Криво стъпало, equinovarus, club foot - рехабилитация и последствия-1

  • 163 252
  • 706
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 47

pepeto79
Не е по здравна каса. Клиниката е частна. Д-р Ей се е обучавала в Щатите, лично от Д-р Понсети.
За нашия случай тя беше най-добрия вариант в Европа, тъй като за мен беше от особено значение да открия Понсети лекар с доказан опит в лечението на рецидиви  след големи операции каквито има детето ми, а и най-вече деца на възрастта на неговата възраст.

gdv:)

Първата операция беше направена на 3 месечна възраст- удължаване на сухожилията на двете крачета. Там имаме огромни белези. Тип отворена операция.
Втората на 8 месеца. Изправяне на стъпалото. Имаше игли за запазване на корекцията за 3 месеца. Това беше най-кошмарната операция. През цялото време беше с гипс. Около година свалихме окончателно гипса.

И ние я посетихме на частно в клиника Диагонал. След една година пак.И сега ок ли е детето ви?

# 616
  • Мнения: 55
Колко са големи децата ви че получават рецидив?

# 617
  • Мнения: 71

pepeto79
Не е по здравна каса. Клиниката е частна. Д-р Ей се е обучавала в Щатите, лично от Д-р Понсети.
За нашия случай тя беше най-добрия вариант в Европа, тъй като за мен беше от особено значение да открия Понсети лекар с доказан опит в лечението на рецидиви  след големи операции каквито има детето ми, а и най-вече деца на възрастта на неговата възраст.

gdv:)

Първата операция беше направена на 3 месечна възраст- удължаване на сухожилията на двете крачета. Там имаме огромни белези. Тип отворена операция.
Втората на 8 месеца. Изправяне на стъпалото. Имаше игли за запазване на корекцията за 3 месеца. Това беше най-кошмарната операция. През цялото време беше с гипс. Около година свалихме окончателно гипса.

И ние я посетихме на частно в клиника Диагонал. След една година пак.И сега ок ли е детето ви?

В края на Декември сме на контролен преглед . Доволна съм от това което направи,но и тя трябва да ни види отново . Може и да се наложи и нещо друго , тъй като движението на глезена е все още ограничено. Но определено има огромна разлика преди операцията и след това.

# 618
  • Мнения: 71
Колко са големи децата ви че получават рецидив?
Моето дете е на 14 години. При нас рецидива е съвкупност от причини. Първата е вътрешни сраствания вследствие на операциите като бебе ( в момента в Горна Баня мисля че вече не правят такива операции(като нашите Постериор Медиал релииз на бебета), второ бързият растеж и трето неадекватно отношение на лекаря.
Рецидив може да се получи и при съвсем адекватно лечение, с неясна причина. Обичайно рецидив се появява до около 6-7 години, но пък не е рядко явление и в по-късна възраст. Рецидиви има и при възрастни.

# 619
  • Мнения: 55
Носел ли е някакви коригиращи обувки . Нащо момче е на 10 мес лекуваме се по метода на понсети.

# 620
  • Мнения: 47
Колко са големи децата ви че получават рецидив?
Моето е почти на 6 и няма рецидив за сега,надявам се и занапред.Много стриктно носихме обувките до 4.5 години.

# 621
  • Мнения: 71
Носел ли е някакви коригиращи обувки . Нащо момче е на 10 мес лекуваме се по метода на понсети.
При оперативния метод не се носят коригиращи обувки. Те ти казват готово, излекувани сте, край. Но всъщност не е така. Операциите за нас бяха единствения вариант и никой не ни информира че ма и други методи. Дори бих казала че за мен това беше чудо, че изобщто има начин за корекции.
Единствено съм купувала обувки на Колев и Колев. Техните обувки са ортопедични и създават стабилност на глезена.Вместо пантофи пак е носел обувки на същата фирма.
Намирането на подходящи обувки е изключително трудно. Дясното стъпало е един см по-късо от лявото. Стъпалата са му по-широки и за нас в момента Найк предлагат най-подходящи и удобни модели.

# 622
  • Мнения: 55
по колко часа ги носехте?

# 623
  • Мнения: 410
Носел ли е някакви коригиращи обувки . Нащо момче е на 10 мес лекуваме се по метода на понсети.
При оперативния метод не се носят коригиращи обувки. Те ти казват готово, излекувани сте, край. Но всъщност не е така. Операциите за нас бяха единствения вариант и никой не ни информира че ма и други методи. Дори бих казала че за мен това беше чудо, че изобщто има начин за корекции.
Единствено съм купувала обувки на Колев и Колев. Техните обувки са ортопедични и създават стабилност на глезена.Вместо пантофи пак е носел обувки на същата фирма.
Намирането на подходящи обувки е изключително трудно. Дясното стъпало е един см по-късо от лявото. Стъпалата са му по-широки и за нас в момента Найк предлагат най-подходящи и удобни модели.
Все едно чета за мен преди години. Аз продължавам с рецидива, но не смятам да се оперирам отново-възстановявам се адски трудно и не виждам вече смисъл Sad
Пожелавам ви детенцето ви да се възстанови бързо и да е всичко наред.И аз трудно намирам обувки заради широките стъпала, но открих някои марки които правят широки модели:
маратонки- Salomon-качествени са, аз дори си взимам за тийнеджъри и са мн удобни
обувки и зимни ботуши-Rieker

# 624
  • Мнения: 410
Носел ли е някакви коригиращи обувки . Нащо момче е на 10 мес лекуваме се по метода на понсети.
При оперативния метод не се носят коригиращи обувки. Те ти казват готово, излекувани сте, край. Но всъщност не е така. Операциите за нас бяха единствения вариант и никой не ни информира че ма и други методи. Дори бих казала че за мен това беше чудо, че изобщто има начин за корекции.
Единствено съм купувала обувки на Колев и Колев. Техните обувки са ортопедични и създават стабилност на глезена.Вместо пантофи пак е носел обувки на същата фирма.
Намирането на подходящи обувки е изключително трудно. Дясното стъпало е един см по-късо от лявото. Стъпалата са му по-широки и за нас в момента Найк предлагат най-подходящи и удобни модели.

# 625
  • Мнения: 47
по колко часа ги носехте?
До около 3 год.когато спеше на обяд винаги съм ги слагала(2-3 часа). И през ноща 8-10 часа.Без пропуск нито една вечер.Сега една година без обувки все едно не са съществували. Никой в къщи не ги споменава, малката не ги помни даже.

# 626
  • Мнения: 7
по колко часа ги носехте?
До около 3 год.когато спеше на обяд винаги съм ги слагала(2-3 часа). И през ноща 8-10 часа.Без пропуск нито една вечер.Сега една година без обувки все едно не са съществували. Никой в къщи не ги споменава, малката не ги помни даже.
дай боже и при нас да е така да не помнят децата ни и да са добре. Успех на всички😊😊😊

# 627
  • Мнения: 55
Дано всеки ден се моля .

# 628
  • Мнения: 24
Скоро освобождаваме PFS обувки, номер 1. Ако някой търси, може да ми пише.

# 629

Общи условия

Активация на акаунт