Белгия - 20

  • 39 769
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 258
Сони -извинявай ,разгорещих се с този теленет,и пропуснах да  пожелая бързо оздравяване .За кашлица на нас много ни помага мед ,лимон иракия ,в равни количества-яде се по лъжичка ,когато се сетиш.Ако е за дете -не се усеща ракията спокойно,просто затопля и отпуска бронхите ,кашлицата спира.Имам и сироп с орехи -ако те интересува как се прави пиши.Малко са бабешки но действат.

# 31
  • В облаците
  • Мнения: 63
Охлала, дано всичко да мине възможно най-добре.

Сони, на нас кашлицата си ни стои тук по цяла зима. Влажна и ужасна, опитвах какво ли не и сиропи и чайове, и едно нещо с лук, мед и масло. Боров мед, домашно приготвен домъкнах от България. И все си кашляме  Cry Даже го тормозех да си носи вместо сок, чайчето за следобедните закуски, в едни шишенца от минерална вода. Накрая вече нищо не щеше да пие. Давах клеева тинктура, оксилокоцинум (или както там се пише Confused) Нищо и нищо. Само това на Крис не съм го пробвала, че е с ракия все пак. А и имам една, коята е много силна.
Крис този сироп с орехи да не е с индрише, босилек и небет шекер? Прати ми и на мен рецептата на лични  Praynig

# 32
  • Semmerzake, Белгия
  • Мнения: 46
Крис благодаря за загрижеността, на Калинкамалинка също.  Hug Ние също кашляме по цяла зима и това си го влачим от БГ. Водят я с алергичен бронхит, даже пием хапчета за асматици /Сингуляр/, да не се превърне в астма.
Много ме притесняваше влажния въздух тук, но откакто сме дошли тя се чувства добре  Peace. Но когато настине започва страшно да кашля и тогава нищо не помага. Сега доктора ни изписа Muco Rhinathiol и за два дни чувствително намаля кашлянето.
Иначе моята свекърва в БГ приготвяше рецепта на баба Ванга с небет шекер, бира и орехи с черупките. Пили сме го, но май не ни помогна особено  Thinking
Ако искаш прати ми твоите рецепти на лични, та ако се наложи да ги пробвам. Това, че са бабешки не ме тревожи изобщо, даже ги предпочитам в определени случаи  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 258
КАЛИНКАМАЛИНКА-от този сироп който ти е изписал доктора аз също съм много доволна,за 2-3 дни кашлицата значително намалява.Колкото до влажният климат тук и аз много се притеснявах за Анджело ,защото от Бг дойдохме също с такава алергия ,сингулар ни беше изписан още на 4 год. като беше ,но ние ходихме до София ,защото ми се стори адски ненормално детето ми да има алергия към всичко ,дори към собствената си слюнка.И точно в София ,в правителствена болница ми казаха ,че няма астма,както и няма подобна алергия.Дори ми казаха че на здраво дете не е добре да се дава сингуляр.Но както и да е,исках да ти кажа че и аз много се тревожих но тук Анджи се чувства добре,разболял се е само два пъти ,но нищо общо с това като живеехме във Варна,вероятно кливатът тук му понася.Ще изпратя рецептата сега .

# 34
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, да се запиша и аз в новата страхотно оформена темичка.
Мария, отново си се постарала за нашето хубаво настроение, благодаря ти!
Добре дошли на новите момичета много се радвам че групата ни е нараснала.
Отдавна не съм писала и направо ме е срам, но пък иначе редовно ви чета. Напоследък времето не ми стига. Калата кара някакъв грип, беше 4 дни и нощи нон стоп с висока температура, болки в ушите, хрема  и много здрава кашлица, но се надявам скоро да се оправи. 
С много закъснение Embarassed Веле, да ти е жива и здрава дъщеричката. bouquet

Охлала, стискам палци и лошото да остане зад гърба ви.

# 35
  • Мнения: 27 524
Веле, честито момиченце, здраво и щастливо да е. Батко Влади още ще има да тичка след двете си госпожици, горкия   bouquet

Ние се местим, къщата е повече от половината там, тук сме почти на полеви условия вече  Crazy , а времето хипер недостига. Между Коледа и Нова Година окончателно ще се пренесем. Весели празници на всички  Hug

# 36
  • Semmerzake, Белгия
  • Мнения: 46
Много хубави новини Блонди! Нова Година в нова къща -   bouquet супер начало!!!

# 37
  • Мнения: 4
добро утро аз не съм спала почти цяла вечер,гърлото страшно ме боли и смуча стрепсилс но нищо,умирам от ужас да не заразя Денис.                                                                                                                                                                                                                   Блонди това е супер че ще се преместите за Коледа и Нова година в нова къша,е от това по хубава няма.още 2 дена и се пребираме,а аз се разболявам егати кошмара,но дано се оправя и да не заразя малкия.

# 38
  • Мнения: 44
Eто ме и мен Simple Smile, сърдечно благодаря на всичики за поздравите,толкова мило ми стана Hug
Нашата бебка подрани с 3 седмици,но си е с добри мерки 3100гр и 50см,много сладичка и незнам как,но е съвсем еднаква с Ния.Скоро пак ще пиша и ще разказвам повече,че сега трудно намирам пролуки.Целувки и прегръдки

# 39
  • Мнения: 4
Добро утро,мен от 2 дена ме гони безсъние,като самнамбул съм,а може и понеже се чувствам гузна,днес спрях да го храня вечер,по точно опитах да го нахраня в 24ч но яде само 50,и се започна едно въртяне едно чудо,и в 4,30 се събуди плачейки гладен милия.       Веле,супер мерки наистина,Дени се роди 1 седмица преди термина и беше 49см,3.290.Само забрави да пишеш как се казва малкото мишоче.

# 40
  • Мнения: 1 069
toniN1, от личен опит ще ти кажа - не го насилвай да му махаш нощното хранене. Давай му да хапва, ако иска. С баткото направих тази грешка - лекарката ми каза, че задължително трябва да му махна храненето и то беше един ад, но надделях. Сега съжалявам, че като първо дете се мъчех да го гледам по думите на лекарите и на книгите. С малките не направих тази грешка и децата бяха доста по-спокойни нощем. Влади ми плачеше почти до 3 години нощем. Не за храна, ами просто като че ли беше си свикнал.

А в последствие като режим на хранене - сега Влади ми е много злояд (не вярвам да има връзка, но я търся във всяка моя грешка в отглеждането му като бебе), докато близнаците си хапват всичко с апетит.

Просто разбрах, че в един момент детето само си показва кога е готово да се откаже от дадено хранене. Някой ми беше споменал, че когато детенце достигне около 6 килограма, тогава само се отказва от дадено ядене нощем. Всичко с времето си.  Hug

Яд ме е на себе си, че го разбрах едва с близнаците. Горкото ми първо детенце, какво ли не изживя заради моята глупост  Tired

Последна редакция: нд, 19 дек 2010, 09:41 от NellyDi

# 41
  • Мнения: 1 572
.Само забрави да пишеш как се казва малкото мишоче.
Floor  Flutter
Mного нежно име , поздравления за избора  Hug

# 42
  • Мнения: 305
Floor  Flutter
Mного нежно име , поздравления за избора  Hug
Ще и празнуваме имен ден на Цветница   Heart Eyes

# 43
  • Semmerzake, Белгия
  • Мнения: 46
Момичета имам въпрос  Praynig - може ли да се минава през Сърбия само с лична карта или още държат на международен паспорт?

# 44
  • Мнения: 305
Сони, за лятото бяха разрешили, но дали и сега може, не знам. Най-добре се обади в тяхното посолство тук. Така ще е най-достоверно инфото.  Вие кога тръгвате? В тази зима......  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт