Коледа почти дойде, Юнското бебе расте ли, расте... - 6 тема

  • 17 739
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 370
dagi , сега прочетох! Стискам палци резултатите да се окажат по добри!  Praynig

# 721
  • Мнения: 38
Аз се боря с ниското ми кръвно с малко шоколад и половин чаша кока кола.

# 722
  • Мнения: 2 837
dagi, успех  Hug
Ани, честит младеж, събрахме се бъдещи свекърви много  Mr. Green Това за децата - Румен иска сестричка, но засега май по-скоро прогнозите са за още един мъж... За името - моя приятелка много искаше братчето й да се казва Борис, но не се съобразиха с желанието й, по-късно тя беше доволна - вече не харесваше своя избор. Така че както е хубаво да се вслушваме в децата, така трябва да знаем, че и те имат моментни симпатии и променящи се вкусове...Та аз не бих се съобразила с детето, ако името не ми допада и на мен.
Чин, сега не ми е ставало лошо, въпреки че аз съм си с доста ниско кръвно...хапвам нещо сладичко обикновено.

П.П. Предложения как да се казва новата ни тема?
Аз се сещам за: Рождество очаква вече Юнското човече.
За празниците Юнчето раздава ритничета в коремчето на мама
Бабите пити и баници месят, късметче за юнските бебета носят

Малко нескопосни, ама...това измислих, давайте други идеи...

Последна редакция: пт, 17 дек 2010, 17:11 от Ана2

# 723
  • Мнения: 4 420
tzvetihc стискам зъби и тая надежда да ме изпишат още във вторник. Мъжа ми го подготвям психически, че ще стоя до сряда, поне той да не се надява. Просто за 29 години не съм лежала в болница, а сега откакто правим дете - това ще ми е третия път. Уж съм спокойна и гледам да не се притеснявам, че нали всяко нещо се отразява и на бебето. Най-много ме крепят думите на док от всички прегледи до сега - "бебето е много добре, развива се идеално, няма нищо притеснително". Ей за тия думички направо човек убивам, за да ги чувам по-често.

dagi  Hug дано излишно да те шашкат и всичко да е ок. Стискаме палци всички.

chin аз по принцип съм с ниско кръвно от преди. Така рязко си ми спада като ми стане много задушно - в баня например. Спасяват ме кока кола и шоколад веднага (не че са полезни ама инъче не става). После пия много вода и гледам веднага да седна някъде и докато не отмине не мърдам. Откакто съм бременна само 1 път ми падна кръвното - ядох ядки (това намерих на пръв поглед) и пих вода. Чувала съм, че айрана трябва да е със сол, но аз го пия чист.

# 724
  • Мнения: 1 085
Момичета , билкови лукчета може ли да се смучат че нещо гърлото ме дразни. newsm78

# 725
  • Мнения: 14
dagi, дано да са добри резултатите Praynig

# 726
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
dagi, дано всичко е наред!  Praynig Кога ще имаш резултати?

Чин, преди да влезеш в банята пий много вода/кола и яж шоколад. Не е вреден шоколадът, гледай само да не е с растителни мазнини - пр. Милка с лешници или чистата са ок. И аз нямам някакви други специални начини за вдигане на кръвното, но поне напоследък не ми е ставало толкова зле, както преди 2-3 седмици.

Елдра, учудващо е как ги качваш толкова много кг  Shocked Поне после бързо ги сваляш. А на кожата как ти влияе това?

Аз така и още не съм качила нищо, тези месеци ми играеха килограмите +-2, от онзи ден съм в начална позиция, ако не съм свалила още.  newsm78 Толкова време се борих с тези кг, те сега точно почнаха да се топят.

Бъни, може Wink

# 727
  • Мнения: 38

Елдра, учудващо е как ги качваш толкова много кг  Shocked Поне после бързо ги сваляш. А на кожата как ти влияе това?

Аз така и още не съм качила нищо, тези месеци ми играеха килограмите +-2, от онзи ден съм в начална позиция, ако не съм свалила още.  newsm78 Толкова време се борих с тези кг, те сега точно почнаха да се топят.

