Парфюмни размисли и страсти - 89

  • 38 426
  • 741
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 314

Winter fairy,  от Life Treads и аз най харесах златото, макар че с емералда стават почти абсолютно еднакви след около 1-2 часа. Платината е страшно интересен, но аз усещам много метал в него и малко моливен графит, за мен поне е неносим, но добре си пасва на името Simple Smile

# 166
  • Мнения: 0
А с какво бялото пачули е по-специфично?

# 167
  • Мнения: 180
А с какво бялото пачули е по-специфично?
Трудно е да се отговори на този въпрос ..Просто Бялото пачули е много различен от масовите и леснохаресвани парфюми.На моята кожа се появява една лекарствено-пластмасова нотка,която не понесох.Говоря обаче само от тест..Така и не посмях да се напръскам истински Grinning

# 168
  • Козлодуй
  • Мнения: 1 029
Бройте и мен към феновете на Бялото пачули,не помня дали съм се присъединявала преди като е ставало дума.Просто обожавам пачули,а от няколко дни се кефя на C`est la Fete Patchouli на Christian Lacroix,в който освен пачули усещам(май все пак го разпознах) и сандалово дърво Grinning Не ми е много траен,но точно горчиво-сладкото мухливо начало много ми харесва и пръскам често и с кеф.
По темата,да си кажа и аз:повечето ми парфюми май са точно зимни,не си падам много по свежаците.Хабанита пп,Хипнотичната и Среднощната отрови,Кензо Амур,Ле парфюм,Слона и Ориенталското цвете,Angel,Ambre Fétiche,Chergui,Лондон на Пол Смит...май е по-добре да спра,иначе трябва да изредя целия гардероб Mr. Green

Не съм проявявала интерес досега,но ми е влязла тази муха в главата.Как мислите,дали би ми харесал?
 

# 169
  • Германия
  • Мнения: 71
А с какво бялото пачули е по-специфично?

С много силно, обсебващо  присъствие; ъгловат и надут дух; чрезвичайно наситено камфорово начало; мъхесто-кориандрово развитие, завидна трайност, с тежък шлейф. Един истински цветен шипър, с няколко мегатона заряд. Поне за мен цветният шипър трябва да е точно толкова интензивен. Тежка категория парфюм.

ПП Сънчо, Атти от вчера е с Идън, тя със сигурност ще се включи, аз не го познавам все още.

# 170
  • Мнения: 35 057
За мен Бялото пачули е много странен парфюм, но не е шипър. Има много мъжки нотки, има пластмаса, цветя, подобаваща трайност, забележимост със шлейф и това всичкото в едно прекрасно шише.

# 171
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 598
Мен не ме грабна Бялото пачули, а съм фен на всакакви Шипри,.Хубав, но само толкова.Не се пожелахме,При мен мъховете не се показаха.Том Форд не ме оби4а, орхидеите и п4улито нямат добра трайност на моята кожа.

# 172
  • Мнения: 0
Благодаря за отговорите! Имах предвид по-скоро разликата с "традиционното" патчули (и аз като Lunen sun имам парфюма на Лакроа).

# 173
  • Мнения: 2 496
Благодаря за отговорите! Имах предвид по-скоро разликата с "традиционното" патчули (и аз като Lunen sun имам парфюма на Лакроа).

"Бялото пачули" е име на парфюм на Том Форд,а не съставка разновидност на пачулито.
Интересен парфюм,който аз все още разучавам от една отливка и не ме е грабнало до степен да поискам оригинална бутилка,но пък знае ли човек....не ме дразни,по-скоро изисква специално настроение за да го нося,определено смятам,че в един момент ще пожелая една малка бутилчица Wink

пп.Ето това е парфюма http://www.fragrantica.com/perfume/Tom-Ford/White-Patchouli-3797.html

# 174
  • Мнения: 0
Богиня, знам, че е название на парфюм Simple Smile Следя Том Форд от десетилетия, още преди да прави парфюми, но понеже познанията ми по етерични масла и прочие техни съставки не са толкова "зявидни", реших, че става дума и за вид разновидност на патчули-то. Тук вероятно се акцентира и на други негови качества.

# 175
  • Мнения: 2 496
Богиня, знам, че е название на парфюм Simple Smile Следя Том Форд от десетилетия, още преди да прави парфюми, но понеже познанията ми по етерични масла и прочие техни съставки не са толкова "зявидни", реших, че става дума и за вид разновидност на патчули-то. Тук вероятно се акцентира и на други негови качества.
Да разбрах,че така си решила,затова поясних Hug
Том Форд...дааааааааааа......уникални колекции прави този гей Crazy
Ако ти изпадне от някъде,пробвай го Бялото пачули,интересен парфюм,заслужава си човек поне да го познава,макар че за  опознаването му или поне за мен са необходими няколко носения в различно време,при различни температури и т.н.

# 176
  • Германия
  • Мнения: 71
Благодаря за отговорите! Имах предвид по-скоро разликата с "традиционното" патчули (и аз като Lunen sun имам парфюма на Лакроа).


Според мен е наречено бяло това пачули заради белите цветя, с които е съчетано. Тези цветя са при мен силно осезаеми. Заради тях не мога да си представя аромата върху мъжка кожа. Този рододендрон и още поне 10 такива храста съм снимала през пролетта в моята градина. Цъфтят през април и  ухаят точно като парфюма на Том Форд като слегне.

Аз имам един друг въпрос относно съставките. Възможно ли е geranium освен здравец и мушкато, да има значение на индрише? Случвало ли ви се е да попаднете на парфюм с тази съставка, който откровено да ви подсказва индрише?

# 177
  • Germany
  • Мнения: 1 602
....,макар че за  опознаването му или поне за мен са необходими няколко носения в различно време,при различни температури и т.н.
Това важи за всички  Peace. Ето на мен например при тези температури не ми достигат парфюмите  Crazy, някак си вдъхвам, и нещо не ми достига, няма дълбочина. Единствения парфюм, който за момента ми носи истинска наслада е еликсира на Ермес, макар да е клише  Wink. Миналата седмица залитах по ванилените аромати, които пък лятото откровено се чудех как съм носила и така.
Да допълня, че доста от ароматите на Том Форд за проба има в Конкорд на Янко Сакъзов (вторият, като се върви от кино Сердика, че са два).
Да, Натали - и това е едно от значенията (проверявала съм го), 888 на Ком де Гарсон са си откровено индрише  Peace

# 178
  • Мнения: 2 496
Аз имам един друг въпрос относно съставките. Възможно ли е geranium освен здравец и мушкато, да има значение на индрише? Случвало ли ви се е да попаднете на парфюм с тази съставка, който откровено да ви подсказва индрише?
Ами,Натали,при мен точно в 8 88 усещах пустото индрише,което никак не харесвам и затова се разделих с него,но нямам представа дали гераниума е индришето  или е нещо друго.

ЛМ е изтеглил уникален филм с мотори,така че изчезвам  Crazy

пп.От два дни поне лягам и ставам с Черния кашмир,действа ми като дрога Heart Eyes

пп2. Ковачева ме е изпреварила Grinning
е тук при нас няма магазин в който да се предлага Том Форд,но пък все още имам отливка

# 179
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 598
Дами, някой познава ли това съкровиЩе
http://www.fragrantica.com/perfume/Roja-Dove/Unspoken-5324.html

Общи условия

Активация на акаунт