Отговори
# 705
  • Мнения: 430
Благодаря на всички момичета за милите думи.
Реа, незнам мила, и аз питах защо чак след 1 година и ми казаха че не е нужно да се прави нищо повече. Тумор маркери не са ми изследвали, защото казаха че нямам наличие на ракови клетки. В хистологията така пишеше и така ми го обясниха и това беше всичко.  
Синеочкоооо, наистина позитивните мисли правят чудеса. Песничките ти ми качват настроението на "max"
 Без вас и подкрепата ви щеше да ми бъде много по-трудно да се справя.
На всички пожелавам да се чувствате по този начин Peace Peace Peace
Джес  love001

# 706
  • София
  • Мнения: 512
Днес си записах час за д-р Карагьозов.Имаше свободен час чак за 13.05.Не можаха да ми кажат цените,че не ги знаели,но около 40 лв прегледа.Някой скоро ходил ли  е при него?Колко горе -долу ще е преглед,колпоскопия и цитонамазка?

Мился, че поне още 40лв. ми взеха за колпоскопа и цитото.

# 707
  • Мнения: 758
по-скоро размишлявам върху друго- докторът който прави колоскопията препоръча и цервикално абразио понеже имало промени на цервикалният канал /което било нормално предвид че имам едно нормално раждане/ които обаче навлизали навътре. каза че не е спешно но е хубаво да се направи и сега се чудя дали да се подложа на това или не. ако някоий има идея за какво точно става въпрос може да сподели.
Аз бях в съвсем същата ситуация - на колпоскопа не се виждаше нищо, но имах изменения на цервикалния канал, които навлизаха навътре. Аз обаче имах контактно кървене, и заради това ми направиха абразио - резултата от хистологията беше добър и кървенето изчезна засега. Така че, при мен беше добре да се направи и съм доволна, защото в момента оплакванията ми изчезнаха. Не знам какво да те посъветвам, може би потърси още едно лекарско мнение.

# 708
  • Мнения: 5 140
Чериии  Heart Eyes, само тук ли  Mr. Green Laughing

# 709
  • Мнения: 199
а как се чувстваш ти самата?
Да ти кажа, след лапарото си бях с болки, но по време на лукрина нямам,не знам дали пак ще се появят сега.
Възможно ли е да има връзка с клетките, които ми откриха преди конизацията и подут и болезнен лимфен възел зад ухото? Не се повлиявам от капките и антибиотика.

# 710
  • София
  • Мнения: 964
 Здравейте  момичета  !  Hug Hug Hug

 Тези  дни   нямах  възможност  много  да  стоя  във  форума  -малкото ми  дете отново е  болно  с  Т , кашлица и  пак  е  на  силен  АБ.
Чери , Hug Hug Hug  Много се  радвам  за  теб  ,че  се  чувствуваш прекрасно  и нямаш  никакви  оплаквания  !   love001 newsm51 Все   пак  не  е  малко  да знаеш  ,че  вече  проблема  е кардинално  премахнат  и  няма  опасност  от  рецидиви! Peace   Предполагам  ,че  затова  Ганчева ти е казала  контролен  преглед след  1 г.  - просто  няма  какво  да се  следи .При  всички  нас  тази  опасност  си  остава  за  жалост  и  никак не  е малък  стрес  това  непрекъснато  ходене  по лекари  -  следене  с  колпоскоп и  чакане  на  резултати .......  Направо  напоследък  имам  усещането  ,че  живея  от преглед  до  преглед  Cry Sad.
Иве Hug  -  Радвам   се да те  "видя "  тук  отново  !  Надявам  се  вече  да си  много  по  добре  от преди ? Каква  е връзката с  лимфният  възел зад  ухото и  конизацията не  разбрах ? Rolling Eyes

# 711
  • Мнения: 199
Незнам и аз питам възможно ли е да има връзка?

# 712
  • София
  • Мнения: 964
Незнам и аз питам възможно ли е да има връзка?

  Не  ми се  вярва ........сега  нали  след  конизацията  нещата  гинекологичните  са наред ?