Бъни, може Wink
Мажа се по 4, 5 пъти на ден от глава до пети.  Laughing Laughing

# 728
  • Мнения: 9
Вчера на жк ми измериха кръвно 90/60 а бях пила сутринта силно кафе Rolling Eyes
Моето кръвно постоянно си е толкова но не ми е ставало лошо.

# 729
  • Sofia
  • Мнения: 40
Благодаря на всички за подкрепата.

Подготвих се за най лошото, но все пак няма да се примиря докато не направя всичко и докато не съм сигурна.
А доколкото четох Нухалната Транслуценция се свива с растежа на бебето и после се нарича нухална гънка. За това е много важно първата FM да се направи 11-14 седмица, защото само тогава се откриват отклоненията.

Chin: За кръвното ас съм с 60 - 90 нормално, с едно кафенце и сам 70 -110. Но уви сега ми се гади от кафето, отказах го от раз. Гледам да пия повече течности и чист въздух...сега без кафе съм на 65- 110 което е супер. Все пак внимавам като ставам, и в много топли помещения.
За колата и шоколада също върши работа, ако можеш да си ги позволиш (на мен и от тях ми се гади).
За айряна с сол и аз съм чувала, солта помага да не се обезводниш, а задържането на вода вдига кръвното, но все пак внимавай с солта.

Шунка: надявам се понеделник да са готови резултатите, обещаха ми да ги направят по спешност, но малко се съмнявам.
 
 
 
 
 
 
 

# 730
  • Мнения: 223
Dagi, стискам и аз палци всичко да е наред!
Deskatta, аз до колкото знам изписват на същия ден newsm78
eldra, и на мен ми е чудна тази работа с твоите кг, ама организъм-при всеки е различно...Аз съм +4/5, като 2 кг. качих само за 1-2 дни преди 10-ина дена и сега пак нищо!
Chin, и на мен вода, кофеин и шоколад ми помагат. На мен обаче единия път ми стана лошо точно като чаках за ЖК и като ми измериха кръвното 120/80 #Crazy (не го запомних точно, ама си беше ОК!). След това от изследванията ми излезе по-нисък хемоглобин. Така че при мен май по-скоро си беше от хемоглобина. От както ям нормално и повечко храни със желязо не съм имала проблеми.

# 731
  • Мнения: 1
dagiq  Hug стискам палци всичко да се уреди по възможно най-добрия за теб и семейството ти начин!

Чин, и аз получавам рязко спадане на кръвното, в "нормално" състояние откакто съм бременна е 90/55, нисичко, и като ми спадне ми прималява и често ми се доповръщва, което е ужасно. Напоследък взех да пия по едно слабо кафе на ден, защото го бях спряла година преди да забременея, а и зеления чай бях спряла, но зелен не ми понася, та си правя по 1 на ден слаб черен. Опитвам и с повече айран със сол и вода - на една чаша мин. вода от 300 мл се слага един кристал около 3 на 3 мм морска сол. За жалост това не винаги предотвратява рязкото прималяване. В небременно състояние никога не ми се случва това.

Ани, честито момченце!

Килограми съм качила към осем, засега задържам темпото, дано продължи така, че не ми се мисли!

елдра, браво на теб за бързата обмяна и бързото възстановямане на килограми! И аз при първата бременност бързо свалих всичко, но сега съм доста по-възрастна, дано обаче пак сваля бързо и аз. А за романтиката в Гърция - имах предвид младежите и най-вече тийнейджърите - ако мама и тати се справят горе-долу добре, на тийнейджъра не му пука за кризата, той си гледа романтиката, морето, любовта и пр. Grinning

# 732
  • Мнения: 2 197
dagi,от мен също имаш стиснати палчета. Praynig всичко да е наред Hug
И на мен за ниското кръвно док ми каза кола,шоколад,кафе и много течности.На мен ми се отразява като ми падне кръвното с ужасно главоболие.
Най-накрая в понеделник ще си пусна първите изследвания откакто съм  preggo

# 733
  • Мнения: 2 456
Благодаря за съветите Simple Smile  Hug
Пускам новата тема..

# 734

Общи условия

Активация на акаунт