Коледно настроение! - 3

  • 109 459
  • 856
  •   1
Отговори
# 465
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Ваня1975 благодаря ти за бързия отговор.А за ваниловоте кравайчета и аз днес съм решила да ги правя,но голям зор видях и аз докато намеря натурално нишесте,и най-накрая открих в Билла,натурално-царевично по 50 гр.опаковка Hug

# 466
  • Мнения: 377
 Joy Тогава пробвай с нишесте ванилия например или сметана  ....... най ще се върже в замисъла .... Peace Peace

# 467
  • Мнения: 22 867
И малко не толкова коледно настроение

Ена, котенцата са направо с новогодишно настроение, нали 2011 е година на заек/котка! Peace Много са красиви сладките ти!  bouquet
Doro, всичките са прекрасни, но елхичките ме грабнаха! Crazy  bouquet

# 468
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Уж щях да пускам всичко наведнъж, но не се стърпях Crazy, та по реда на приготвяне:

Ванилените кравайчета на Наталина   bouquet


Меденки:


Рисувани меденки:


Меденки с домашни шоколадови бонбони за децата:


И нейно величество Медена коледна къщичка:






Последна редакция: вт, 14 дек 2010, 14:45 от mari_eta

# 469
  • Мнения: 2 803
Doro, всичките са прекрасни, но елхичките ме грабнаха! Crazy  bouquet

Благодаря ти!   bouquet Нямаш си представа как се радвам, че така ме оценяваш, защото съм ти голям кулинарен фен и доста твой рецепти съм направила!  Hug

mari_eta, думи нямам! Сега започвам и аз кравайчетата, миналата година ми станаха ронливи, да видим тази как ще е!

Ена, чудесна идея с тези котенца ми даде! Много са ти хубави сладките! И на всички също, невероятни сте!  bouquet

Да не е спам...ще пусна и къщичката в гръб

# 470
  • София
  • Мнения: 74
Големи красоти показвате момичета! Браво на вас!

mari_eta, как залепи домашните бонбони върху меденките? Чудя се ако се сложат върху още топлите меденки дали ще е достатъчно да залепнат ... или пък ще се разтопят и обезформят  newsm78

# 471
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
С малко от разтопения шоколад.
А топли няма как да се извадят от калъпчетата...

# 472
  • Мнения: 549
Момичета от рано сте започнали ,аз едва сега ще се захващам и вече сънувам коледните къщички.Ето миналогодишното ми творение,което направих благодарение на съфорумки   bouquet Вярно измъчих се много,няколко къщички отидаха в кофата ,но крайният резултат беше много харесан и ето ,че имам желание пак да запретвам ръкави

Мноооого ме плаши обаче белтъчената глазура  newsm78 Мин година не ми стана гладка,а на зрънца такава една  newsm78 Сега четах,четах ,но пусто много се плаша дали ще я направя добре.Пак ще си питам-белтъкът се избива да стане почти гъст  и тогава ли се слага лимонът?

# 473
  • Мнения: 899
marie_ta, страхотна къщичка, аз все още се въздържам да правя, обаче твоята е много вдъхновяваща   bouquet .
Natalyna, комплиментът от теб значи много  Heart Eyes И аз така знам, че пернички са меденки, ама понеже нямат вкуса на познатите ми такива, реших да ги обявя за различно нещо Hug
oki4, да, пека директно върху силиконовото килимче - не се намазнява и набрашнява (брашното дето се вижда на снимката е от самите сладки, разточвах върху него), а също така тази подложка я използвам и за месене/точене, нищо никога не залепва. Голяма благинка е и много удобно нещо, мие се лесно.

# 474
  • Мнения: 2 309
Уж щях да пускам всичко наведнъж, но не се стърпях Crazy, та по реда на приготвяне:

Уауууу.....златни ръце имаш!

Показвам моите Маслени сладки с целувчена глазура и орехи, макар че след тези чудесии в темата ме е срам просто какви са ми обикновени  Rolling Eyes

# 475
  • Мнения: 0
Eли, Бетина, благодаря ви  Simple Smile И на мен много ми допада този ефект като декорация (обаче много мразя да ми скърца захар между зъбите и затова досега не съм го ползвала).
Звездата е меднека, при първия опит я намазах с мед и я потопих в оцветената захар, но се получи малко рехаво. Затова втората намазах с оцветения в чевено шоколад и тогава потопих в захарта, така се получи звездата, която виждате. Искаше ми се самата захар да е 2-3 идеи с по-наситен цвят, следващия път ще сложа повече боя и по-малко водка.

t-ani4ka, ако се напълни с крем, меденките ще омекнат и могат да поддадат. По-скоро може да се направи торта и да се облепи със стените на къщичката, но в тоя случай трйността ще е няколко дни в хладилник.
А може пък да я напълниш с бонбони, преди да залепиш покрива.


Вече си представям нашата къщичка - пълна със сладки, с една отворена вратичка,  през която малката ръчица на дъщеря ми да се шмугва тайничко.  Joy

# 476
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Доро, Умбра, Денерис, благодаря  bouquet!

Денерис, как обикновени - направо ми замириса на орехи, мммм Crazy, много идейна глазура, може ли да видя някъде рецептата?

Мноооого ме плаши обаче белтъчената глазура  newsm78 Мин година не ми стана гладка,а на зрънца такава една  newsm78 Сега четах,четах ,но пусто много се плаша дали ще я направя добре.Пак ще си питам-белтъкът се избива да стане почти гъст  и тогава ли се слага лимонът?

Пудрата захар се пресява поне два пъти с възможно най-ситна цедка.
Белтъкът се разбива с няколко капки лим. сок първо на ниски обороти, после увеличаваш. Захарта се добавя на няколко пъти.

# 477
  • Мнения: 389
mari_eta ,страхотна къщичка и меднките си украсила разкошно  chef  chef  chef

# 478
  • Мнения: 2 309
много идейна глазура, може ли да видя някъде рецептата?

Разбира се  Laughing ето тук. Това между другото е стара семейна рецепта. Всички вкъщи обожаваме тези сладки. В рамките на две седмици я правя за трети път. Втория път не ми стигна захарта за глазурата и направих само тестото като сложих орехите вътре в него, а после слепих сладките с мармалад от малини.

# 479
  • Мнения: 87
Поздравления за всички показали толкова красиви неща,чак ме завладя коледен ентусиазъм.Ето и резултатаhttp://elij.snimka.bg/holidays/koleda.556349

Общи условия

Активация на акаунт