Юлче сладко, я кажи - дядо Коледа какво ти подари

  • 23 470
  • 730
  •   1
Отговори
# 15
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Към мамите от Бургас: - Някоя от вас има ли в повечко сигурни домашни картофи, отгледани без торове и подходящи за захранване  newsm78 Ако някоя от вас може да ми продаде, ще съм благодарна. Нужен ми е около 1кг. То вечно не можем да се пазим от тези масови плодове и зеленчуци, но поне в началото да го пощадя  Tired Решила съм да захраня с картоф, а после ще минем на тиква и тиквички и т.н. Сега ще започна с бульончетата от зеленчуците, а след нова година ще преминем и на същинското захранване  Peace Иначе малчо вече е близвал ябълка и круша и му харесаха, но само си е близвал по  мъничко  Peace

# 16
  • Мнения: 15
Цоп и аз в новата тема  Joy
Алена, темата е чудна както винаги   bouquet

# 17
  • Мнения: 5
megan4o, аз давам всеки път на Крис по 1 мл панадол след ваксинацията /пентаксим+синфлорикс/ по съвет на педиатъра и досега никога не е вдигал температура, пък ако го усетя по топъл след 6 часа давам още 1 мл. Това е супер минимална доза за нашите вече пораснали дечица, така че не е страшно, но разбира се ти си решаваш.
И аз мисля да захраня другата седмица с картофче, а след това да прибавя морковче /само дето незнам от къде да немаря домашен/, вие какви ползвате?
И ние днес сме на ДК и пак ще ни бодът, ужас вече, както казах Крис ги приема добре и не сме имали проблеми, но на мен все ми е свито сърцето. Ще се отчетем като се върнем.
Диването, много сладка е Мая Simple Smile
Незнам дали го обсъждахме, но вие какви подаръци мислите да купувате на малките бебоци? Аз си мисля, че е хубаво за първата им Коледа да им сложим по нещо под елхата, дори символично, но не мога да измисля какво.
Алена, благодаря за темета, супер е!
Крис вече се специалзира във въртенето от корем на гръб и от гръб на корем и във двете посоки, дори се върти като шило на 360 градуса. И "пълзенето" вече му се отдава много добре.

# 18
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Сега четох, че кореноплодите и ябълките са с най-високо съдържание на нитрати и токсини ако не са био производство. Попаднах и на един сайт, където има списък на сертифицираните производители на био продукти в бг. Ето го: http://www.bioferma.bg/index.php?p=43&l=1 . За зеленчуците има само 3 фирми само. Посочени са и продуктите им. За съжаление не намерих това, което търсех (от къде да си купя био картофи  newsm78)

# 19
  • Мнения: 3
Запис.
Алена, браво за труда.Днес и ние сме в групата за ваксинация, винаги ми е притеснено. ooooh!
Аз варя ябълка слагам малко от водата, в която е вряла и намачквам с вилица, вчера хапна три лъжички. Сливата на Гербер не я хареса.

# 20
  • Мнения: 15
За ваксината - на мен лекарката ми е казала, всеки път след ваксина да си й давам панадолче, нямало значение, че няма  Т, дава се профилактично по 2,5 мл, а ако вдигне тогава вече да й звънкам, за да видим как ще я сваляме  Peace

# 21
  • Burgas
  • Мнения: 33
а някой дали е ползвал безглутенови млечни каши?
a.l.e.n.a страхотна тема, благодаря и си е тъкмо навреме newsm10
По повод на кашите ние сме на безглутеновата на хип. първо купих ориз - запече се, направих я с мляко. Имаше и елда и може би трябваше да се пробвам с нея. Сега с охота си хапва първата млечна каша на бебето. Харесва му и си я търси.
В магазина ми дадоха ена малко книжчица и в нея си пише че оризовата каша "затяга" но ми я дадоха след като ядохме от нея.

# 22
  • Мнения: 2
И ние днес сме на ваксини,малко ме е страх,защото за първи път ще ни слагат двете ваксини наведнъж ако ги има де,защото до сега в Бургас личната ни ги слагаше все по отделно,че не било толкова натоварващо за бебето и ми казваше да му давам профилактично панадол,а сега (ние се преместихме в Боровец за зимата) тука лекарката ще му ги слага двете наведнъж и за панадола каза да не давам профилактично,само ако вдигне 38 градуса и нагоре,предписа ми Туя миналия път newsm78Направо да се чуди човек каква е тази система в България

# 23
  • Мнения: 2 011
Алена, чудесна коледна тема.   bouquet

Млякото в пюретата на Ганчев е обикновенно сухо мляко.

А кашите на Хип са с АМ, то си пише на кутиите.

Cvetulka, нямаш ли някакви роднини на село? Ако познаваш някой, питай за зеленчуци/плодове собствено производство. Всеки би ти продал 1кг картофи. Аз имам баби на село и от там инструктирах майка ми да носи - моркови, ябълки, тиква и т.н. Макар че, както каза, няма цял живот да им търсим биопродукти. Ела сега да видиш дъщеря ми как блаженно нагъва шоколад  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1
Честит имен ден на всички празнуващи носещи прекрасните имена Ана, Аница, Анелия, Анна, Яна!!!

Честита половин годинка на Доника на pepka_  и Калоян на a.l.e.n.a !

a.l.e.n.a благодаря за темата, знаеш си работата ти  Hug  Heart Eyes

Изчезвам навън. Хубав ден на всички!

# 25
  • Мнения: 33
Здравейте  Heart Eyes ,леле докато мъжо ми си е в дома,май наистина нямам никакво време,а би трябвало да е по-скоро обратното   Mr. Green Като чета май вече повечето сте захранили,на нас на 23 ще ни кажат дали да започваме,но ми казаха първо плодове,а от 6-я месец зеленчуците  Thinking Дано да му хареса и най-вече на стомахчето му да му допадне,че с тези коликиииии  ooooh!
Честита месечинка на Доника и Калояни от нас.Да са палави и игриви и мноооого щастливи  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 1
Така , така..... а на мен след като му сложиха ваксините първия път /сутринта/ ми казаха да му дам панадол надвечер,
после , втория път ми казаха не панадол -нямал добра поносимост със синфлорикса, дай му ефералган..........на кого  да вярваш вече ,
такава анархия.......каква здравна система.........живеем в Абсурдистан-страната на възможностите Sad, да видим третия път какво ще ни препоръчат Whistling
Честито на Доника и Калоян !И на всички именници наздраве!

# 27
  • Мнения: 15
Мамите който са си купили коледни костюмчета от Джъмбото, могат ли да ме ориентират за цената  Peace

# 28
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Мамите който са си купили коледни костюмчета от Джъмбото, могат ли да ме ориентират за цената  Peace

9.90 лв.

# 29
  • Мнения: 366
Alena  Hug
Честит имен ден на Енна и Анизи  Hug
нека всички други Анита също се чувстват поздравени   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт