Отговори
# 705
  • Мнения: 1 070
Момичета,

Имам въпрос към родилите мамчета и тези които са раждали вече веднъж. Колко дълго изтичат лохиите? При мен все още има...вече 25 дни. Не ме притеснява това, а по-скоро, че ту са кафеви , ту червени. Слабо тече.  Това дали е ок? Нямам никакъв спомен от предното ми раждане.....



Оф, и на мен ми писнаха тез лохии вече, и аз съм така като теб.

elli_g Валито има белег на дясното краче отпред на бедрото, леко е червено това ли трябва да е? Ако не е ва шите бебета имат ли белези там и дали това е от някаква ваксина от родилното че я видях още от първият ден когато се прибрахме?

# 706
  • Мнения: 30
ЧЕСТИТО ДАНИ![/size]
Аз нямам много време да пиша, ама днес искам да се похваля, че бяхме на първи преглед след раждането. Сава е качил 1 колограм Laughing, и е порастнал с 3 см. Храним се само и единствено с кърма. Супер горда съм с моя гигант.
Лохии и на мен още ми текат, не много, ама се намират.
Сава има също белег, но отзад на кръста. Роден си е с него. Казват, че до година изчезват, или избледняват.
Айде това от мен, че детско пране чака да бъде изгладено.

# 707
  • Мнения: 152
Момичета отивам на тържество и влизам само с една вестителска новина от rali_00:
"Днес в 11 часа се роди нашето бебче Борислав 3450гр. Раждането не мина леко, но вече си имаме малко мишле - рали_00"

ЧЕСТИТО НА МАМА РАЛИ!!!  Hug ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ БОРИСЛАВ. ДА РАСТЕ ВЕСЕЛ, ЩАСТЛИВ И МНОГО, МНОГО ДА СЕ СЛУШКАТ С МАМА. НА МАМА БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И Я ЧАКАМЕ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ ДА Е ПАК СРЕД НАС....

ДАНИЛИ МИЛА ЧЕСТИТО И НА ТЕБ. ДА Е МНОГО ЗДРАВА МАЛКАТА ПРИНЦЕСА, МНОГО ВЕСЕЛА И ЩАСТЛИВА. ДАНО ПРИ ТЕБ ВСИЧКО Е МИНАЛО НАРЕД И СЕ РАДВАМ, ЧЕ НИ ПИШЕШ ТОЛКОВА СКОРО Simple Smile БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И БЪРЗО ДА ТЕ ИЗПИСВАТ  Hug


КУП74 ЧЕСТИТО МОМЧЕНЦЕ И НА ТЕБ. ДА ВИ Е ЖИВ И ЗДРАВ И МНОГО ЩАСТЛИВ Simple Smile

# 708
  • Мнения: 1
Честито на Куп74, Рали и Данили!  Hug

Сега да се отчета и аз, че сме още 2 в 1 и днес по размери сме 4400 гр.  Shocked Доки каза сигурно секцио, ама и аз не се натискам за нормално при тези размери. Ако не тръгне родова дейност по празниците на 27.12 сутринта влизам и ще ме режат. Това е. Сега поне ми е по-спокойно.

# 709
  • Мнения: 524
elli_g Валито има белег на дясното краче отпред на бедрото, леко е червено това ли трябва да е? Ако не е ва шите бебета имат ли белези там и дали това е от някаква ваксина от родилното че я видях още от първият ден когато се прибрахме?

Аз имах в предвид белегчето от БЦЖ ваксината, а мисля, че тя се прави в лявото рамо, поне на дъщеря ми беше така, а и в клиниката така ни казаха, когато ни обясняваха за ваксините. За пръв път чувам да се прави в крачето  newsm78 newsm78 newsm78. Възможно е хепатитната ваксина да е в крачето.

Лохии още имам и аз - ту кафяви, ту червени, понякога по-светло розови, по-силни и по-слаби като течение. След раждането на Александрина ми вървяха около месец, предполагам и сега ще е така.

Честито на Рали. Да ви е живо и здраво момченцето и много да ви радва   bouquet  bouquet  bouquet

# 710
  • Мнения: 55
Здравейте момичета Simple Smile

Честито Данилииииииииииии Simple Smile Най-сетне и ти гушна принцесата си! Да ти е жива и здрава малката! Далия е страхотно име Wink

Честито и на Рали и на Kup Simple Smile Да са ви здравички мъниците и много да ви радват!   bouquet


Augustas, днес цял ден си мисля да задам въпроса за лохиите и ти си питала за това Simple Smile Моля, и мамите, които бяха секцио също да се включат по въпроса. На мен днес нищо не ми е текло и взех да се чудя дали е нормално... все пак са минали само 13 дни... знам, че текат и до 40 дни след раждане... Май след секцио малко по-малко де... Дали трябва да питам лекаря?

Beni_beni, добре дошли  Hug

Azzazela, много хубави резултати Simple Smile Браво на вас с момчето Wink

Аз днес имах педиатърка вкъщи... Направо се влюбих в тази жена. Д-р Данчева се казва. Дойде и остана около 2 часа. Прегледа малката... огледа я добре Simple Smile Даже й смени нааканото дупенце Simple Smile След това много си говорихме, разказах за проблема с храненето при нас. Мери малката на везната дето взехме. Смята, че си наддава добре.... но защото цедя и давам... Сега иска да оправим това и ми препоръча разни неща, за да се пробваме да се справим. Дори жената остана по време на кърменето и мерихме след това пак. Резултатът не беше много добър... май пак беше изяла само 20-30 мл за над 20 мин., а жената каза, че имам кърма в гърдата. Та сега ще се опитваме да си минем на кърмене без цедене и даване с шише. Окуражи ме, че няма нищо да се случи за няколко дни дори и да не приема точно колкото трябва като количество. И трябва да минем на 7 хранения, ние сега правим 6 с по-големи паузи.

Късмет на чакащите мами, хайде още хубави новини да има днес  Hug



# 711
  • Мнения: 1 274
За лохиите , да си призная при първото секцио не помня колко време ги имах, може би около 15-20дни, сега едва имам някакво зацапване, помня обаче , че първия цикъл след секциото ми дойде на 9тия месец.
Кали, много хубаво те посъветвала жената, довери и се.Може би отначало ще ти е притеснено дали и стига на малката кукла млякото, но варианта е да храниш по-често.Аз като се замисля ние имаме по около 9хранения на денонощие.Познавам я малката мишка, като започне да зяпа , да се плезе и да си тика пръстите в устата значи е гладна.Както споменах , храня понякога и през час и половина.

# 712
  • при моите любими
  • Мнения: 2 550
Само така Кали, истината е, че ако останете на цедене, ще ти е много трудно. Първо е изтощително за теб, второ че по мои наблюдения от приятелки , такъв вид "кърмене" не продължава дълго. Просто стимулацията с помпа не е достатъчна и количествата намаляват , намаляват и  след 2-3 месеца се налага въвеждането на АМ. И съвсем скоро след това съвсем се заменя, като хранене. Е винаги има изключения, но според мен по-добре от кърмене от гърда няма. Пожелавам ти успех в опита и дано малката се научи много бързо да си хапва достатъчно.

# 713
  • Мнения: 838
Секциото не би трябвало да пречи за отделянето на лохии, моите пък продължават вече 13 дена и се питнам дали е нормално, но сигурно е... когато се движа повече и течението се засилва...
сега четох точно за възстановяването след раждане: http://www.biberonbg.com/info/vazstanoviavane_sled_rajdane.htm
Хепатитната ваксина се слага в крачето и не образува белег. Тя е на 3 приема - първи след раждането, втори - след един месец и трети - на 6 месец. Незнам дали има проблем ако се забави вторият прием с около седмица, понеже днес педиатърката ми каза, че ваксините им ги бавят от ХЕИ.
Момичета, вие замразявате ли кърма? Аз вече съм замразила около 30 контейнера - Авент. И ако занапред продължа да имам такива количества кърма незнам какво ще я правя. Знаете ли колко време може да престои кърмата на стайна температура? Моето бебе ме хапе и зърната ме болят, страхувам се, че ще ги разрани и мисля да мина на кърмене с кърма, но от шишета, след предварително извличане на кърмата с помпа.
Искам и да се мажа с нещо за заличаване на белега от секциото, но още не ми е останало време да прегледам какви кремове се предлагат. Моето секцио е някак удебелено, дано се оправи и стане нормална рана от операция, за момента раната се напипва много удебелена надолу към матката. Боли ме и матката, казаха ми, че имам контракции покрай кърменето.

И един въпрос имам към тези, които са добре запознати с църковните празници. Момченце с име Борислав кога празнува имен ден - на 6 януари или на 2 май?! Вкъщи имаме спорове и чуденки по този въпрос.


ЧЕСТИТО на новите родили мами, много се радвам, че се увеличаваме. Сега най-важното е децата да са здрави, да растат и имат щастливо детство по-нататък.
Успех и безпроблемно раждане на тези, на които им предстои да станат мами в скоро време!

# 714
  • Мнения: 276
И един въпрос имам към тези, които са добре запознати с църковните празници. Момченце с име Борислав кога празнува имен ден - на 6 януари или на 2 май?! Вкъщи имаме спорове и чуденки по този въпрос.

Навсякъде излиза, че празнува на 2 май.  Peace

# 715
  • София
  • Мнения: 403
Колибка, кърмата може да се съхранява :
- при стайна температура не повече от 8 часа;
- в хладилник до 24 часа;
- във фризер до 3 месеца;

Не трябва да се замразява кърма, която вече е стояла във хладилник тъй като и се променят вкусовите качества.

# 716
  • Мнения: 1 274
Колибка, за замразяването на кърма-
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=1047
При мен няма болки в матката, след първото секцио при кърмене имах доста силни, но сега никакви, макар, че ми казаха , че със всяко следащо раждане прибирането на матката и болките са по-големи.

# 717
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Има разлика при продължителността на течението на лохии когато сте раждали секцио и когато сте раждали нормално. При секциото , голяма част от т.нар. лохии се изчистват след изваждането на бебо и след това самостоятелното изчистване на матката трае около 20-ина дни. Докато при нормално раждане единствения вариант е да чакате - никой не е почистил след излизането на бебчо на бял свят. Лохиите в този случай продължават от 20 до 40 дни

# 718
  • Мнения: 2
Честита дъщеричка на мама Дани!!! Да й е жива и здрава, прекрасна, щастлива и много, много обичана! На мама - бързо да се възстановява и съвсем скоро да са си в къщи около елхата! newsm51

Честит юнак и на мама Рали! Да расте силен, здрав и късметлия! Да бъде гордост за мама и тати! Рали - бързо възстановяване и на теб!
 smile3525

Ние все още сме си заедно 2 в 1.. утре сутрин съм на мерене на тонове и евентуално първи преглед за разкритие при лекарката, която следи бремеността ми. Дано всичко е наред..
Тя държи, да ме приемат по-рано в болницата за наблюдение, тъй, че ако случайно тази нощ не тръгна да раждам - утре със сигурност ще ме изпрати към Майчин дом...
Може пък така и да задействаме процеса Wink Във всички случай ще влезна да се отчета преди това.

На всички желая хубава и спокойна вечер... която, защо пък не, да ни донесе още малки, слънчеви бебчета.

# 719
  • Мнения: 1 274
Адда, успех мила, ще стискаме палчета Hug
За статистиката, засега най-бебеносен ден е 15декември, цели 7дем бебчета Hug

Общи условия

Активация на акаунт