чай HIPP за коликите????

  • 36 828
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
здравейте днес купих чай HIPP който уж помагал за коликите обаче на опаковката пише за кърмачета от 2 месеца...,а синът ми е на 26 дни....В аптеката са казали на мъжа ми че няма за по малки бебета и че всички взимали този ....и сега аз незнам дали да го давам???? newsm78 или ако имате опит с някакъв по ефикасен медикамент моля кажете че проблема е доста сериозен...капките които давам са sab simplex.....

# 1
  • Мнения: 15
Тъкмо реших дати отговоря, че няма проблеми и реших да погледна какво пише на нашата опаковка. А там пише, че е за кърмачета от първата седмица. Става въпро за чая от копър на Хип. Давахме му на нашия бонбон, който вече е почти на три месеца, но му давахме само в началото. после открихме, че му помагат капките Инфакол и само на тях си караме до сега. Вече мисля да ги спираме, та да видим. ИНаче чаят сякаш мъничко помагаше.

# 2
  • Мнения: 31
оффф,направо незнам какво да кажа за нашите аптекари в плевен #Cussing out те са казали на мъжа ми че няма за под  2 месеца....да на чая пише че е от копър.лайка и анасон newsm78 и сега какво явно трябва да купувам друг newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 39 744
Има разлика в чайовете, и има за малки бебета, т.е. под 2м.

http://www.hipp.bg/index.php?id=6&a=8
Чай от копър; тегло: 200 гр; възраст: 1 седм.; действие: успокоява при колики, регулира

Най-вероятно трябва да изглежда така

# 4
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
ivalena, на моя мъж също му бяха "врътнали" този номер в аптеката. Бях го помолила да вземе чай от копър, а аптекарката му набутала този с анасон и лайка. Когато попитах педиатърката дали може да го давам, / бяхме на 20 дни/ жената ми обясни, че е препоръчително да се започне с този, който съдържа само копър, в случай на проява на алергични реакции от другите съставки.  Peace Каза, че така и да има непоносимост по-лесно ще се открие, отколкото, ако приема другия. Но все пак при всеки е индивидуално, за моя най-голяма радост този период премина неусетно при нас!  Mr. Green Peace Hug

# 5
  • Мнения: 925
ivalena, на моя мъж също му бяха "врътнали" този номер в аптеката. Бях го помолила да вземе чай от копър, а аптекарката му набутала този с анасон и лайка. Когато попитах педиатърката дали може да го давам, / бяхме на 20 дни/ жената ми обясни, че е препоръчително да се започне с този, който съдържа само копър, в случай на проява на алергични реакции от другите съставки.  Peace
Аналогичен случай беше и при нас ... Чаят с анасона и лайката го отворих чак като навърши съответната възраст  Peace

# 6
  • Мнения: 4 615
Да иде да го смени или ако нямат за замяна да им го върне. В правото си е. После ще си купите какъвто ви е необходим. Четете етикетите, проверявайте в нета или се консултирайте във форума за да няма изненади.

Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 00:08 от raffaella sanzio

# 7
  • София
  • Мнения: 39 744
raffaella, при много от грешките голяма доза вина имат и фармацевтите.

ivalena yoncheva, върнете чая, за да ви го сменят. Или купете нов, а този го оставете за по-нататъшна употреба.

# 8
  • Мнения: 4 615
Имат разбира се. И не само те  и това адски много ме изтощава. Трябва постоянно да съм "на щрек", какво ми продават, какъв е срока, какво съдържа и защо ми се дава след като е упоменато, че не е подходящо. Не, че не обясняват. Правят го, но с ченгел да им вадиш думите от устата, пък не трябва да е така. Всеки си мисли, че трябва да си кон с капаци и щом не ти е в компетенцията, а ти го е назначил компетентен е едва ли не грехота да питаш. ooooh!

# 9
  • Мнения: 925
Имат разбира се. И не само те  и това адски много ме изтощава. Трябва постоянно да съм "на щрек", какво ми продават, какъв е срока, какво съдържа и защо ми се дава след като е упоменато, че не е подходящо. Не, че не обясняват. Правят го, но с ченгел да им вадиш думите от устата, пък не трябва да е така. Всеки си мисли, че трябва да си кон с капаци и щом не ти е в компетенцията, а ти го е назначил компетентен е едва ли не грехота да питаш. ooooh!
Peace Peace Peace
Най- гадното от всичко е, че си правят "експерименти" с бебета  Sick Просто без коментар...

# 10
  • София
  • Мнения: 39 744
ivalena yoncheva, вижте и тази тема Ах тези колики - какво Ви помогна?

Аз лично давах Саб Симплекс, Еспумизан и чая на Хип. Освен това гушкане, масаж на коремчето, топло на коремчето.
Редувах Саб с Еспумизан, защото от едното сина ми се запичаше. ЕГНто ми изневеря и не помня точно от кое се запичаше Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 615
Еспумизан. Или поне за него нашата педиатърка беше преупредила.

bubSSSSSSS, ама нали знаеш, че на "чужд гръб и сто тояги са малко".

# 12
  • Мнения: 514
И ние сме със страхотни колики и също пиехме сабсимплекс, но без резултат. Пробвах и от чая на хип, но не го иска изобщо. Сега сме на Инфакол, има пак колики, но е по-добре положението отколкото със сабсимплекса.

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
оффф,направо незнам какво да кажа за нашите аптекари в плевен #Cussing out те са казали на мъжа ми че няма за под  2 месеца....да на чая пише че е от копър.лайка и анасон newsm78 и сега какво явно трябва да купувам друг newsm78

 Аз един път поисках от този чай в една аптека, Калин беше на около 1,5м.Аптекарката ме направи на нищо, скара ми се и то с право, защото първо трябва да се информирам, а след това да търся илачи на децата си.Анасон не се давало в никакъв случай до втория месец.А на вас пък аптекари са го препоръчали.
  Аз пак казвам, че Калин беше 9 месеца с колики, нещо не му помогна, не очаквай чудеса.Свиква се много бързо със семитикона и не действа.Но пък хубавото е, че за компенсация не разбрахме кога му е пробило нито един зъб.

# 14
  • Мнения: 2 561
За коликите никакви капки не помогнаха,пробвахме всички налични на пазара,а от Колийф най-много рева милата,скъса се 2 дена докато й ги давах Sick .Сякаш Инфакол помогнаха най-много.Коликите спряха като почнах да й давам инстантния чай на Хип с копър.Бях взела този с лайка,анасон и копър,но педи каза че лайката подувала и е кофти за бебетата.Препоръча този с копъра.Може да се дава от първата седмица на бебето.Странно,но докато кърмех коликите на бебка бяха зверски,мина само на АМ и коликите изчезнаха(преди месец).Така че не зная дали чая или АМ мляко ни отърва от гадните колики,понеже ги почнах по едно и също време newsm78

Общи условия

Активация на акаунт