Коледно настроение! - 3

  • 109 533
  • 856
  •   1
Отговори
# 615
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Приветки и от мен  Peace Страхотни красоти показвате, браво!  smile3521 smile3501

Аз да се отчета (още без снимки, че нямам качени):
- 2 дози ванилени рохлички, изядени още часове, след като ги направих;
- 1 доза линцерови сладки, чакат слепване;
- 2 дози Медениките на Джема - една слепена и украсена, друга - изядена;
- 1 доза Меденките на Джули.  Peace

И тук ми е питането за меденките - трябва ли да избера дали само да са украсени, или слепени, или може и двете?  Thinking Защото сега мисля да украся меденките, и да направя една медена къщичка...  Whistling

И едно малко странично питане, но поне някой може да ме насочи - искам да ушия костюм на Дядо Коледа. Търся кройка, идея, линк или някакви съвети по въпроса. Хич не мога да шия, но желанието се надявам да е достатъчно силно  Peace

# 616
  • София
  • Мнения: 1 357
Росирай,мама 1+2-много хубави меденки.
Добито 2-браво-напарво професионално изрисувани меденки.
Забелязвам,че тази година всички правят още по-хубави рисувани меденки от миналогодишните си. Peace
Петя таг-много готини снежинки.От къде ги купи?

# 617
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
И тук ми е питането за меденките - трябва ли да избера дали само да са украсени, или слепени, или може и двете?  Thinking Защото сега мисля да украся меденките, и да направя една медена къщичка...  Whistling


Мама Нелка, аз също украсявах и лепих мденките едновремнно... стават супер, както ти се иска така ги прави...

А за костюма, има жестоки костюми в Джъмбо... макар че в Добрич... newsm78

Как си? Радвам се да те видя...  Hug

# 618
  • Sofia
  • Мнения: 45
Може би нещо вече коментирано, но все пак да питам....как и къде съхранявате меденките до Коледа? Трябва ли да са на студено или на стайна температура става? Заради 2те яйца, които сложих малко ме е страх да не стане гаф  Thinking

# 619
  • Мнения: 38
Може би нещо вече коментирано, но все пак да питам....как и къде съхранявате меденките до Коледа? Трябва ли да са на студено или на стайна температура става? Заради 2те яйца, които сложих малко ме е страх да не стане гаф  Thinking
Няма страшно - аз ги съхранявам на сухо място в найлонова торба - миналата година изтраяха над месец и половина  Peace

# 620
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Iggiberry, и аз се радвам да те видя  Heart Eyes Hug тези дни се чудех - ти ли си, не си ли ти  Crazy

# 621
  • Мнения: 4 068
омичета, то къде я купувате тази моделираща маса? Аз готови шрифтове намерих, но тази глазура отгоре дето я правите не я откривам никъде. Моля ако някой не го мързи да помогне с информация, че в събота с малката започваме майсторенето на коледни красоти. Благодаря предварително!

# 622
# 623
  • Мнения: 1
Здравейте на всички, които се трудите за Коледа! От много време чета всичко, което правите и ето днес не се стърпях да ве кажа: момичета вие сте велики!!!!!

# 624
  • Мнения: 27
Джемма, колко брашно отива на една доза меденки?
Първата доза ми беше много сполучлива, ама втората нещо не налучках пропорциите и голям зор видях.

# 625
  • Мнения: 9 109
Много пъстро става тук, поздравления за    страхотния ви хъс, момичета   bouquet

При нас от днес  Шоколадови трюфел бисквити по Юлия

# 626
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Момичета айде кажете кой какви ястия е намислил да прави като:саладки,предястия и основни,ще ми е интересно да разбера.

п.п.Бърз отчет до сега;1 доза линцерови сладки,2 дози ванилени кравайчета и 1 доза меденки на Джема,през уйкенда медена къщичка,слепване и украсяване на сладки,другата седмица;забравените сладки и руло черно и бяло.Това е за сега от мен  Hug

# 627
  • София
  • Мнения: 2 671
renci, готова моделираща мас продават само на едро (по 5-7 кг.) в сладкарските борси - виж координатите в Тортената библиотека. Можеш сама да си направиш - пак там рецептите, препоръчвам желатиновото тесто на Нелка или млечния марципан на Наталина. И двете не са трудни, първото става снежно бяло, лесно се работи и бързо засъхва, второто е много вкусно, но леко жълтее.
Глазура - повечето тук ползват белтъчна (Роял айсинг), ако не те притесняват суровите белтъци.
Последните ми меденки декорирах с разтопен бял шоколад ( на водна баня, с малко течна сметана), малко е пипкаво, че бързо се втвърдява и трябва пак да претопляш.

Арвена, за основно мисля да правя пуйка. Харесала съм си една рецепта за пълнена пуйка с кестени, сушени сливи, ябълки обаче сътрапезниците ми са... "традиционалисти" да речем  Rolling Eyes и май ще останем на вариант пълнена с ориз в/у кисело зеле.
Другата част от сътрапезниците пък са вегитарианци и не мога да им измисля основно, което да е коледно. Идеи всякакви приемам!

 

Последна редакция: пт, 17 дек 2010, 03:13 от Rumya

# 628
  • Мнения: 3 034
Rumya , аз за вегетарианци винаги разчитам на едно богато класическо ризото + зеленчукови шишчета (тях обаче ги нагъват и месоядните!) + пълнен патладжан, примерно. Достатъчно са богати и цветни за Коледа, според мен.  Peace

# 629
  • София
  • Мнения: 229
Много пъстро става тук, поздравления за    страхотния ви хъс, момичета   bouquet

При нас от днес  Шоколадови трюфел бисквити по Юлия оо





Пеп-4о искам да те попитам тези сладки с какъв шоколад ги прави - млечен или натурален?

Да се отчета и аз - направих меденките на Джули, ванилени кравайчета и три медени къщички, които ще ги украсявам и слепвам тези дни. Мисля това да са подаръците за госпожите и лелята в градината на детето.

Общи условия

Активация на акаунт