчезва бързо Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 974
Ами то всяка майка различно постъпва според самото бебче. Криси е с много чувствителна кожа, по препоръка на лекарката използвахме кърпички но тя много бързо се подсече от тях. Затова минахме на миене с вода, много е важно след това бебето да е добре подсушено. Аз я ставях мойта дивотия Laughing да поридка малко по голо дупе и след това я мажа с нещо и и слагам памперса.
Това ни реши проблема с подсичането ....иначе кърпичките си ги ползваме, но само навън, когато няма условия за по- добро почистване

# 22
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
С мокри кърпички. Ако положението е много оакано- с вода. Simple Smile

И аз така Peace

# 23
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
С мокри кърпички. Ако положението е много оакано- с вода. Simple Smile
И ние така.


ха-ха, и ние сме така!

# 24
  • Мнения: 6 472
В началото я миех всеки път, но толкова зверски и се изсуши кожата и се подсече, че сега мия само вечерно време и при силно осир.... на пейзажа. През останалото време мокри кърпички Grinning

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Всеки път го мия, но без сапун. Сапуна, само вечер.

И аз съм така!Мокри кърпи само ако не е наакана!

# 26
  • Мнения: 1 427
Мокри кърпички,вечер основно миене.

# 27
  • Мнения: 7 803
само мокри кърпи

# 28
  • Мнения: 1 006
С мокри кърпички. Ако положението е много оакано- с вода. Simple Smile
И ние така.


ха-ха, и ние сме така!

много цитати, ама и ние сме точно така
проблеми досега не сме имали, да чукам на дърво

# 29
  • Мнения: 2 237
Аз преди след всяко акане миех Калина на чешмата,ама защото много се омазваше...Откакто ходи на гърне обаче я изтривам само с кърпички,а вечер с вода и сапунче при къпането.Досега никога не се е подсичала. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт