Всяко Августовско бебче си е Коледно късметче! - №5

  • 22 755
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 785
 Само да не стане някой спор сега Simple Smile- сестра ми и майка ми все ходят с къси коси, но определено не са им сер сгъстили, а аз откакто се помня сам все с дълга коса и ми е гъста.
   Клипчето е страхотно.
  Честито на всички имениц- и малки и големи! Бъдете живи и здрваи Hug  bouquet
И аз съм стригана нула номер и косата ми до пубертета все късо е подстригвана,ама....нъцки...и до ден днешен имам гадна коса.

Последна редакция: чт, 09 дек 2010, 19:27 от vanessa80

# 46
  • Мнения: 10
До коклото знам косичката избягват да я пидстригват заради фонтанелката.Едни познати го напрашиха на 40-ия ден на бебо да не се потял.На мен ми се видя ранко,но всеки преценя.

# 47
  • Мнения: 1
Хм че каква е връзката с фонтанелата

# 48
  • Мнения: 676
Бори, за пъпчиците по личицето нашата лекарка каза да не мажа с нищо, щели да минат сами. И наистина си минаха след 2-3 дни. Тя ми каза, че тези пъпчици повече мен дразнят и притесняват, отколкото бебка да има някаква дискомфорт. Махат се, пак се появяват и така. Каза да й слагам биберон, но тя отказва категорично и се прави, че ще повръща, като й го дам. Много е смешна.  Joy Иска ми се да смуче биберон вместо ръцете или пръстчето, но като не иска какво да правя, не си го слагам на сърцето.

За ваденето на ръцете (сега да не ме биете, но ще си кажа мнението  Hug Hug Hug). На този етап бебетата опознават всичко чрез устата и тъй като ръцете съм им винаги до тях е логично да лапат тях най-често. Като й ги вадя в моментите, в които я виждам, не знам как ще я накарам да спре като цяло. Трябва да съм всяка секунда до нея и да дебна да ги махам Simple Smile Няма как да стане това, а не знам бебе, което да не си лапа ръчичките, колкото и стриктно родителите да следят да не го прави. Тъй че аз съм се примирила и си я оставям да ги лапа колкото си иска, само ги мия редовно, че всичко полепва по тях, но и както лекарката ми се изрази - това е естествена ваксина Simple Smile

elleto, караш ме да се изчервявам. Не мисля, че съм страхотна, но много ти благодаря. Blush


# 49
  • София
  • Мнения: 5 707
Благодаря за новата темичка!
Габи се оказа с гъбички. Дали от памперса, дали от памука и марлите, с които я почиствам, но гадините са факт. Изписаха ни кремче, а ни взеха и секрет от очето защото непрекъснато сълзи и има гнойни секретчета.
Zolka ти си знаеш, може и глупаво да ти звучи, но аз знам, че бебе не се подстригва до една годинка.
misleto как сте, нещо се покри! Май бебка днес ти е именниче - честито! И на всички останали весел празник!   bouquet

Мерси ,че попита  Hug. Ние както нищо ни нямаше,го докарахме до болница.Преди 3 дни се прибрахме, но още не мога да смогна,много дрешки се натрупаха,отделно Ани още не се е оправила напълно,заради лекарствата коликите се върнаха.... Няма да можем да празнуваме много,само 3-мата,че лекарите препоръчаха да не я срещаме с други хора известно време. И така около нас,като мога ще се вклщчвам по-често,за сега спогвам само да ви понагледам  Hug

# 50
  • Мнения: 78
Либи,мерси мила за темичката!Радвам се,момичета,че заглавието ви е харесало!
Misleto,да ти е жива и здрава Ани!Бързо да се оправяте,представям си какво ти е било тези дни,прегръдки от нас!
Преди малко се върнахме от консултация.Ваксини няма,Дени е качил 920 грама,вече е 6,920кг и 62 см.От понеделник,живот и здраве,започвам да го захранвам с тиква.Не че ми се иска,но лекарката така ме съветва,вие какво ще кажете? newsm78Сега лежи по коремче и като го повикам по име,се смее с глас...Лека от нас! Hug

# 51
  • Мнения: 10
Наде,аз мислех точно като теб,но пъпките взеха да ме нажеждат на друга  мисъл Simple Smile Това дач е проблема.
Мислето,бързичко да се оправяте  Hug
Колкото до връзката с фонтанелката-мисля,че се има предвид подстригването с машинка,чувала съм го просто.Не твърдя дали е вярно.

