РУСЕнска зима

  • 30 964
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Ох, видяхте ли каква снежна приказка е навън  newsm76
Ей девичка благодаря за инфото, дано има пари и в мойта карта, тъкмо ще закърпим положението до 20-ти, не съм предполагала, че тия смешните пари ще ни спасят така. Надявах се и на майчинските, ама нещо се бавят  Rolling Eyes Ей тъй предпразнично да ми е свито  smile3512

# 31
  • Мнения: 1 070
И аз да не изпусна да питам Палмирка какви са тези сапунени чорапчета?  newsm78
 А Панадола винаги ли се дава след ваксина, че и на нас ни предстои другата седмица да знам? Нямам Панадол в къщи и май да взема да си купя, че да не ми се наложи посред някоя нощ да ходим по аптеките.

Супер вали навън, вече прилича на Коледно време  Heart Eyes

Ние днес ще ходим на ДК, че в понеделник не отидохме, мислех че е във вторник и изпуснахме деня, смотана работа. Да го видим как наддава мъника, че нещо стана особено при това кърмене....

# 32
  • Мнения: 250
Навън е повече от пракрасно........В момента си тананикам ето тази песничка http://vbox7.com/play:89feb5cf и ви поздравявам с нея  Hug

# 33
  • Мнения: 429
⅞ ...and Happily Ever After, първата е за хепатит. При нея казват няма проблеми, за следващите пентаксим и още нещо беше препоръчват да се дава по 2,5 мл панадол.

# 34
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Аз съм давала панадол при реакция, т.е. за всичките ваксини 2 пъти съм и давала по нужното количество. Иначе нито ми се е киселяла, нито е ревяла, температура не е вдигала, та съм преценявала, че няма промяна в поведението й и не е нужно да давам панадол  Rolling Eyes
Спред мен Пентаксима е добра ваксина, масово приятелки са споделяли, че не е имало някакви странични реакции. Сега не знам как седи въпросът с комбинацията от Синфлорикс и Пентаксим.

# 35
  • Мнения: 1
Ще споделиш ли после, какво си получила, ако не е нахално от моя страна да любопитствам разбира се  Wink
А не е нахално ще се накичим и снимки ще има. Както казах поръчвам на една приятелка ,която живее в Англия и работи във фирмата на мъжа ми , а когато от БГ замине екип на монтаж там ми го носят на връщане  newsm51.

# 36
  • Мнения: 1
И аз да не изпусна да питам Палмирка какви са тези сапунени чорапчета?  newsm78
  Да го видим как наддава мъника, че нещо стана особено при това кърмене....
сапунените чорапчета ги четох в септемврийската тема , просто чорапчета топнати в сапунена вода, а з акърменето кое е странно ако има нещо ,което те притеснява думай и консултантките много помагат.За съжаление в Русе имаме само Бумито, но и доста мами с опит

# 37
  • Мнения: 7
Хоп - да се запиша и аз в новата тема Simple Smile Страхотна първа страница!   bouquet
Навън е чудна приказка Simple Smile Много меко и приятно. Преди малко "запознах" Сашето със снега и много му хареса Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 070
И аз да не изпусна да питам Палмирка какви са тези сапунени чорапчета?  newsm78
  Да го видим как наддава мъника, че нещо стана особено при това кърмене....
сапунените чорапчета ги четох в септемврийската тема , просто чорапчета топнати в сапунена вода, а з акърменето кое е странно ако има нещо ,което те притеснява думай и консултантките много помагат.За съжаление в Русе имаме само Бумито, но и доста мами с опит

Аз питах вече в декемврийската тема и там ми отговори консултант. Да се надявам, че всичко е нормално. Ставаше дума, че преди кърмех само от едната на едното хранене и ми бяха много напрегнати гърдите, а сега не е така и давам и от двете, но ми казаха че няма проблем. Явно вече лактацията ми е според това колко бебо е изсукал.
Ако пък Бумеранг чете ще си постна въпроса и тук. Знам, че има дечица и тя и сигурно е заета.

# 39
  • Мнения: 14
Оххх,мами,да ви се оплача и да помоля за съветче ако може(дано БУМЕРАНГ да надзърне в темата):до този момент откакто се е родила Дари й давах да суче само от едната гърда при хранене,т.е. редувах ги като при всяко хранене давах от различна гърда без да предлагам от другата.До сега си наддаваше разумно:по около 300-400гр. на месец,но днес на консултацията-само 40гр ShockedМного се притесних,докито естествено предложи най-лесния вариант-да дохранвам с АМ,а хич не ми се иска.След Коледа пак ще ходим да ни мерят и ако не е наддала ща-неща ще купувам АМ да я мъча.

П.П Само да допълня,че се родихме 2.900,а в момента на 6 месеца и 9 дни сме 6240,което си е сравнително малко(сравнявам с други бебета,които са ни връстничета,иначе като цяло си е в нормата)

# 40
  • Мнения: 36
Инито, не се тревожи. На 6 месеца децата удвояват рожденото тегло (а вие даже сте и над тези мерки), а към годинката тежат 3 пъти повече, отколкото са се родили. Това са приблизителни стойности, но щом детето ти е жизнено и си пълни памперсите, можеш да си спокойна.

Надявам се да се включи и по-вещ съветник  Simple Smile и да си повярваш повече, че правиш най-доброто за Дари.

Поздравления и за полезната информация в началото на темата, Чочиии.

# 41
  • Русе
  • Мнения: 511
Честит сняяяяг! Откога чакаме да разопаковаме шейната!!!

Palmirka, някой по-напред вече спомена, но и според мен коликите са били от шишето - или заради голямата дупка, или защото просто пи пиенето от шише винаги влиза въздух. АМ предизвиква много повече колики и това е научно доказано. Давай си цедената кърма, нали именно затова си се мъчила и си я запазила.

Аз не съм Бумеранг, но все още основно кърмя нашето злоядо чудовище, така че ако имате въпроси с радост, ще ви помогна! А и съм се учила, именно от нея!   bouquet

Инито и 7/8, нормално е да си усещате гърдите "празни". Това е защото кърмата се е регулирала. Ако имате съмнения, че не стига, трябва да следите за други признаци - дали бебето преглъща, дали е нервно, въпреки че е нахранено и най-вече колко пълни памперси има на ден. Ако кърмата ви е намаляла, винаги можете да я увеличите, чрез приема на много течности (минимум 2 литра на ден), хапване на ядки, овесени ядки и жито, както и редовно хранене изобщо. От моите наблюдения на приятелките ми започнели се веднъж с дохранване с АМ, кърмата намалява още повече, така че по-честото кърмене също води до увеличаването й! Въобще аз съм много за кърменето и според мен винаги има начин!
А относно малкото качени грамчета за месеца, може да се дължи на буйния растеж в този период. Виж как ще и следващия месец, но най-важното е детето да е спокойно и усмихнато, тогава със сигурност е нахранено!

И набързо само да кажа за Панадола, че е препоръчително да не се дава до 38 градуса, тъй като до този момент организмът се бори с вируса и по този начин си изгражда имунитета, което е и смисъла на поставянето на ваксина! 

# 42
  • Русе
  • Мнения: 904
Хоп и аз в новата ни темичка   Hug и честит ни първи сняг

# 43
  • Мнения: 14 133
Голяма красота е навън, наистина.  Hug
Девичка, от мен  Heart Eyes за хубавата новина за детските.  Hug
Не се и надявах на такава изненада от правителството.  Laughing

# 44
  • Мнения: 1 070
Минавам да похваля моето меченце- наддал е 1 кг от изписването и пораснал с 2 см!

Общи условия

Активация на акаунт