недоносено бебче с диагноза вродена токсоплазмоза

  • 3 039
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Родих в 31 седмица и след направени изследваниа на мен и бебето откриха че сме с токсоплазмоза.Много ме притеснява диагнозата след това което четох.Искам да попитам ниякои збласквал ли си е с такав проблем и какви са последиците от тази бактерия върху бебчо.Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 54 444
 Много съжалявам Sad !
Майка ми е боледувала от токсоплазмоза и има няколко спонтанни аборта . След лечение съм се родила аз и по-късно сестра ми . И двете сме здрави . Не знам обаче какво може да се очаква при заразено бебе .

# 2
  • София
  • Мнения: 39 766
Аз също не можах да намеря информация за лечение на вродена токсоплазмоза. Има информация за превенция, предпазване.
Лекарите какво казват?

# 3
  • Мнения: 16
Благодаря ви!Лекарите дават добри надежди за сега.Доставихме необходимите лекарства и започнаха лечението.Бебчо се храни със сонда и диша самостоятелно и засега е във кувиоз.

# 4
  • Мнения: 54 444
Кураж , силна вяра и търпение  Praynig !

# 5
  • Мнения: 16
Мами,на вас правили ли са ви изследвания за токсиплазмоза

# 6
  • Мнения: 54 444
Изследването за токсоплазмоза беше задължително преди 11 г (на толкова е дъщеря ми).
Сега нямам представа .

# 7
  • София
  • Мнения: 39 766
Мами,на вас правили ли са ви изследвания за токсиплазмоза
Аз правих по мое настояване, 2рата бременност. Имам 7годишен котарак. Изследвах и себе си и него.
През 1вата бременност не съм правила.

# 8
  • Мнения: 16
благодаря,за бързите отговори
Сега отивам да получа информация за бебчо,и да вида как понася лекарствата. Hug

Исках и още нещо да ви попитам.Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем .

Последна редакция: ср, 15 дек 2010, 12:00 от AnMary

# 9
  • Мнения: 54 444
При майка ми заразяването е било по-късно , не е вродено заболяване .
 Стискам палци да оздравее детенцето ти  Praynig  Hug

# 10
  • Мнения: 4
Аз имам дете с вродена токсиплазмоза сега е на 14г . Заболяването се лекува успешно ако се открие по време на бременност или 6 месеца след раждане. За съжаление ние имаме увреждане защото е открито на 1г и 6мес .Имам и 2ро дете  то е здраво .При токс. се уврежда само 1то . Можеш да имаш проблеми след ваксини защото те са с по слаб имунитет . Ако можеш ги отложи или ако не те е страх  може да го освободиш от тях чрез лекарска комисия .Моите проблеми почнаха след вакс.

   

   

# 11
  • Мнения: 16
kalen,при нас лечението започна на 13 ден.След като установиха, че имаме вродена токсиплазмоза лекарите от аг-варна се свързаха с нац.кон.по токсиплазмоза и казаха лекарствата и дозите и запознаха лечението.(проблема беше, че лекарствата ги нямаше в България).Вчера ни правиха ехогравско изследване и установиха че вентрикулите са намалели те бяха18мм а сега са 12мм.Надявам се че всичко ще  се управи и няма да има последици от болестта.Кален ,можеш ли да ми кажеш какво откриха на твоето вече пораснало детенце НЕ като диагноза, а като проблеми и сега как се развива спрямо връстниците си.На нас ни казаха че лечението ще продължи 1 год.,но докато не тръгни да варви и да почне да говори,никои не може да каже какви ще са последиците и дали ще има ниякви проблеми в развитието си.

Общи условия

Активация на акаунт