Панадол или нурофен ?

  • 70 947
  • 179
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 666
Ползвам само Панадол,защото дъщеря ми повръща Нурофена...незнайно защо?! Иначе  знам,че Нурофена е по-ефективен,действа по-бързо Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 508
Когато имам нужда от бързо сваляне на много висока температура, по препоръка на доктора от Бърза помощ след кошмара ни с Нурофена, обувам на детето мокри чорапи - обикновено до 5 минути температурата пада.

# 17
  • Мнения: 367
Мое мнение е, че зависи от детето. С едното ни дете, при много висока температура съм давала Панадол, действа бързо и ефикасно, с другото, по-малкото бях дала Панадол, когато 45 мин след това направи усложнение от високата температура. Сега ползвам и нурофен, като ги редувам, но си направих извод - при много висока температура, не се разчита само на антипиретика, а непременно се охлаждат крачетата, както казва Jarrita, но и нещо много - важно -главата, с мокра студена кърпа на челцето.

# 18
  • Мнения: 108
Досега съм предлагала само Панадол. Давам го при температура 39 градуса и нагоре. Рядко се е случвало да не действа. В такъв случай съм давала течен анаглин, но задължително след консултация с педиатъра на детето ми.

# 19
  • Мнения: 4 615
Доколкото помня Т не бива да се сваля шоково, а постепенно. Първо с душ с два до три градуса по-ниска Т от тази на тялото и после чорапки и влажни кърпи на китките. На мен поне педиатърката това ми е казвала.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 508
А при температура над 40 пак ли постепенно ще сваляш? Тогава всяка секунда е ценна.

# 21
  • Мнения: 226
И двете ги имам вкъщи  Peace Забелязала съм, че при по-сериозна температура "Панадол"-ът не се справя добре  Peace
   Да, и аз имам същите наблюдения,а и от фармацевт знам,че Нурофенът е по-"силен".

# 22
  • Мнения: 4 615
А при температура над 40 пак ли постепенно ще сваляш? Тогава всяка секунда е ценна.

А ти имаш ли идея какво причиняваш на организма като свалиш за отрицателно време Т от 40 на 37 градуса? Това е по-голям шамар. Ако свалиш много рязко толкова висока Т може да  предизвикаш гърч. Далеч по-разумен и по-малко стресов за организам е варианта да направиш вана с вода 38-37 градуса и да я охлаждаш постепенно.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 122
нито едното - ползвам калпол - пак е парацетамол, свещички ефералган и при над 39,8 -40 - хексалгин.
ибупрофен не ползвам, не съм му фен.
обаче зависи и кое как се понася, има и деца с алергии към едното или другото, при които няма избор.

за зъби - само по изключение.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 523
На Габи като малка не и понасяше нито Калпол, нито Нурофен - давеше се и от двете.
Така че давах Панадол.

# 25
  • Мнения: 2 090
Кой от двата според вас е по-добър и всъщност вие какво използвате при нужда.
Нурофен. Peace По-бърз и ефикасен е.

# 26
  • Мнения: 3 715
Зависи от детето - на големия свалям температурата веднага с Панадол, на дребния с Нурофен. Действат им различно.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 122
А при температура над 40 пак ли постепенно ще сваляш? Тогава всяка секунда е ценна.

eстествено, че пак постепенно... при рязко сваляне най-много някой гърч да докарам на детето.
Чак пък всяка секунда да е ценна..

на моят син пък от мокри чорапа Т не спада, какво остава пък моментално...

# 28
  • Мнения: 9 483
Нашият голям син, при 39/39+ е със студени ръце и крака-тогава свалям с мокри кърпи с оцет и вода на челото и сгъвките на лактите.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 735
От двете, в момента давам Нурофен.Като беше по-малка- Панадол.И аз само след 38гр. давам температуропонижаващо.Никога не бих давала за болкоуспокояване или при никнене на зъби.Слагам и мокри чорапи  и кърпи с оцет на челото и ръцете.2 пъти съм давала и Хексалгин над 39 и нещо.

Общи условия

Активация на акаунт