Машина за хляб-37 част

  • 48 330
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 45
Демек я слагаш най-отдолу?

# 721
  • София
  • Мнения: 3 818
Да. Сипвам първо течните продукти смесени с маята, после слагам брашното и най-отгоре солта. Ако има нужда докато меси слагам още малко брашънце.
Бъркалките аз ги махам с кукичката след като се опече хляба и е поизстинал. Peace

Последна редакция: ср, 05 яну 2011, 10:25 от Гелева

# 722
  • София
  • Мнения: 45
Благодаря ти много, непременно ще пробвам.

# 723
  • Мнения: 1 679
Привет! Ето резултати:

Френският селски хляб, който много ни хареса:



Хляб от типово брашно, овесени трици и ленено семе:







Може би малко трябва да увелича количеството течност, за да се оформи по-добре.
Посъветвайте ме.
Иначе е вкусен и мек хляб. Ще напиша малко по-късно рецептата.

# 724
  • Мнения: 636
Като Ви гледам творенията направо сте вълшебници. От няколко дни имам пекарна Мулинекс /без да ме пита мъжа ми отишъл в Техномаркет и каквото му предложили взел..../ и правя опити да сътворя нещо. Първия хляб естествено го хвърлих приличаше на корито. Кекса стана добре и селския хляб от тази нощ също. Много обичам пълнозърнестите хлябове и тези без брашно. Тази вечер ще търся такива брашна и трици и ще пробвам. Имам въпрос по едрите трици да ги накисвам ли и колко бяло брашно да сложа за спойка?

# 725
  • София
  • Мнения: 3 818
Smiley*, и двете хлебчета са ти супер! Hug

# 726
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 803
Аз на живата мая и хванах цаката.100г. вода затоплям в микрото за 30сек. прибавям захарта и маята я натрошавам,но получената маяна течност я изсипвам в/у брашното защото ако я изсипя в/у студеното кис. мл. се съмнявам нещо да не се обърка.

# 727
  • Мнения: 222
снощи правих две форумски рецепти и станаха супер, особено колегите ми много ги оцениха: тутманик със сирене, кашкавал, колбас и семена и шоколадов кекс...снимков материал няма по обясними причини  Mr. Green

# 728
  • Мнения: 779
Някой знае ли , дали кошницата на пекарната подлежи на гаранция? newsm78 newsm78 Машината ми е мулинекс OW 5000.Много съм доволна вече година я ползвам непрекъснато,но едната от бърклаките ми вече сдава багажа.Измъква се самата ос от кошницата.Прочетох в гаранцията ,че части които се отделяли от машината не подлежали на гаранция.Знаете ли от къде се поръчват нови кошници?Въобще има ли някой с подобен на моя проблем.Ще съм благодарна ако се включите. Hug

# 729
  • Мнения: 224
Не, контейнера и бъркалките не са вкл. в гаранцията. Можеш да си вземеш от сервиза, който е посочен в гаранцията или от друг сервиз, но като си ги заплатиш.

# 730
  • Мнения: 125
zlatina не, не влизат в гаранция казанчета и бъркалки. Потърси координати на сервиза и поръчай от там. Аз миналата седмица си поръчах за моя Мулинекс. Казанчето 32лв, бъркалка 10 лв. + доставка.

ето и Електра вече ти писа.

# 731
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 581
Покрай Labrex се зарибих с типовото хлебче на Гелева. Малко префасонирах рецептата:
- вода - 300 мл   285 мл.
- мая -15 гр.   6 грама жива мая, натрошена в/у брашното
- типово брашно -500 гр.
- олио - 2  суп. лъж.
- захар - 1 к. лъж.   1 ч.л.
- сол -3 к.лъж.   1,5 ч.л.
за захарта и солта ползвах мерителната лъжичка на машината (кафяните са ми различни като вместимост и не им се доверих)
Хлебчето се наду, стана перфектно. За съжаление нямам с какво да снимам  Cry
По повод количеството на маята: една приятелка ми каза да слагам 1/8 кубче Виво (5,25г.) на 525 г. бяло +75 г. ръжено/царевично/грахам. До сега не съм имала издънка.
Но пък направих друга глупост Embarassed Меката пластинка, с която са покрити бутоните се отлепи от топлината и нашата умница реши, че ще го залепи с Loctite. Да ама освен, че леко си повредих дисплея (пред него беше отлепеното) сега и хлябовете ми не се изпичат така добре отгоре, както отдолу и от страни. Може ли да има връзка лепенето с препичането  Thinking

# 732
  • Мнения: 779
Мнооого ви благодаря момичета. HugЩе си поръчам от сервиза значи.

# 733
  • Мнения: 636
Цитат
снощи правих две форумски рецепти и станаха супер, особено колегите ми много ги оцениха: тутманик със сирене, кашкавал, колбас и семена
Ако е удобно да публикувате рецептата, струва ми се вкусно, за да пробвам.

# 734
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Здравейте, гледам, че повечето рецепти са със суха мая, а аз ползвам жива. Някой дали може да ми каже как се трансформира рецептата в този случай. Колко жива мая например е равна на 1 с.л суха? Благодаря предварително! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт