Кърмене, захранване и зелено ако

  • 4 154
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте!
Бебето ми е на 8 месеца. Вече 2 месеца го захранвам без особен ентусиазъм от негова страна. Засега е само на плодове и зеленчуци, хапва и по някоя коричка хляб. Суче по 5-6 пъти на ден и по толкова на нощ.
От една седмица ака зелено и слузесто в малки количества по 5-6 пъти на ден. Оттогава и дупето му е все обринато и червено, понякога има и пъпчици около устните. Няма промяна в апетита, жизнен е и няма вид да го боли нещо. Веднага спрях да му давам нови храни, а последните дни му давам само оризова каша с банан. И кърма, както си е свикнал. Но промяна няма. Педатърката не пожела да го прегледа, само ми каза по телефона, че не е нищо сериозно и сигурно бил настинал.
Та сега се чудя какво да го правя. Да го храня ли с плодове и зеленчуци? Или да спра всякаквя храна и да му давам само да суче? Той и без това яде малко твърда храна и суче като за световно... Не вярвям да е настинал, но пък надали е и хранително, защото храната нищо не променя. Да настоявам ли да го прегледат и изследват?

# 1
  • Мнения: 372
При моята дъщеря вече на два пъти се получи - само на кърма сме. Зеленото ако продължи и двата пъти около 2 седмици. Дадохме от акото от памперса за изследване за бактерии. Не бяха открити такива. Педиатърката не можа да каже от какво е - можело да е студ, претопляне, храна, която е поела майката - тогава подозирах един нов чай за кърмачки, който си взех. Предписа ни смекта 1 пакетче дневно. Давах около 5 пъти, т.е. 5 дни, но не се оправи и го спрях. През цялото време давах биогайа също.

Ако продължи може да настояваш за изследване за бактерии, най-сигурно е да спреш захранването. По принцип детето трябва да е напълно здраво когато приема нова храна, за да може да следиш за евентуални реакции.

# 2
  • Мнения: 9 487
Привет,
да би могъл да е настинал, но тази слуз няма да е от настинката..
Менюто на бебето щом казваш че е ок, то да не би нещо от твоето да провокира тези изпражнения? (да си хапвала алергизиращи храни-съдържащи повече хистамин примерно, или пък фъстъци..)
Като мерки, бих ти препоръчала да вземеш пробиотик с възможно повече различни бактерии(био-гая е само 1вид) и да спреш захранването за 4-5дни.

# 3
  • Мнения: 3 715
Имахме същия проблем преди месец, като акото имаше и неприятна кисела миризма. Знам, че акото на бебетата стават зелени, когато настинат, а бебето наистина беше сополиво и кашляше. Минахме само на кърма за около седмица, но не помогна, давах Био гая, също не помогна. Само Смекта го оправи за два дни, по едно пакетче сутрин и вечер.

# 4
  • Мнения: 133
С моята дъщеря се захранваме от близо месец и на моменти акото й също е зелено.Аз също съм в чуденка от какво може да е newsm7
Аз не съм поемала, като храни нещо по-различно от обикновено,за да й се отрази на нея.Не е и болничка.....затова мисля да спра за няколко дни със захранването.
Ще следя темата с интерес Hug

# 5
  • Мнения: 108
При нас акото стана зелено след пътуване и смяна на средата. Вече 10 дена е така. Не се сещам да съм яла нещо, което може да го дразни.

Като мерки, бих ти препоръчала да вземеш пробиотик с възможно повече различни бактерии(био-гая е само 1вид) и да спреш захранването за 4-5дни.

MTV, предполагам, че имаш предвид аз да взимам пробиотика, нали? Хубаво, че стана дума за това, чудех се дали е съвместим с кърменето. Знам, че фармацевтите масово не позволяват, защото не е изследван, но при положение, че и бебето може да взима...

# 6
  • Мнения: 9 487
Не, за бебето (за теб, като кърмачка не е противопоказен Peace); ето за про-; пре-, и синбиотиците:
http://www.jpi-probiotics.com/bg/probiotics.php
Иначе има АМ с про и пребиотиици, така че спокойно Wink

# 7
  • Мнения: 51
Зелено ако - ок, ама слуз? Според мен, настоявай за час при лекарката. Как така ще прави преглед по телефона, леко безотговорно ми се вижда.

# 8
  • Мнения: 108
Пак се включвам, защото проблемът продължава вече почти месец и вече се чудя какво да правя  #Crazy
Давам пробиотици и наистина има промяна - акото стана жълто. Но пък продължава да ака на често, 5-6-7 пъти на ден в малки количества. Понякога е гъсто, понякога има слуз. И често дупето му е подсечено. Захранването е спряно, давам му само бананови и ябълкови пюрета, оризови каши, лечебната каша на Хумана. И кърма на поискване. Междувременно избиха и 2 зъба.
Преди няколко дена беше адски подсечен и се появи малко светла кръв в акото. Дадохме го за микробиология, няма нищо. После говорихме с 2 педиатъра. Единият го прегледа и каза, че е напълно здрав и сигурно е лека непоносимост към глутена, да го спра и след 2-3 дена ще видим. Другият пък каза да му давам смекта (по 2 на ден) и да не спирам глутена.
А аз незнам кого да слушам. И не намирам смислена информация по въпроса. Може ли някой да ми помогне с информация?

