Коледно настроение! - 3

  • 109 636
  • 856
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 754
За да вляза в коледно настроение правих този сладкиш с пресен джинджифил и круши. Страхотен е! Ето и рецептата, ако някоя от вас вече е приключила със "задължителната програма"  Grinning

Какво е лимонов зест?

# 481
  • Мнения: 27
Аз изпекох линцеровите сладки, станаха и вкусни, и красиви, но определено доста се измъчих и втора доза няма да има. Ще наблегна на меденките Wink

# 482
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
За да вляза в коледно настроение правих този сладкиш ] с пресен джинджифил и круши. Страхотен е! Ето и рецептата, ако някоя от вас вече е приключила със "задължителната програма"  Grinning

Какво е лимонов зест?
Лимонови кори  newsm78

# 483
  • Мнения: 3 089
силно похвалвам бадемово-кайсиевите пръчици:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=543126.msg16993811#msg16993811
преди малко ги направих и се оказаха невероятна вкусотия. при мен отиде доста повече от указаното брашно - по рецепта се получи пихтиеста и несъбираема маса. добавих поне още 6 л.  Peace

# 484
  • Мнения: 7 107
Аууууу, чудесии!!!

Мари-ета, комплименти   bouquet!

Момичета, разкошни неща приготвяте. Гледайки ви се засрамих и днес най-после скрих опеченото, защото последните няколко седмици пека и се изяжда  Twisted Evil. Та частите за къщичката са готови, но ще украсявам утре или в други ден. Имам две дози опечени меденки, от които малко по-малко от половината са украсени, защото чакам гости през уикенда и ще искат нещо сладичко, другите ще ги украсявам началото на другата седмица :




 
Имам тесто за линцерови сладки в хладилника, което отлежава и продукти за още 4-3 вида, които съм запланувала да правя идните дни.
Това е за сега от мен, с удоволствие ви наблюдавам  Hug.

# 485
  • София
  • Мнения: 1 364
Здравейте.
Чудесни красоти сте спретнали момичета.  bouquet
Аз до тук напарвих АКК,Шоколадови сладки с фъстъчено масло-божествен вкус и меденки,които украсявах 3 дена ooooh!

Ето част от меденките




http://kazama.snimka.bg/cooking/koledni-sladki-2009g.452848.21756545

Последна редакция: вт, 14 дек 2010, 17:31 от stefina

# 486
  • София
  • Мнения: 3 612
Ах, направо ми спряхте дъха... аз в неделя успях само с ваниловите кравайчета ( 2 дози - децата ги оформяха), и 1 доза заскрежени елхички. Сега, имам няколко поредни тъпички въпроса:
 - добре ли е да ги държа опаковани в затворени кутии в хладилника

Аз моите ги държа там вече 2ра седмица и кравайчетата и меденките и е факт,че стават по-хубави като престоят.Днес не се стърпях и си хапнах едно кравайче скришом,е няма нищо общо вкуса с първоначалния.Така са се балансирали ароматите и са станали,мммм .Дори се замислям да правя още дози,че тези само на мен няма да ми стигнат Embarassed  Crazy

# 487
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
За всички вълшебници, които правят тази тема неустоимо вкусна и омайно красива, комплименти и   bouquet   bouquet   bouquet

Може ли Коледа и Нова година без баклава. Поне при нaс не се е случило още.

Kаламари

Не се заблуждавайте, нито съм написала думата грешно, нито става дума за морски обитатели. Така се наричат онези безумно вкусни продълговати малки баклавички в Пловдив и областта.



Искам, да благодаря на Аелис, че ми напомни за тях и на Aredhel, че даде идеята как, да постигне човек къдравия им вид.   bouquet   bouquet

# 488
  • Мнения: 38
Не можеш ли да си намериш обикновено царевично или пшенично нишесте ?????
Ами У наше село Карлово не намерих  Confused

Не става ли въпрос за нишестето, с което се правят киселите на бебетата? Това си е чисто царевично нишесте - търси по магазините, където има бебешки храни  Peace

# 489
  • България
  • Мнения: 4
Какво е лимонов зест?

лимонова кора, ситно (или не съвсем) настъргана

А нишестетата са сврени по долните рафтове, под всички готови кремчета на Д-р О., и на мен ми отнема доста време да ги локализирам. Обикновено са в невзрачни пликчета

# 490
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Не можеш ли да си намериш обикновено царевично или пшенично нишесте ?????
Ами У наше село Карлово не намерих  Confused
Не става ли въпрос за нишестето, с което се правят киселите на бебетата? Това си е чисто царевично нишесте - търси по магазините, където има бебешки храни  Peace
Да, за същото. Преди време от 1 диетичен магазин съм купувала, но той вече не работи.
Ще потърся пак, но междувременно се пробвах с обикновено нишесте "ванилия" да направя кравайчетата - станаха доста сполучливи.

# 491
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Хайде да внеса още коледно настроение в темата, готова ми е коледната миниатюра, украсих си трапезарията с нея:


# 492
  • Мнения: 7 107
Джемма браво  smile3501! Много ефектно!

# 493
  • Русе
  • Мнения: 410
Джема, разкошна е тази миниатюра, най-добрата, която си показвала до сега  Peace

Аз днес направих първите сладки - меденки естествено. Украсих само Дядо Коледа, че нямах нерви повече, но утре ще ги снимам и ще ги покажа. И продължавам с украсата на следващите  Grinning Започна се  Wink

# 494
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Страхотиии... много хубави неща има тук и много вкусни... И аз да ви се похваля, че май скоро няма да остане нищо. Извинявам се за глемите снимки, ама съм малко боса. Направих къщичка и няколко вида меденки, овесени бисквити и арменски сладки, показвам всичко:











Общи условия

Активация на акаунт