Кърмене, захранване и зелено ако

  • 4 160
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 136
При нас проблемът е ...... сигурно месец стана вече. Аз също не съм сигурна дали е разстройство. Дефламолът го спрях, да, а прахчетата бяха хидрасек. Надявам се е минала раничката. Не отидохме на контролен преглед защото ми писна от доктори, а и се водя по бебко, че се чувства добре - хапва си, спи си, спокоен е. Мислехх си дали не е нещо от това, което аз ям, но не съм яла нещо различно, избягвам само цитрусови плодове...Някои дни си е жълтичко и маааалко по-гъсто, други е зеленикаво, някой път има и слуз. Моята интуиция подсказва, че си е добре. Но го наблюдавам и аз със свито сърце отварям памперсите...

Успех!

# 16
  • Мнения: 9 495
Възможно ли е почти месец разстойство със слуз да е от зъби? Вече тотално се обърках.


За мен не е нормално и редно; и бива да се търси причината. Peace
Аз не съм доктор, затова изказвам само предположения за източника на проблема.. - бива педиатъра на фона на проявените симптоми във времето, реда на въвеждане на храните, дали наддава и как бебето и пр..да прецени на какъв специалист да ви прати..(прочети все пак за глутена..няма там понятие  "лека непоносимост"-ако не понася, се спира и избягва всячески...цьолиакията е неприятна болест Confused)
Има мноого редки случаи на лактозна непоносимост-намираща се в кърмата (с даване на капки колийф бива да стане ясно това ли е..); Ето инфо:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=319010

Координати на консултанти по кърмене-можеш и тях да питаш за повече инфо за лактозната непоносимост (ако се касае за това):
http://www.podkrepazakarmene.com/konsultanti.html

Дано не е нещо сериозно  Praynig Относно изписаните лекарства-мазилата ок (за облекчаване ), но прахчетата за р-во няма да решат проблема..търсете причината  Peace

# 17
  • Мнения: 108
Пак се включвам, отново озадачена...
След 1 седмица ентерол и лечебна хумана, нещата се стабилизираха. Акото стана съвсем нормално, слузта изчезна. Изчаках 2-3 дена и започнах да давам малко пюре от морков. На третия ден - все така нормално ако, но на два пъти изкара само мъничко слуз (точно като сополче) пак с жилки кръв. От което пак ми се изправиха косите.
Скоропостижно се озовахме в кабинета на прехвалена гастроентероложка. Преди да успея да опиша какво се е случило, само споменах слуз и кръв, и диагнозата беше поставена - "алергия". Без никакви въпроси за микробиология на акото, за общото състояние на бебето, за наддаването му... Нито стана дума за въведени храни...
Обясни ми диетата, която трябва да пазим, която също ме озадачава, защото не е много строга. Като гледам има доста алергенни храни, които са ни позволени. И обеща, че след 6 месеца всичко ще мине.
И вече съвсем се обърках - толкова лесно ли се поставя такава диагноза, толкова лесно ли се познава каква е алергията?? Каза, че не било към глутен, нито към лактоза, нямам идея от къде разбра...
Детето нищо не го боли, вече дори разстройство няма. Трима педиатри преди това, след внимателен преглед казаха, че не било алергия...
Може ли някой да ми обясни повече за тези неща? MTV, нямаш ли още някой линк за мен? Други майки с алергични деца, можете ли да споделите опит?


Последна редакция: ср, 05 яну 2011, 14:20 от 100iana

Общи условия

Активация на акаунт