# 9
  • Мнения: 9 487
Confused съжалявам, че няма подобрение Sad
Ако е алергия към глутена, освен слуз, ще има И подуване на коремчето, болезненост като колики-то всъщност са си колики и газове; повръщане диария...:
http://www.schaer.com/smartedit/documents/download/AZ_BG.pdf
http://www.lekar.bg/news-41/info-2377/%D0%9D%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D … 0%BA%D0%B8%D1%8F/

Във този линк, инфото е по-надолу:
http://glutenfree-bg.blogspot.com/

Как е даван глутена-по поредност на въведените житни култури?
Другото което се сещам, е че в бананите има хистамин..въпреки че се дава рано; защо не пробваш да го спреш за седмица за да видиш ефекта. Имай предвид, че по-бавно се въстановява лигавицата на стомаха и тънките черва..
Тази ясна кръв във акото е притеснителна. Заведете бебо и на гастроентеролог (в последния линк има координати на такива)

# 10
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Нашия Пупи още в първия и втрория месец, че и после до колкото помня имаше зелено ако, дори със слуз. Докторката нищо не каза, мина си от само себе си. Също така имаше ситни пъпчици около устата, но и те си преминаха.
За подсеченето дупе, не знам дали има връзка с другите проблеми, може и да няма. Ние също имахме този проблем, смених 10 вида кремчета, накрая махнах Памперс, ползвахме Беболино една седмица докато дупето се успокои и едно червено шпрейче Еосин (или нещо такова). Оправи се за 2 дни. Сега сме с Пуфис....
Опредлено Памперс създават проблем и от други майки съм го чувала...

# 11
  • Мнения: 136
При нас точици кръв имаше от раничка навътре от ануса - фисура. Не е опасна, изписаха ни кремче за мазане и промивка в тетра. Установи я детски хирург, всички останали педиатри "стреляха на посоки". Също пускахме микробиология и беше чиста. Акото варираше от зелено към жълто и обратно, както и беше по-рядко често пъти и пълни памперса по 3-4-5 пъти на денонощие и все още е така. Бебко е на почти 6 месеца само на кърма.
Дано съм помогнала!
Успех!

п.п. Също давах прахчета против растройство 3 дена (нямаше смисъл от тях) + биогайа. Сега е на Гастрокинд и Имуникинд - хомеопатични.
 Peace

Последна редакция: ср, 22 дек 2010, 09:22 от Petiofski

# 12
  • Мнения: 108
MTV, благодаря ти за информацията. Май грешно се изразих, не ставаше дума за алергия (слава богу), а само за временна непоносимост. И това си остава само теория на този лекар, с която другият не е съгласен.
Днес бяхме при трети, по-сериозен (уж) лекар. Той пък смята, че разстройството е от зъбите. Намери раничка в самото дупе, от която явно е кръвта. Изписа ни ентерол и хидрасек. И за мазане дефламол и имазол. И ме изуми, като ми каза да отбивам, защото млякото било лошо за разстройството. Нямам намерение да отбивам, напротив, мисля си, че млякото е най-доброто за бебо в момента. Кажете ми какво мислите.
Междувременно излязоха резултати от едни изследвания на акото за окултни (скрити) кръвоизливи - положителни. Не разбрах защо ги правихме при положение, че си има очевидна кръв.
Да си призная, съмнявам се във всяка дума на лекарите. Възможно ли е почти месец разстойство със слуз да е от зъби? Вече тотално се обърках. И всеки път като му сменям памперса, се поразтрепервам, от това какво ме чака вътре. Сега какво да правя. Да му давам ли тези лекарства?

# 13
  • Мнения: 136
Здравей 100iana! Много познато ми звучи! Със същия проблем сме. ВНимавай с дефламола, защото както пише в листовката - предизвиква кожни обриви и бебко се изрина на първото слагане. Правя му само промивки след къпането вечер.
Сигурна ли си, че има разстройство? Виж, разгледай как трябва да изглежда акото на бебетата.
http://slavip.moetodete.bg/blogpost_4318_0.html

# 14
  • Мнения: 108
Ми и аз вече незнам дали е разстройство... Гледах ги 100 пъти тия снимки, но нищо не ми се изясни. В началото беше по 5-6-7 пъти зелено със слуз и в малки количества. Сега е същото, но по-жълто. Но още има вариации в количеството слуз и в отенъците зелено. Вече го сънувам това зелено... #Crazy
А при вас някой има ли идея от какво е разстройството? И от кога е така? И разстройство ли е въобще? Нормално е за кърмено бебе да ака често и течничко.
Какви прахчета за разстойство му даваше? При вас е по-просто, защото е само на кърма. А аз въведох 100 неща вече и сега се чудя от кое е.
Раничката в дупето е от честото акане. И при вас предполагам е било така? Бързо ли мина? В крайна сметка се отказахте от дефламола, така ли? Аз ще го пробвам тая вечер.
Пожелавам за вас и за нас внезапно оздравяване  Hug

Общи условия

Активация на акаунт