# 713
  • Мнения: 199
След конизациата правих лапароскопия, след нея до миналия месец бях на лечение с лукрин.Сега трябва пак да правя изследвания и да видя всичко ОК ли е Simple Smile

# 714
  • Мнения: 430
 love001  love001  love001
Ееее Джеска, съжалявам че сте сте болнички. Грипа ли го е хванал. Дано се оправи по-скоро. За прегледите така ми каза и Ганчева.

# 715
  • Мнения: 4 204
Днес си записах час за д-р Карагьозов.Имаше свободен час чак за 13.05.Не можаха да ми кажат цените,че не ги знаели,но около 40 лв прегледа.Някой скоро ходил ли  е при него?Колко горе -долу ще е преглед,колпоскопия и цитонамазка?

Е като почнат да се правят- как да не знаят какви са цените?! Нали това им е работата!
60-70лева ще ти струва всичко минимум.
Аз ще ходя само на колпоскоп и ми казаха 20лв, но предни пъти мисля, че доплащах 30лв за колпоскоп. Абе вземи си повече пари. Sad И друго. Ако не искаш да чакаш чак до май отиди понеделник или петък и чакай. няма да те върне. Аз ще ходя този петък. Ако решиш да се спреш на този вариант ми пиши да ходим заедно.

Вчера бях при педиатърката за една бележка и ми направи впечатление, че детската част е почти празна. Явно мина грипната вълна. това се сетих по повод болното детенце на Gesika . Джес, чувала ли си за опашка след АБ? Дава се за изчистване от вредното му влияние. Стискам палци бързо да се оправи човечето.

# 716
  • Мнения: 123
gerka,на мен ми казаха,че за прегледа цената ориентировъчно е  40 лв,а за другото не знаят.Май ме устройва.Тъкмо направо там ще си направя и цитонамазката.За в петък и да искам не мога,защото все още съм в рани ,даже се чудя как ще ме преглеждат и махат конците във вторник.

# 717
  • Мнения: 7
Здравейте момичета  Simple Smile
Дълго време се чудех дали да пиша  Rolling Eyes, но имам малки притеснения. Като взех да чета за разни ранички, цитонамазки / чак сега разбирам какво е това /.....взех че се паникьосах.

Имам кандида албиканс, която лекувам упорито...
Течение бяло, пресечено...като пия хапчета ми минава, след известно време отново се появява
Парене, сърбеж и гнилостен мирис- Няма
Бях на контрацептиви от медицинска гледна точка 6 месеца, но после с съгласието на лекар ги продължих, за да не забременея. И така около 4 години.

Поради проблеми с стомах и черва ги спрях миналата година т.е 02.2010г.
Цикъла все закъсняваше, но това си е нормално докато вляза в ритъм си казвам аз.
Докато веднъж цикъла закъсня 35 дни и имах много силни болки преди това..
Отидох на гинеколог и баш тогаз ми дойде на прегледа  Embarassed. 01.02.2011г.