# 52
  • Мнения: 4 202
misleto, честит първи имен ден на малката Ани!
Нека всичко лошо остане зад вас!

# 53
  • Мнения: 397
Да уточня първо, че в никакъв случай не се заяждам или нещо то сорта, просто си коментираме.Та в тази връзка вижте какво намерих :
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=632
А за машинката, може и да е опасно, ако подстригваш върху фонтанелата, защото все пак си е само кожа и ако си по-невнимателен, а и вибрациите.Но пък моята беба там нямаше коса, та не съм я тормозила.

# 54
  • Мнения: 240
misleto, бързичко да се оправяте Hug
samotia, когато заместваш хранене с пюре е добре да има в него и АМ или кърма, ако няма след пюрето се дава. Така е до годинка. А плодовото не замества, то е между храненията.
Аз минах вече доста плодове и слава богу всичко върви ОК. Реакции не е имало. От днес започнах и зеленчуковите. Дребния умря от кеф като му давах морков, но не посмях да дам почвече от половин бурканче.
За подстригването, каката поне 3 пъти я подстригвах до годинката, но сега бебо мисля, че няма да ми се наложи, още е плешо Laughing

# 55
  • Мнения: 473
Мили момичета, благодаря ви от сърце за хубавите пожелания, ето и малка почерпка от мен:



Misleto, честит празник на малката девойка и всичко лошо да е зад гърба ви Hug
Лина,   bouquet

Последна редакция: чт, 09 дек 2010, 22:04 от Charr

# 56
  • Мнения: 50
Здравейте и опт мен Simple Smile Момичета днес последния слънчев ден направо ме хващат карастанчовите какво ще правя от утре...
И искам да попитам нещо моят бебо има около устата нещо като обрив  поскоро му е много суха кожата предполагам от кърменето дето се омацва в мляко.. мажа го с кремче но не минава. Ако някоя от вас е минала през това и знае как де се отървем моля да сподели информация..
Приятнен ден
И Любов е така-около устата има много суха кожа,която се бели,а преди да се обели е  зачервена.Изписаха ни Линола Фет крем,след това Дефламол,но нищо не помага.От 4 седмици сме така,като се обели мина и  след няколко дена пак се появява.Ако някой има положителен ефект с нещо друго,нека сподели.

# 57
  • Мнения: 3 200
Много хубаво заглавие!

# 58
  • София
  • Мнения: 174

samotia, когато заместваш хранене с пюре е добре да има в него и АМ или кърма, ако няма след пюрето се дава. Така е до годинка. А плодовото не замества, то е между храненията.


Това ми стана интересно. Може ли да кажеш защо се слага АМ . Аз още не съм започнала да се информирам за захранването и всичко би ми било от полза.
Вие от къде четете за захранването и какви схеми следвате?

# 59
  • Мнения: 10
Золка,това с неподстригването на бебето до годинка в никакъв случай не съм го свързвала с поверие,а то виж,че и за това си имало такива.Пфу,ако е само за това е тъпо.За машинката и аз някак си като че ли не ми се нрави,заради вибрациите.Като знам аз как с неохота подстригвам мъжа ми,че ми вибрира в ръката,едва ли ще ми хрумне бебка да погна с нея Simple Smile Иначе с ножичката,не виждам да има нещо нередно.Отделен е въпроса,че мен сигурно ще ме е шубе Simple Smile Като за ноктите:)
А видях,че и многократните пелени сте обсъждали.Ние с мъжа ми се бяхме навили за тях.Приятели ги ползват за техния мъник и доста обстойно ни обясниха ползите.Главно се залага на екологията(изхвърлят се по-малко отпадъци) и на това,че бебето по-бързичко се отучва да пишка в папито,защото му мокрее,като се напишка.Та идеята не е лоша,но лятото малкият доста яко се беше подсякъл.А една от тезите беше също,че заради по-малкото химикали подсичането на бебетата са по-малко.Та това малко ни разклати хъса,другото,което ни разколеба беше,че първоначално се изискава по-голяма инвестиция и третото-зимата ще е малко по-трудно със съхненето.И не сме отписали напълно варианта,но и не сме пробвали.Можепък да решим да караме смесено.

Последна редакция: чт, 09 дек 2010, 22:49 от Лунен сън

Общи условия

Активация на акаунт