Машина за хляб-37 част

  • 48 328
  • 740
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: X
Спазваме всичко по рецептата.

А погледна ли консистенцията на тестото? На първа страница на темата има примери, дано ти помогнат. За мене бяха най-ценното нещо от всички рецепти!

# 496
  • Мнения: 383
Четох, че някои залепят фолио на капака, но не би трябвало да е така според мен...


Проверете си настройките за обема на хляба и вида на изпичане. Оставете го това фолио настрани то работа няма да ви свърши.
Цитат
Или го допичайте, на програма за печене.

фолиото до една степен, аз си имам капаче от фолио, който го захлупвам на джама на капака след края на месенето.
 също така може да го доопечеш хляба, като го обърнеш с главата надолу

 Hug

# 497
  • Мнения: 112
Привет и от мен! И аз като Мери Попинз, снощи изпекох първия си хляб  в хлебопекарната Мулинекс. Аз съм доволна, много ни хареса и на вкус и на вид. Везна нямам, но четох тук много и на око след това добавих още малко брашно, за да се оформи хубава топка. Аз обаче имам друг проблем - надявам се да не звуча глупаво, но бъркалката ми остана вътре в хляба.  newsm78 Никъде не прочетох , че се вади и кога да се извади. Сигурно нещо съм пропуснала, но се надявам на вашата помощ.

# 498
  • София
  • Мнения: 7 972
Мислех, че хлябът ще стане пухкав и с корички, но е един такъв тежък и малко суров стои... Ще опитаме и с друго брашно и мая, въпреки, че тези не са лоши... Машината е подарък  за майката на приятеля и идеята беше да се слага всичко и да става хляб, а не да я притесняваме допълнително да вади тестото, да го дооправя и да го пече във фурната...

В блога на темата са публикувани въпроси и отговори. Моля прочетете какво пише за вашия случай.

# 499
  • Мнения: 1 111
Спазваме всичко по рецептата.

А погледна ли консистенцията на тестото? На първа страница на темата има примери, дано ти помогнат. За мене бяха най-ценното нещо от всички рецепти!

и за мен е така Peace
 

# 500
  • Мнения: X
но бъркалката ми остана вътре в хляба.  newsm78 Никъде не прочетох , че се вади и кога да се извади.

Бъркалките ги изваждам веднага след изпичане на хляба (има си кукичка към машината).

# 501
  • Мнения: 112
alys, благодаря ти и аз така направих, но мъжа ми не е съгласен, че се вади чак накрая и ме обвини,че не съм прочела достатъчно . Според него трябва да се извади след последното месене. Аз обаче знаех, че тук ще намеря най-точния отговор.

# 502
  • Мнения: 22 520
Здравейте,
много моля за малко съдействие.
Имаше една страхотна рецепта за шоколадов сладкиш в машината за хляб, но в момента не я откривам.
Слагаше се натурално какао и отделно 1шоколад натрошен на малки парченца.
Ако може някой да ми пусне рецептата ще съм много благодарна.

# 503
  • Мнения: 9 776
alys, благодаря ти и аз така направих, но мъжа ми не е съгласен, че се вади чак накрая и ме обвини,че не съм прочела достатъчно . Според него трябва да се извади след последното месене. Аз обаче знаех, че тук ще намеря най-точния отговор.

Повечето си вадят бъркалките след последното месене. Аз и досега не съм го правила. А иначе можеш да пробваш да излееш маслото от рецептата върху бъркалката и така би трябвало да излезе лесно после.

# 504
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Здравейте момчета и момичета!
Искам да задам въпроса си тук. Намислех си да се обзаведа с машина за хляб.
Спрях се на   MOULINEX OW200034
въпроса ми дали да бъде тази или някоя по евтина Нео или Мидея?
Просто се чудех вършат ли еднаково работата си или???  newsm78
Благодаря предварително на всички за отговори.

# 505
  • Мнения: 9 776
Здравейте момчета и момичета!
Искам да задам въпроса си тук. Намислех си да се обзаведа с машина за хляб.
Спрях се на   MOULINEX OW200034
въпроса ми дали да бъде тази или някоя по евтина Нео или Мидея?
Просто се чудех вършат ли еднаково работата си или???  newsm78
Благодаря предварително на всички за отговори.

За мен е безсмислено да се дават много пари за такава машина. Всички правят един и същ хляб. Peace

# 506
  • Мнения: 222
аз много дълго проучвах каква машинка да си взема и установих, че няма значение марката, просто да има програми и опции разни, исках да е с две бъркалки, но нямаше голям избор на такива и си взех с една...

# 507
  • София
  • Мнения: 2 658
alys, благодаря ти и аз така направих, но мъжа ми не е съгласен, че се вади чак накрая и ме обвини,че не съм прочела достатъчно . Според него трябва да се извади след последното месене. Аз обаче знаех, че тук ще намеря най-точния отговор.

Повечето си вадят бъркалките след последното месене. Аз и досега не съм го правила. А иначе можеш да пробваш да излееш маслото от рецептата върху бъркалката и така би трябвало да излезе лесно после.
аз също, не мога да дебна, кога ще приключи последното месене, за да я извадя. Аз тази машинка съм я взела, за да ме улеснява. Винаги си вадя бъркалките след изпичането.

Здравейте,
много моля за малко съдействие.
Имаше една страхотна рецепта за шоколадов сладкиш в машината за хляб, но в момента не я откривам.
Слагаше се натурално какао и отделно 1шоколад натрошен на малки парченца.
Ако може някой да ми пусне рецептата ще съм много благодарна.
Сигурно е на Танита, аз много го харесвам и често го правя: http://tanitaang.blogspot.com/2009/05/blog-post_12.html

# 508
  • София
  • Мнения: 816
Момичета,да Ви питам.Една приятелка има хлебопекарна и пече хляба по три часа и после го доопича на фурната да хване коричка.Пече с ,,Мулинекс,,ама незная модела.Нещо не е наред ли, или те така си пекът.Имам и аз желание за подобен уред, но се спрях,заради нея.Моля да ме упътите.Благодаря.

# 509
  • Мнения: 222
аууу този шоколадов кекс ще се прави задължително
аз също не вадя бъркалката предварително, като извадя хляба от формата и тя си се изважда сама...

Общи условия

Активация на акаунт