Но д-р Милев си ме прегледа. Установи се киста 20мм и поликистоза на яйчниците /и преди имах/
Започнах Линдинет 20 /противозачатъчни/ и така 6 месеца ще ги пия.
На вторичния преглед му казах, че имах цикъл бая време и все на кпки капки, и също така едно жълто течение едва едва. Каза, че е нормално заради хапчетата и най-веротно ще продължи и следващия месец. Качи ме отново на магарето, за да види маточната шийка.
Гледа си там човека, ама аз се чувствах кофти тоя ден, бях съвсем глуха нищо/ на антибиотици, заради гноен отит на средното ухо/, че бях със слуховия апарат и отделно тоя спекулум ме караше да се чувствам дискомфортно...някак прималяло.
Обяснява ми най-спокойно човека за какво иде реч, той си говори някак по-тихо /абе аз съм глуха малко, човека може да си говори съвсем нормално/.
Имала съм безобидна малка раничка, която за да се лекува /изгори/ трябвало да съм раждала нещо такова или като родя можело да се оправи недочух добре. Повториха ми 3 пъти  Embarassed
Донякъде това било причинено и гъбичките най-вероятно, също така може да се причини от вземането на някои антибиотици и микроорганизмите да се активират. Извади едно голямо нещо като микроскоп...насочи го и гледа ...Викам си к'ва е тая машина бря  newsm78
От гугъл и от Вас разбирам, че било колпоскоп. Вади от едни шкафове разни тънки инструменти си ме гледа бърка, човърка, ама не боли.
Бая време си ме гледа и ми говори, ама патката хич не чува Twisted Evil
Накрая обясни, че раничката е безобидна и мнооого малка и ми предписа Бетадин песари 200мг. Провидон-йод. Всяка вечер по едно да си го слагам във влагалището. Като ми доди цикъл спирам. Като свърши продължавам докато свършат.
След 6 месеца на контролен преглед. Въпроса ми е дали е вземал проба за цитонамазка, не ме карал да нося проби в лабораторията. Той човека го гледах по едно време вади слага на съкълце и гледа на друг микроскоп, капи разни разтвори  newsm78
Тъй де следващия път ще искам цитонамазка, колпоскоп и още какво да искам ?
И слуховото апаратче на макс и на програма кино и тв и тоз път ще го помоля да вика Embarassed

Простете за невежеството и дългия пост  Embarassed Rolling Eyes

# 718
  • София
  • Мнения: 964
janka2002_   -  по   повод  на  цените  в  Токуда  -ще  кажа  само  ,че  един  път съм била  там  на  гинеколог  преди  почти  2 г.  -  в края  на  март  2009 г.  И  то не при Карагьозов  ,а  при  Д-р  Попова  и  платих  75 лв.  за  преглед , колпоскоп  и  цитонамазка  . Чаках резултат  две седмици  . Не  ми се  вярва  сега след  две  години  цената да е  40  лв.   Rolling Eyes


gerka -  Това  за  опашката  хич не  го разбрах  ,каква е тази  опашка ??? newsm78 #Crazy

 
Цитат
Вчера бях при педиатърката за една бележка и ми направи впечатление, че детската част е почти празна. Явно мина грипната вълна. това се сетих по повод болното детенце на Gesika . Джес, чувала ли си за опашка след АБ? Дава се за изчистване от вредното му влияние. Стискам палци бързо да се оправи човечето.

 Не  знам как  е  във  вашата  поликлиника  , но при нас  в  VІІІ  ДКЦ  -  коридорите са  пълни  и  с деца, и с  възрастни. Снощи    вдигна  Т-39,5 гр. -  пие   Клацид .

  pepitas -  много  объркано си  го написала  , но  най  -накрая  разбрах  какво питаш  -дали  ти е  взел  цинонамазка  ? Ами той  не  ти ли каза  , не  ти  ли каза също  кога  евентуално да  търсиш  резултат ? newsm78  По  това  ,което пишеш  ние  няма  как  да  знаем  дали  ти е взел  цито  ,или  не ?  Разбрах ,че  явно  ти е гледал  микроскопски нативен препарат за  микроорганизми . Това  Доц.  Милев  от  Онкологията  -Дървеница  ли  е , или  друг  Милев ?

# 719
  • Мнения: 7
Извинявам се за объркания пост. От Добрич съм. д-р Милев работи в второ ДКЦ. Току що се сетих, че преди време ми е взимал проба за микробиологично изследване и ходех в лабораторията да ги оставя и съответно заплащам изследването. Когато е готово ..директно отива при д-ра резултата. И ми казаха след 1 седмица да ида при лекуващия. Така, че не е взимал.

Благодаря много за разяснението относно микроскопа....
След 6 месеца съм на преглед отново, за да се види поликистозата.
Забравих да спомена, че кистата 20мм е изчезнала. Само поликистозата е останала. Затова още 5 опаковки Линдинет 20 и пак отивам на д-р.

Отново Благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт