Коледа почти дойде, Юнското бебе расте ли, расте... - 6 тема

  • 17 760
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 228
Деси, моя приятелка имаше серклаж и роди нормално септември...Ще питаш и те ще ти обяснят, ако няма никакви други причини, самият серклаж като се махне вече никаква причина не е! Все едно ти връзват "кесийката" и после ти я развързват Laughing Няма страшно, в някои случаи това е по-малкото зло.

# 691
  • Мнения: 4 420
Извинявам се за невежеството си,но кога и как се мери шийката на матката и се установява дали има нужда от серклаж?Може и да сте казвали,но сега като се замисля  newsm78 най-вероятно съм забравила.

Яни, моя док мери с вагиналния ехограф. Мери се дължината на цялата шийка. Трябва да е поне 3 см, че да няма серклаж. Моята е 2.7см. Казаха, че по принцип има жени с такава дължина нямат проблеми, но за по сигуро трябва да ме зашият.

sunshine33 благодаря ти, и аз така се настройвам, че е за доброто на бебо.

# 692
  • Мнения: 13
Не се притеснявай, важното е, че сега са го видели и по-добре да ти направят, че моята приятелка така роди недоносено бебенце, защото лекаря й не видял, че й е къса шийката. Да й е живо и здраво детенцето, успя да оживее и е много здравичко и весело, но сега пак е бременна и този път се усетиха на време да я зашият, за да не става пак фал....

# 693
  • Мнения: 14
А н и, честит син щъркел stork-boy
deskatta, и на моя приятелка и направиха серклаж. Казаха и, че най-вероятно като и махнат конците в деветия месец, ще роди съвсем скоро - нормално. Затова я предупредиха като отива да и свалят конците, да е подготвена за раждане. Нея я викат около 15-20 дни преди термина. Но за секцио никой не говори. И да уточня, че нея я предупредиха това за раждането. Не винаги като се махнат конците и се ражда веднага. Може и да си изчака бебчето термина.  bouquet
Мама Звярка, хапни си и се успокой. Всичко ще е наред Hug

# 694
  • Мнения: 4 420
Благодаря Ви момичета за инфото. Успокоявате ме  Hug

vova аз сега пия магнерич, като ме зашият може и да ми увеличат дозата (не съм сигурна), така че и аз си мисля, че е възможно при махане на конците и спиране на хапчетата да родя бързично, но в това няма нищо лошо. Важното е в този момент вече бебето да е готово за външния свят. Плюс това, аз вече на всеки преглед май си ходя с багажа за болница, че не се знае (това на шега, ама вчера си носих багажа - те казаха в понеделник)

# 695
  • Мнения: 0
Здравейте, аз съм Ирка, предстои ми да стана мама през юни за първи път, термина ми е 12 юни, наскоро ви открих и ще следя с интерес темата

# 696
  • Мнения: 2 197
 welcome Ирка
Леко бременеене.Между другото и моя термин е 12 юни Smile

# 697
  • Мнения: 2 456
Деска, не се притеснявай, всичко ще мине, по-добре да сте "застраховани", на моята приятелка и го махнаха седмица преди да роди и роди със секцио, но заради тесен таз...
П.П хайде бързо изписвайте темата, че следващата е още по-коледна и шарена... Simple Smile

# 698
  • Мнения: 2 197
Чакам с нетърпение да я видя новата темичка и да се запиша в нея,че мъжО като се прибере довечера до понеделник няма да дойде ред на компа за мен. Naughty

# 699
  • Мнения: 1 085
Мацки като заговорихте за пъпчета вчера се напиках от смях като гледат едни клипчета в youtube. Ето малко и вие да се посмеете
http://www.youtube.com/watch?v=awjiguz0PjM
http://www.youtube.com/watch?v=MyTw28RnueE&feature=related
 Whistling Whistling Whistling Whistling

# 700
  • Мнения: 228
Irkata,
Добре дошла и от мен  bouquet
Леко бременеене!
Харесаха ми коремчетата, ама как става този номер newsm78 #Crazy

# 701
  • Мнения: 2 456
Мацки като заговорихте за пъпчета вчера се напиках от смях като гледат едни клипчета в youtube. Ето малко и вие да се посмеете
http://www.youtube.com/watch?v=awjiguz0PjM
http://www.youtube.com/watch?v=MyTw28RnueE&feature=related
 Whistling Whistling Whistling Whistling
хахаха, Бъни, тези клипчета са страхотни... Simple Smile
Ирка, добре дошла при нас Wink

# 702
  • Мнения: 1 085
Като ми порасне коремчето със сигурност ще пробвам , поне смях да става. Joy

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 56
Здравейте,
Днес ми излезнаха резултатите от БХС, ама нищао не разбирам newsm78 newsm78
Резултати за бременната жена:
 за болест на Даун е 1 от 5600 бременни
болест на Едуардс е 1 от 91000 бременни
болест на Патау е 1 от 100000 бременни
болест на Търнър е 1 от 100000 бременни 
Допълнителна информация за консултиращия лекар:
Биохимичен риск за болест на Даун(Т21) е 1 от 1200 бременни
Възрастовия риска за болетс на Даун(Т21) е 1 от 340 бременни
Възрастовия риска за болест на Едуардс(Т18) е 1 от 3100 бременни
Възрастовия риска за болест на Патау (Т13) е 1от 9300 бременни
Възрастовия риска за болест на Търнер 1 от 7000 бременни

# 704
  • Мнения: 2 837
Здравейте,
Днес ми излезнаха резултатите от БХС, ама нищао не разбирам newsm78 newsm78
Резултати за бременната жена:
 за болест на Даун е 1 от 5600 бременни
болест на Едуардс е 1 от 91000 бременни
болест на Патау е 1 от 100000 бременни
болест на Търнър е 1 от 100000 бременни  
Допълнителна информация за консултиращия лекар:
Биохимичен риск за болест на Даун(Т21) е 1 от 1200 бременни
Възрастовия риска за болетс на Даун(Т21) е 1 от 340 бременни
Възрастовия риска за болест на Едуардс(Т18) е 1 от 3100 бременни
Възрастовия риска за болест на Патау (Т13) е 1от 9300 бременни
Възрастовия риска за болест на Търнер 1 от 7000 бременни
Чудесни са ти резултатите Peace
Виж тук: http://bglog.net/bebelog/8754
Между 1: 300 и 1: 10000 - нисък риск - твоят е 1: 5600
не се плаши от възрастовия риск - той не е твой личен, аэсредностатистически за тази възраст. И при мен е висок, защото съм над 30.

Последна редакция: пт, 17 дек 2010, 14:48 от Ана2

Общи условия

Активация на акаунт