С лента или шапка във вкъщи

  • 3 729
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
Въпроса ми може би е по скоро към майките на бебета които са родени почти плешиви.бебето ми е на 8 месеца момиче от новородена е с много малко коса , сега започна да и поизлиза но все още е  малко коса.от 1 седмица на сам ми се е случвало като я  докосна с устни  по главата 2-3 пъти на ден да е леко хладна , но за 5 минути и се оправя.но виж ушичките и почти по цял ден са студени , дори тя да е топла , та в тази връзка се чудя да й слагам ли шапка или лента във вкъщи.тук е около 21-22 градуса , като цяло е топло , но не разбирам защо така става с главата й - може ли да е ако се поизпоти да охладнее после , защото се случва й да се изпоти и после става ледена цялата newsm78 ако има майки на бебета които са като малката тип плешива кратунка те как са постъпвали или всеки които може да ме посъветва.

# 1
  • Мнения: 141
И моята дъщеря не се роди с много коса, и едва сега започна да й расте повече, но никога не съм й слагала шапка или лента вкъщи. Нормално е ушите да са по-студени , това не е гаранция ,че на детето му е студено... А 21-22 градуса си е идеална температура. Проверявай вратлето или носа, по тях се съди дали на детето му е студено.

# 2
  • Мнения: 14 654
A aко установиш, че и носът е хладен, с какво мислиш да го покриеш? От опит съвсем уверено твърдя, че на детето не му е студено ако носът/ушите/ръцете/стъпалата са студени или случайно изпод дрехата се подава малко разголен кръст или краче. Няма да настине, нито да се разболее, разбира се ако не се постараеш да я изнежиш хубавичко като сложиш шапка на 20 градуса.

# 3
  • Мнения: 1 796
И моята не е имала кой знае колко коса,но да й сложа лента или шапка в къщи-абсурд.Макар,че миналата зима беше на 4 месеца и тотално плешива(тогава й окапа косичката и се сменяше с нова)пак не съм слагала шапка.Според мен рискуваш да изнежиш много детето и после ще береш ядове.

# 4
  • Мнения: 3 066
И моята дъщеря не се роди с много коса, и едва сега започна да й расте повече, но никога не съм й слагала шапка или лента вкъщи. Нормално е ушите да са по-студени , това не е гаранция ,че на детето му е студено... А 21-22 градуса си е идеална температура. Проверявай вратлето или носа, по тях се съди дали на детето му е студено.
И аз така,чак към 10 месец имаше малко коса,но никога не съм слагали шапка или лента(освен за снимка и фасон ) в къщи.
П“П а сега да висиш какви буйни къдрици има,не би повярвал човек че до годинката беше почти плеши:)

# 5
  • Мнения: 130
Никога не съм слагала шапка в къщи! Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 39 817
Само като новороден на моя син му слагах шапка през нощта, след баня.
И двете ми деца нямаха коси до 1г. Не съм им слагала шапки, или лента (на каката).
Проверявай гърба и свивката на лакътя (отвътре). Ако са топли, всичко е наред.

# 7
  • Мнения: 190
Нали вкъщи не стоите на студено? Не виждам проблем ако температурата в стаята е нормална (21-22 градуса).

# 8
  • Кърджали
  • Мнения: 10 329
Температурата в стаятае съвсем нормална. Това, че ушите, нослето, ръцете или крачетата са студени, не означава, че на бебето му е студено.
Щерката още няма коса, разкарва някакъв мъх, колкото да се каже, че има коса на главата. Но шапка в къщи няма да и сложа, лента - само за фасон ако имаше кой да я търпи. Шапка и навън слагам само ако е нистина студено.Досега съм сложила само веднъж тази година,ь и то качулката на якенцето и.Още не е ставало такъв студ де, че да и слагам зимните шапки.Миналата зима тъй като в стаята беше около 23 градуса е откарвала и без чорапки, но нали тогава не обикаляше като хала.... Внимавай, да не я изнежиш прекалено от страх, че и е студено.

# 9
  • светлата страна на Луната
  • Мнения: 67
Вкъщи никога не съм слагала шапки, само след баня се е случвало за малко! Иначе и двете ми деца се родиха с достатъчно коса Laughing  Само за кеф слагахме лента!  bouquet

# 10
  • Мнения: 513
Моят син е роден през декември и никога не съм му слагала шапка вкъщи. Роди се с много коса, но до към втория-третия месец му опада отзад на темето. В началотот нослето и крачетата му бяха винаги студени, но не се е разболявал и не е показвал признаци на дискомфорт. След баня също не съм му слагала шапка, все ми се струваше, че колкото и да я суша, косата му си остава леко влажна, а шапка на влажна коса не е добра идея.

# 11
  • Мнения: 4 615
Моето се роди напълно плешиво. И през първите часове  никой не й сложи шапка дори. Не съм слагала и у дома. Всъщност тя и в зимните месеци е била само с качулка. Шапка така и не успях да й сложа. Няма нужда от шапка на 20 и няколко градуса. На мнение съм, че ако й е студено обезателно ще намери начин да те извести за дискомфорта си.

# 12
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ами то и на мен са ми студени ушите, но не ми е студено. Критериите за това дали му е студено на детето са други  Peace
Ако сложиш шапка или лента вкъщи - навън с какво ще я изведеш? Скафандър ли  Laughing

# 13
  • Мнения: 666
Никога не съм слагала шапчица вкъщи,дори и когато малката беше новородена/а нямаше никаква коса,само перушинки Mr. Green/.Не изнежвай детето насила,ако във вас е със шапчица,навън 2 ли ще слагаш?За лента не виждам смисъл да слагаш,защото тя  не топли особено  Crazy Поддържай 21-22 градуса и не се притеснявай за ушета,нослета и хладни глави Peace

# 14
  • Мнения: 184
Случвало ми се е да са ми топли (парят) ушите и ми е било адски неприятно.Шапка слагам само навън на бебето.Ако вкъщи почнем да слагаме шапка,за навън какво остава...

Общи условия

Активация на акаунт