помогнете ако можете

  • 51 838
  • 389
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 149
Осъден е от Районен съд на издръжка за единия от големите ми синове на 67.50 и на голямата ми дъщеря пак на толкова.-със задна дата от 1.06.2010г.До момента сумата е 3400.Направиха му запор-но само на 135 лева-тоест в момента съда ми превежда само текущата издръжка.Ще му удържат докато изплати цялата сума.Окръжен съд го осъди и за издръжка и за трите малките-пак на 67.50 на дете пак от дата 1.06.2010г.Там сумата е почти 6000 .По закон независимо че децата не са при мен-разходите им ги поемам аз и щом родителските права са дадени на мен трябва да плаща.Тази сума се прибавя вече към предните 3400.И пак по 135 лева докато изплати всичко.Ще обжалваме пред Върховен съд.Има и една радостна новина.Пуснах молба за най малкия който беше настанен във дом в с.Овчарово-за промяна на мярката.Не ми го връщат -ще чакат решение на съда.Но променят мярката на по лека.Местят го при каките тук в Добрич-във приют за временно настаняване на 18.05 Социалната онзи ден ме извика да ми каже .Мога да го виждам и да го вземам всеки ден но без приспиване както каките.До сега беше настанен със заповед в дома и можех да го виждам само там и то през работно време и без да го вземам.Социалната каза че е решила да събере трите деца и така ще е по лесно да ми ги дадат.Ням да минаваме през съда за промяна на мярката.

# 346
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Това е чудесна новина.  Hug

# 347
  • Deutschland
  • Мнения: 5 563
Към днешна дата какви са новините?

# 348
  • Мнения: 149
Преди малко доведоха малкия Божидар.Удоволетвори ли са молбата ми и са го извели от дом в село Овчарово-където беше настанен със заповед на съда.Сега е настанен при сестричките си в приют за временно настаняване.Състоянието му е общо взето добро.Доведоха го само с един чифт дрехи.От мен се иска в рамките на два три дни да му накупувам всичко от до защото детето няма с какво да се преоблече.Това което е при мен му е малко.Днес му купих яке че е студено при нас и сандали.Ще видя как ще стане...да му купя още неща.Адвокатката ми подготви жалбата за обжалването на решението във Върховен съд.Много е скъпо.Другата седмица имаме абитуриент.За щастие той е приготвен.Но за обжалването трябва да дам още 100 лева другите ги дадохме.Ако до понеделник дам последната сума-ще обжалваме.Ако не успея-няма да мога да обжалвам.В момента работя на две места-успях долу горе да се пооправя финансово-но много затънах покрай делата-и от двете места ще взема в края на месеца заплатите.Това ще е последното.Едновременно със обжалването във Върховен съд пускаме молба и в социални грижи за промяна на мярката за защита и връщането на децата при мен.Общо взето -това е.

# 349
  • Deutschland
  • Мнения: 5 563
А дъщеря ви? Как е тя? След като се разбра че ще я оперират, после вече нищо не казахте за нея...

# 350
  • София
  • Мнения: 276
Искам да помогна,

писах ви ЛС, но нека и тук да се пише.

Моля ви, кажете тук от какво имате нужда. Не се притеснявайте!

Когато става дума за децата, не трябва да има срам. Кажете, ако имате нужда от покъщина, и др. дребни работи, направете един списък, пък всеки от нас има познати- кой с каквото може да помогне  Praynig

Дайте някакъв адрес за пращане на парички- кой колкото може, до Понеделник, ако се включат повече хора, дори и с малка сума, ще успеем да ги съберем тези 100 лв.

# 351
  • Мнения: 185
ДО ВСИЧКИ ПРИЯТЕЛКИ НА ДАНИ,
има спешна нужда да досъбере 100лв, но не иска да пише, защото (цитирам) "достатъчно ми помогнаха" Cry
парите са за да се внесат за обжалване на делото за децата, иначе се чухме 2 пъти по телефона, Божидарчо в момента е в тях, но само плаче, защото "искам в къщи при мама..... Cry", тоест детето е на 5 и половина и осъзнава, че рано или късно ще се върне в социалния дом, но определено не иска, а и няма дрешки в момента има 2 или 3 чифта, Дани му е купила якенце, защото в Добрич било студено, останалите са добре, събота и неделя и Рали и Александра са в тях даже, големия е подготвен за бала, остава да мисли какво да сложи на гостите в тях, не че ще са много де Sad
искам да помоля всички мами, които имат много приятели във ФБ да споделят следната връзка на стената си www.prodavalnik.com/stolche-za-hranene-i5412857, аз лично така мога да помогна с 50лв

# 352
  • Мнения: 149
Галя благодаря за добрите намерения но аз още миналата седмица ти казах че няма да успея да събера 100 лева.Имам 3 часа.До 15.30 трябва да съм занесла парите на адвокатката да ги внесе-е няма как да стане.Ти най добре знаеш како е положението ми.Не исках да го пиша но явно ще трябва.Няма безплатен обяд и рано или късно всичко се връща.Румен е до мен да-но толкова.Сега трябва да се разплащам за стореното ми добро.Родителите му гледат малкия Ванко-това е голямо улеснение.Но вече аз плащам ток аз плащам вода.Аз купувам храна.Всички разходи по мойте деца са за моя сметка.Преди 10 дни правихме ДНК-тест който аз заплатих -почти 700 лева.От средата на април работя през деня към куриерска фирма-разнасям писма на глобул ,джет и каквото дойде.Поела съм районите в половината град-защото ми се плаща на бройка.Пак по това време едновременно започнах да работя  само че след 17 часа към фирма за просрочени задължения.Там са по 600 адреса минимум на месец из целия град...Излизам в 6.30-защото трябва да заведа и малките сутринта  на училище и се прибирам към 21 часа.Ще видя какво ще взема на края на месеца.Купих и на Божидар най необходимите дрехи -поне за първо време.Отделно приготвям абитуриент.За това не ми стигат парите за обжалване пред Върховен съд.Общо взето така стоят нещата.Поне не ме тормозят и не плащам наем.

.Сагата свърши.В рамките на работния ден не мога да внеса останалите пари.Решението на Окръжен съд ще влезе в сила.Децата не могат да останат в приюта за временно настаняване-ще бъдат преместени в дома за изоставени деца..Детските на трите малките деца не мога да ги получавам защото не са при ме.Всички разходи на децата -освен храната остават за мен.Включително и за Божидар.След като не мога да обжалвам пред Върховен съд-другия вариант не мога да си го позволя.Наново да водя дела срещу социални грижи за връщане на децата при мен.Това са наново разходи за държавни такси и адвокати-което е в пъти повече от това което трябваше да внеса за обжалването.На 26.05-аз и майка ми ще изпратим абитуриента вечерта-толкова за бала.Баща ми се разболя много тежко и за това в последния момент и те не могат да помогнат.Благодаря на всички който по някакъв начин се включиха в темата или помогнаха.Желая на всички лек ден.От мен толкова по темата-няма смисъл да пиша повече.

Последна редакция: пн, 21 май 2012, 21:50 от AnMary

# 353
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Жалко. Аз чак сега видях как са се развили нещата. Не може ли днес да вземеш заем 100 лева, аз ще ти изпратя пари още утре за това проклето обжалване. Или май е късно вече....

# 354
  • Мнения: 149
AnetaH В последния момент внесох таксата за обжалване.Преди 10 мин се прибрах.Чакаме дата пред Върховен съд.Имало господ.

# 355
  • Earth
  • Мнения: 1 952
smyle , стопли ми сърцето.

# 356
  • Мнения: 185
 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44
БОЖЕЕЕЕЕ, БЛАГОДАРЯ ТИ, ЧЕ ЧУ МОЛИТВИТЕ МИ

ти последния път ми звъня за да ми кажеш хубавата новина ли, бях в второ да доуточняваме нещата по жалбата, чакай и аз да те зарадвам, Пешо ми подписа декларацията пред нотариус, а утре евентуално ще ми върнат фотоапарата baby_neutral

Последна редакция: вт, 22 май 2012, 05:04 от AnMary

# 357
  • Deutschland
  • Мнения: 5 563
Защо вие платихте ДНК теста? Питам защото останах с убеждението, че бившият ви го е пожелал, а в такъв случай би трябвало да се заплати от него.

# 358
  • Мнения: 149
Правилно сте разбрали.Но два пъти се разхождахме напразно до Варна където трябваше да ни вземат кръв-той не се явяваше.Накрая прекрати делото защото нямал пари.За това отидох на частни начала да направя ДНК-теста .В противен случай той може да взема детето без мен-защото вече е голямо.А аз не искам да има достъп до него.Знам ли...Той съвсем е превъртял.Забравих да спомена имам поредна ограничителна заповед-потвърдена от съда.За 4 месеца без право да ме доближава на 200 метра.Жилището ми и местата който посещавам.Сама си направете извода защо не искам да има достъп до детето.

# 359
  • Мнения: 149
Това са снимки на моя абитуриент.И снимки на малкия Божидар-като го доведоха в града.Извинявам се че някой не са много качествени -но беше много мрачно.
http://smyle11.snimka.bg/children/bobo-i-bati-koko.679934
По късно ще кача по качествените.

Общи условия

Активация на акаунт