Коледа почти дойде, Юнското бебе расте ли, расте... - 6 тема

  • 17 757
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 169
а и аз това днес питах, ама никой не ми обърна внимание...моя за Даун е 1 от 14000, и според е много добре, както и твоя makenzen, щом са ни много по-малки от референтните всичко би трябвало да е наред newsm78
Моите референтни са малко по-различни, но явно е заради различната възраст на която сме с теб
Бъни много яки клипчета, но и страховити, как се мести този корем  Shocked

# 706
  • София
  • Мнения: 13 236
Vache, съпругът ми е лекар и го карам от 12-та седмица да ме слуша, за да не би да изпуснем кога за пръв път се чува бебето. Дъщеря ни постоянно я слушахме, но за съжаление не помня кога се чу за първи път - този път няма да пропусна този факт. Вчера мъжът ми каза, че като че ли е чул за пръв път бегло тоновете - вчера бях 14 седмица и няколко дни. Иначе мисля, че продават доплери за домашна употреба, не съм се интересувала много, защото надали ще си купувам, но там май от 14 седмица се хваща бебока.

Ехаа, за първи път чувам за домашен доплер. Но той е ултразвуков, нали?  newsm78 Аз вчера пак слушах със слушалката и разбира се нищо не чух. Струва ми се, че когато с детето си играхме така да се каже да слушаме и аз чух бегло някакви тонове. Бяха доста по-бързи от моето сърце. А когато моята лекарка ме гледаше през корема забелязах, че няколко пъти следи доплера и лесно се губеше, явно в ранните седмици е така. Аз сеп шашнах първо, защото гледах отдолу графиката и тя изчезваше от време на време, но тя ме успокои и каза, че е ОК всичко. Явно не са толкова силни тоновете и не се хващат през корема лесно.

За секса и бебетата. Сашата има доста книжки. Има една на Мари Клод Доайе, тя е за 3 годишни. Всъщност те са 2 книги. И двете ги имам. Стари са, от моето детство. Сега съм й накупила. Гледа и филми. Но, аз не обяснявам зорлем. А като пита. Не смятам, че информацията трябва да се натрапва. Тя пита когато узрее за отговора  Wink Като спре да пита и аз спирам да отговарям. Следва смилане на инфото и нови въпроси. Иначе нещата се обясняват с истински имена.

Днес ту ме  има, ту ме няма, та малко разхвърляно пиша  Twisted Evil

# 707
  • Мнения: 141
Ева не знам какво да кажа,освен че много съжалявам.
Irka добре дошла : )))
Ани честито ти момченце,наистина цялата тема почти ще е мъжка плюс няколко девойки разбира се,без жени на къде ?!?!?  Grinning Grinning Grinning
Plamito за имена с П бих ти предложила моето  Laughing Паолина,на кратко ми казват Поля или Поли,а иначе харесвам много Пламена,но това пък май е твоето Simple Smile

# 708
  • Мнения: 38
Е, момичета, не се вглеждайте прекалено много-стойности, норми, резултати и т.н. Ако вярвате на гинеколога си и той ви казва, че всичко е наред, тогава карайте го по-спокойно и се радвайте на бременноста си без да се затормозявате толкова на тема цифри.  Wink

# 709
  • Мнения: 2 837
Има домашни доплери,една майска мама  си е купила за 35 долара с доставката - на стр 7 в майската тема има и снимка.

# 710
  • София
  • Мнения: 169
Е, момичета, не се вглеждайте прекалено много-стойности, норми, резултати и т.н. Ако вярвате на гинеколога си и той ви казва, че всичко е наред, тогава карайте го по-спокойно и се радвайте на бременноста си без да се затормозявате толкова на тема цифри.  Wink

Елдра, аз все още не съм се виждала с АГ-то (след като излезнаха резултатите) и за това споделих тук, за да видя и при другите момичета как е. Според мен не прекаляваме чак с вглеждането, просто се интересуваме  Hug

# 711
  • Мнения: 2 456
Това с домашните доплери ме заинтригува много...
Днес ще ходя при свеки и освен, че ще я питам, ще я накарам и тя да ме преслуша, че може аз да не си улучвам точно матката...  newsm78 пък дано се чуе нещо...

# 712
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте,
Деска знам че е гадно по болници но стискай зъби в името на БЕБО
Ани честито момченце ще си мъжка мама Simple Smile
Аз не се изкушавам от домашен доплер повече ще се вманиача, като започне да го усещаме ще е по спокойно , но пък тогава се почва защо не се мърда какво става аз сина ми го будих по сто пъти на ден за да го усещам, луда работа, то си спи. И аз мисля като
eldra ако имате доверие на докторите си не се вглеждайте в изследвания , аз никакви стойности не знам само я питах има ли нещо притеснително  и това е , така съм по спокойна
Моя син не иска да ходи на тренировки и занимания колко го мъчих с едно джудо ама още  е малък иначе много искам да се занимава с нещо за да се кали и да не полудява в къщи зимата.
На последната консултация ми се скараха защото съм отслабнала с 1 кило вместо да съм натдала, ама покрай болестите на малкия не съм човек почвам да се храня вече, вие как сте с килограмите.
Днес сина ми има имен ден казва се Данаил Tada, но ще си празнуваме двамата, мъжа ми замина в командировка Sad

# 713
  • Мнения: 38
Ох, за килограмите не питайте. Аз винаги си качвам по 35-40 и после ги свалям за около 2 м.Тоест-50кг.(в началото)+35 (до края)=85, 90 кг. За сега съм +10.  Laughing
P.S.Качих и аз малко снимки в албумчето. Вижте ги, ако имате желание.  Wink

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 40
Ева,много съжалявам, сърцето ми се скъса като прочетох какво станало с теб. Все се надявах че всичко ще е наред с теб...Кураж мила и скорошни успехи. Вярвам че ще има скоро с какво да се похвалиш.

Мама Звярка: радвам се за теб.

Сърце не ми даваше да пиша за моите проблеми, а и последните дни не знаех къде се намирам, какво да мисля и на какво да се надявам.
Все пак намерих сили да споделя. Моите изследвания от FM в понеделник при д.р Марков бяха лоши Нухална Транслуценция 6 мм. В вторник при спешен преглед при д.р Димитрова с препоръка за спешна Хорионна биопсия, ми казаха да не тая надежди. Взеха ме в болница и ми направиха процедурата, сега чакам резултата. И снощи едвам успях да убедя докторката да ме пусне да си лежа у нас, искаше да ме държи до понеделник "предвид моето състояние" ... а аз все още се надявам че ще има някаква надежда. Въпреки че се опитват да ме подготвят за най лошото.
Сега само стискам палци и да излезе резултата по скоро, за да имам отговорите на моите въпроси и ако се наложи да се консултирам с друг специалист.

ПС: Има ли някои които е правил Хорионна биопсия в Бг? По това което чета ДНК резултатите са с 95% точност.
 
 

# 715
  • Мнения: 2 456
Цвети, днес ще се претегля при свекърва ми, но в понеделник ще знам със сигурност дали съм качила, че знам предния път нейния кантар колко ме показа.
dagi,  стискаме палци. На мен не са ми правили Хорионна биопсия, затова не мога да ти бъда полезна. Аз ходих при Димитрова на ФМ и я смятам за много добър специалист. На мен ми правиха в 12та навършена, на теб кога ти правиха ФМ, може предвид това, че си в 14та седмица да е излязла по-голяма нухалната гънка, но си нямам представа как точно расте...  newsm78  Praynig

# 716
  • Мнения: 38
dagi,Аз не съм съм я правила, но наистина знам, че точността е над 95%. Тук, в Гърция при над 4.5 не те оставят да правиш нищо повече. Миналата година и аз исках да я направя, но ми отказаха.Според мен винаги лекарите могат и да бъркат. Най-точното изследване е биопсията. Не се отчайвай, докато не излязат резултатите от нея.

# 717
  • Мнения: 4 370
Благодаря ви от сърце! Много ми стана приятно, като чета честито, честито!  Wink
Мама Звярка, я кажи ти какво име си измислила и какво родителите ти? Стана ми любопитно сега. Хареса ми идеята ти че децата имат усет. Аз наистина винаги се вслушвам в него, а сега не знам защо така се мъча да му променя мнението.  Laughing

Теди, на ЖК ходя в Шумен!

# 718
  • София
  • Мнения: 169
dagi, стискам палци всичко да е наред  Praynig понякога наистина е по-добре да се подготвиш за най-лошото, но пък аз съм на мнението, че надеждата е хубаво да се пази до последно, защото с положителни мисли, привличаме положителни емоции/случки  Praynig Praynig

# 719
  • Мнения: 2 456
Знам, че на фона на това, което се случва отново в темата въпроса ми може да ви се стори маловажен, но .. искам да попитам мамите с ниско кръвно как си го вдигате? Моето не е много ниско, даже нормално 110/70, но имам способността да го понижавам рязко. Освен виенето на свят и припадъка в мола, два пъти ми се случва да ми става много лошо в банята, а днес се наложи мъжа ми да ме извади. Къпя се само на отворена врата вече, за да влиза въздух при положение, че имаме вентилация в банята, направо се задушавам.
Кафето не ми действа- получавам сърцебиене, може би само водата и айрана ми действат, но пък пак не мога да предотвратя тези резки спадове.
Когато питах док ми каза: течности, компот от праскови, айран.... много течности.

Общи условия

Активация на акаунт